Jak zvýšit objem spermatu: mnohostranný přístup

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Stejně jako zdánlivě vše, co souvisí s mužskou sexualitou, je semeno občas místem hrdosti, obav, komplikací a potenciální úzkosti.

V určitém okamžiku se můžete obávat, že vaše ejakulace neprodukují dostatek spermatu. Mohlo by to být výsledkem srovnání se s pornohvězdami (vždy to není výhra); mylné představy, že objem ejakulace souvisí s plodností, mužností nebo mužností; nebo víra, že velký objem ejakulace souvisí s kvalitou sexuálního zážitku.Životně důležité orgány

 • Neexistuje žádný doplněk nebo metoda schválená FDA pro zvýšení produkce spermatu.
 • Částka, kterou ejakulujete, se může ze dne na den změnit; záleží na řadě faktorů.
 • Existuje jedna nízkonákladová věc bez nákladů, kterou můžete zkusit zvýšit objem spermatu.
 • Některé zdravotní stavy mohou způsobit změny objemu ejakulátu.

Zde je to, co potřebujete vědět o vědě o objemu spermatu, pravdě o tom, co to znamená, a kdy byste se o tom chtěli poradit s poskytovatelem zdravotní péče.

Jak probíhá produkce spermatu

Sperma je poměrně komplikovaná koprodukce, která zahrnuje varlata, prostatu, semenné váčky a bulbourethrální žlázy.

nejlepší způsob, jak používat pumpu na penis
 • Semenné váčky - dvě žlázy saclike, které leží za močovým měchýřem - se vylučují 50% až 65% tekutiny, která se stává spermatem.
 • Prostatická žláza produkuje prostatickou tekutinu, která vyživuje a transportuje spermie; produkuje asi 20% až 30% objemu spermatu.
 • Pouhých 5% tvoří spermie, které se produkují ve varlatech.
 • Nakonec bulbourethrální žlázy (také známé jako Cowperovy žlázy) - žlázy o velikosti hrášku poblíž spodní části penisu - vylučují mazací tekutinu, která věci završuje (Lawrentschuk, 2016).

reklama

Získejte 15 $ z první objednávky léčby ED

Skutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a do 24 hodin vás kontaktuje.

Zjistit více

Při ejakulaci muži produkují asi 1,5 ml až 5 ml spermatu (NIH, n.d.). Na horním konci je to asi lžička.

můžeš si udělat opar

Zmatek kolem počtu spermií a objemu spermatu

Ve velké většině případů zdravotní stav člověka - včetně jeho počtu a pohyblivosti spermií - nesouvisí s množstvím spermatu, které produkuje. Muži, kteří jsou většími střelci, nejsou ze své podstaty plodnější než muži, kteří jsou slušnými dribléři. Objem spermatu nesouvisí s objemem spermií v něm.

Jedno upozornění: Může se objevit několik mužů, kteří jsou neplodní kvůli nízkému počtu spermií nízký objem spermatu (Roberts, 2009). Jedno však nemusí nutně znamenat druhé.

jak dlouho trvá, než se sildenafil nastartuje

Objem spermatu a sex

Stejně tak množství spermatu, které ejakulujete, nesouvisí s tím, jak dobře jste v posteli. Nevěříš tomu? Pojďme k literatuře.

Studie z roku 2018 zveřejněno v Journal of Sexual Medicine byl údajně první, jak objem a intenzita mužské ejakulace ovlivňují ženské potěšení a orgasmy během sexu. Studie zkoumala 240 sexuálně aktivních heterosexuálních žen a zjistila (Burri, 2018):

 • 38% uvedlo, že na množství, které jejich partner ejakuloval, vůbec nezáleží
 • Pouze 13% žen považovalo množství ejakulátu vyloučeného partnerem za odraz jejich vlastní sexuální přitažlivosti
 • Pouze 50% žen si myslelo, že je velmi důležité, aby jejich partner během sexu vůbec ejakuloval

Pokud jste v mužském vztahu stejného pohlaví, můžete porovnat svůj objem spermatu s partnerovým (stejně jako srovnáváte všechno ostatní, ne)? Pokud se obáváte, že se nebudete měřit, pamatujte, že objem spermatu není mírou maskulinity nebo znamením, že do někoho opravdu patříte. Jsme ochotni se vsadit, že váš partner na to nepřemýšlí.

Co způsobuje změny v objemu ejakulátu?

Mnoho věcí může způsobit změny v objemu ejakulátu. První je prostě věk. Když jsi byl mladý kluk, který právě prochází pubertou, je to pravděpodobně největší sperma, jaké kdy budeš ve svém životě ejakulovat, říká Seth Cohen, MD, MPH , urolog s NYU Langone Health v New Yorku. Pomalu, po desetiletí, bude tento objem klesat.

Důvod: Všichni vědí, jak muži stárnou, vaše prostata roste. A jak prostata roste, je trochu obtížnější čůrat, říká Cohen. Další věc, která se stane, je ... ztrácí cévní buňky, díky nimž je tak šťavnatým orgánem, který poskytuje veškerou tuto semennou tekutinu. Výsledek: Nižší objem spermatu.

jak dlouho trvají vypuknutí herpesu bez léků

Cohen říká, že ve své praxi zřídka vidí mladé muže, kteří mají obavy z malého objemu spermatu. Místo toho dostává zhruba jeden dotaz týdně od starších mužů (obvykle nad 50 let), kteří si všimli důsledného snižování objemu spermatu po dobu několika měsíců až roku. To vyžaduje vyšetřování, protože by to mohlo naznačovat problém prostaty, který je třeba řešit.

