Jak dlouho by měl sex trvat? Je už lepší?

Jak dlouho by měl sex trvat? Je už lepší?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Několik věcí je současně úžasných a vyvolává úzkost jako pohlavní styk. Jakmile to začneme mít, nastane nejistota. Dělám to dobře? Jsem dost velký? Vydržíte dost dlouho? Odpovědi: Ano, zeptejte se svého partnera, a je to velmi, velmi pravděpodobné.

mohu vzít příliš mnoho rybího tuku

Ale v roce 2017 jsme si koupili sexuální mytologii, jako je bitcoin - zvláště pokud jde o pronikavý sex a populární myšlenku vydržet hodiny a jít celou noc. Průměrná žádoucí sexuální relace však pravděpodobně trvá kratší dobu, než si myslíte.

Životně důležité orgány

  • Jak dlouho by měl sex trvat? Dokud vy a váš partner chcete.
  • Studie zjistily, že průměrná požadovaná doba penetrace je 7 až 13 minut.
  • Několik faktorů může způsobit, že sex bude trvat příliš krátký nebo příliš dlouhý, včetně věku nebo sexuální dysfunkce, jako je ED nebo PE.
  • Existuje několik věcí, které můžete zkusit, aby sex vydržel tak dlouho, jak vy a váš partner chcete.

Jak dlouho by měl sex trvat?

Krátká odpověď: Jak dlouho to vy a váš partner chcete. Vědecké šetření na toto téma však naznačuje 3 až 13 minut. Rozdělíme to níže.

V Studie z roku 2005 zveřejněné v časopise Journal of Sexual Medicine se vědci zeptali skupiny sexuálních terapeutů, jak dlouho by měl sex trvat (konkrétně penetrační vaginální sex). Výsledky: 1 až 2 minuty byly posouzeny jako příliš krátké a 10 až 30 minut příliš dlouhé. Na druhé straně byla 3 až 7 minut hodnocena jako adekvátní a 7 až 13 minut jako žádoucí (Corty, 2008).

reklama

Předčasná ejakulace

Zvyšte důvěru pomocí OTC a Rx léčby pro předčasnou ejakulaci.

Zjistit více

Zálohování: anketa na Twitteru z roku 2019 z 2 380 lidí provedených společností GQ. Mezi lidmi pravidelně na přijímajícím konci penetrativního sexu 61 chtělo, aby penetrace trvala 5 až 10 minut (bez předehry, jako je orální sex). Pouze 26% uvedlo, že déle než 11 minut bylo ideální (Benoit, 2019).

jak zjistit, zda má chlap herpes

Průměrná doba trvání sexu

Zajímá vás, jak dlouho sex ve skutečnosti vydrží ve volné přírodě? Další studie prozkoumali, že: Vědci požádali 500 párů, aby při průniku stiskly stopky a poté po dobu jednoho měsíce ejakulaci. Hlášené doby trvání se pohybovaly od 33 sekund do 44 minut. Průměr vaginálního sexu však byl přesně tři až sedm minut - přesně 5,4 minuty (Waldinger, 2005).

Drobnosti: Čas mezi penetrací a ejakulací je lékařskými odborníky označován jako doba latence intravaginální ejakulace (IELT).

Upozornění: Jak dlouho by měl sex trvat, záleží na tom, jak definujete sex. Mějte na paměti, že tyto studie nezahrnovaly předehru a zaměřily se na heterosexuální penetrační sex. Vaše ujeté kilometry se mohou lišit.

Dobrým pravidlem je nenechat se v sexuálním životě někoho jiného - nebo podle toho, jak se říká, v jejich sexuálním životě - cítit špatně kvůli svému vlastnímu. Vy ano (nebo váš partner).

Faktory, které mohou ovlivnit délku sexu

Stáří

Jak muži stárnou, někteří zjistí, že erekci trvá déle a erekce se udržují déle. Naopak, mladší muži mohou ejakulovat dříve, než by chtěli (i když se to může stát v každém věku).

pozice pro muže s malým penisem

Sexuální dysfunkce

  • Erektilní dysfunkce (ED). ED se stane, když má muž potíže s dosažením nebo udržením erekce, což může ovlivnit, jak dlouho trvá sex.
  • Předčasná ejakulace (PE). PE je sexuální dysfunkce, při které muž ejakuluje dříve, než by si on nebo jeho partner přáli.
  • Výkonová úzkost. To je, když vám negativní pocity ohledně vaší sexuality způsobí obavy, že svého sexuálního partnera neuspokojíte. Může to vést k ED nebo PE nebo k úplnému vyhnutí se sexu.

Obavy z toho, jak dlouho trvá sex nebo jak dlouho vám trvá erekce, může mít za následek kterýkoli ze tří.

Taktika pro kratší sex

Komunikujte se svým partnerem, pokud sex trvá déle, než chcete. Když je něco o vašem sexuálním životě méně než ideální, je dobré začít si povídat. Uvědomujeme si, že někdy se to snadněji řekne, než udělá - nezapomeňte však, že váš partner chce, abyste si tento zážitek užili také; o tom to je.

Ukažte jim (nebo řekněte), co vás rozvíjí. Můžete se dotknout způsobů, které vám pomohou vyvrcholit, nebo můžete partnerovi říct, jak vás stimulovat způsoby, které se vám obzvláště líbí. Dobrou vizuální pomůckou zde mohou být sexuální hračky.

Vyzkoušejte oblíbenou pozici, která vám dá orgasmus. Existuje sexuální poloha nebo technika, která vám pomůže dostat se tam? Zkuste to může být dobrý způsob, jak zabalit věci ke spokojenosti všech.

Taktika pro delší sex

Rychlovky mohou být zábavné - pokud jsou záměrné. Pokud ejakulujete příliš rychle pro vaši spokojenost nebo spokojenost vašeho partnera, existuje několik strategií, které můžete zkusit vydržet déle.

Metoda sevření

Tohle je klasika. Zahajte sexuální aktivitu a pokračujte, dokud se nebudete cítit téměř připraveni na ejakulaci. Poté nechte svého partnera zmáčknout konec penisu v místě, kde se hlava (žalud) spojuje s dříkem. Držte stisknuté několik sekund. Nutkání k ejakulaci ustoupí. Můžete to udělat několikrát během jedné relace.

jak dlouho trvají účinky cialisu

Metoda stop-start

Metoda stop-start, známá také jako lemování, můžete cvičit s partnerem nebo při masturbaci. Když masturbujete a máte pocit, že se chystáte přijít, zastavte se, dokud neprojde nutkání k ejakulaci. Poté pokračujte ve stimulaci. Postupem času se naučíte rozpoznávat, kdy se blížíte bodu, odkud není návratu, a dokážete prodloužit pohlavní styk.

Cviky na pánevní dno / Kegels

Cviky na pánevní dno (také známé jako Kegels) pomáhají posilovat svaly pánevního dna, které řídí ejakulaci. Chcete-li identifikovat svaly pánevního dna, zastavte močení ve středu proudu. Chcete-li cvičit Kegels, napněte svaly pánevního dna, podržte kontrakci po dobu tří sekund, poté se po dobu tří sekund uvolněte a opakujte.

Znecitlivující kondomy nebo krémy

Některé typy kondomů obsahují uvnitř trochu znecitlivující léky, jako je lidokain nebo benzokain. To může snížit pocit, což může trvat déle. Prodávají se anestetické krémy, které mají stejný účinek.

PE ubrousky

Některé společnosti prodávají jednorázové vlhké ubrousky na jedno použití, které si nanášíte na penis před sexuální aktivitou; mohou snížit pocit a pomoci vám vydržet déle.

Přečtěte si vše, co jste kdy chtěli vědět o předčasné ejakulaci.

Reference

  1. Benoit, S. (2019, 29. října). Tak dlouho by měl trvat sex (z pohledu ženy). Citováno z https://www.gq.com/story/how-long-should-sex-last-self
  2. Corty, E. W., & Guardiani, J. M. (2008, květen). Vnímání normálních a abnormálních ejakulačních latencí u kanadských a amerických sexuálních terapeutů: jak dlouho by měl pohlavní styk trvat? Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18331255
  3. Waldinger, M. D., Quinn, P., Dilleen, M., Mundayat, R., Schweitzer, D. H., & Boolell, M. (2005, červenec). Nadnárodní průzkum populace s časem latence intravaginální ejakulace. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16422843
Vidět víc