Některé stavy, které mohou způsobit změny v objemu ejakulátu, říká Cohen, zahrnují:

 • Benigní hyperplazie prostaty nebo BPH: Zvětšení prostaty, které může také způsobit potíže s močením, časté nebo naléhavější močení nebo slabý proud
 • Prostatitida: Zánět prostaty, který může také způsobit změnu barvy, konzistence a vůně spermatu.

Pokud vás znepokojuje objem vašeho spermatu, je dobré se poradit s poskytovatelem zdravotní péče, který vám může udělat důkladnou anamnézu a provést úplnou zkoušku.

Je možné zvýšit objem spermatu?

Existuje jedna nízkonákladová věc bez nákladů, kterou můžete zkusit zvýšit objem spermatu. Pokud často masturbujete nebo máte sex, může to snížit množství ejakulátu. Pokud odložíte několik dní, je pravděpodobné, že se váš objem spermatu zvýší. Jedna studie zjistila, že během prvních čtyř dnů po ejakulaci se objem spermatu zvyšuje přibližně o 12% za den že nedochází k ejakulaci (Carlsen, 2004).

Online nebo v obchodech s vitamíny najdete řadu doplňků, které tvrdí, že podporují různé aspekty mužnosti a mužského sexuálního zdraví, od velikosti penisu přes hladinu testosteronu až po produkci spermatu.

Můžete otěhotnět z precum (pre-ejakulátu)?

3 minuty čtení

Některé doplňky, o nichž se tvrdí, že mají vlastnosti zvyšující sperma, zahrnují lecitin, zinek, vitamin D3, ashwagandha, maca, pískavice řecké seno, aminokyseliny a kyselinu D-asparagovou. Možná jste si přečetli neoficiální online posudky o kterémkoli z nich jednotlivě nebo v kombinaci se značkovými doplňky se snazzy názvy, jako je Semenex.

Nicméně: Neexistuje žádná pilulka schválená FDA, která by mohla zvýšit objem ejakulátu, říká Cohen. Pokud za mnou přišel pacient a řekl, že si chce vzít doplněk, aby to vyzkoušel, řekl bych, pokračujte. Pokud by však řekli: „Ukažte mi robustní, randomizovanou, placebem kontrolovanou studii, která ukazuje, že ashwagandha zvyšuje objem spermatu,“ řekl bych, že neexistuje.

do jakého věku roste váš penis

Jakýkoli vědec, který by chtěl provést takový experiment - představujeme velmi přesné odměrky a předměty se skutečně dobrým cílem - si představujeme - by narazil na zásadní problém: Muži nevystřikují vždy stejné množství spermatu. Vaše produkce spermatu se může ze dne na den změnit a může být ovlivněna řadou proměnných, včetně toho, zda jste dehydratovaní, léky, které užíváte, jídlo, které jíte, a kolik stresu máte, říká Cohen .

Takže ještě jednou: Pokud vás znepokojuje produkce spermatu, zeptejte se poskytovatele zdravotní péče.

A místo hledání kouzelných kuliček ke zlepšení vašeho sexuálního života a sexuálních funkcí je lepší přístup k zapamatování, že všechny aspekty vašeho sexuálního zdraví budou lepší, když budete zdraví.

Provádění změn v životním stylu, jako je vyvážená a výživná strava, pravidelné cvičení, snižování stresu, vyhýbání se tabáku a rekreačním drogám a mírné pití alkoholu, zlepší vaši kardiovaskulární a celkovou pohodu. To může zvýšit průtok krve, kvalitu vašich erekcí a množství energie, kterou máte na sex, což může jen zvýšit pravděpodobnost, že se vy (a váš partner, pokud je to možné) budete v posteli dobře bavit.

Reference

 1. Burri, A., Buchmeier, J., & Porst, H. (2018). Důležitost mužské ejakulace pro sexuální spokojenost a funkci žen. The journal of sexual medicine, 15 (11), 1600–1608. https://doi.org/10.1016/j.jsxm.2018.08.014
 2. Carlsen, E., Petersen, J. H., Andersson, A. M. a Skakkebaek, N. E. (2004). Účinky frekvence a období ejakulace na kolísání kvality spermatu. Plodnost a sterilita, 82 (2), 358–366. Citováno z https://doi.org/10.1016/j.fertnstert.2004.01.039
 3. Lawrentschuk, N., Perera, M .. Benigní poruchy prostaty. [Aktualizováno 2016 14. března]. In: Endotext [Internet]. South Dartmouth (MA): MDText.com, Inc. Tabulka 1, Složení lidského spermatu (převzato z Ganong (17)) Dostupné z: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK279008/table/benign-prstate-dsrdr.colourwhit/
 4. McKay, A.C., Odeluga, N., Jiang, J., et al. Anatomie, břicho a pánev, semenný váček. [Aktualizováno 2020 13. května]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK499854/
 5. Národní institut zdraví. Analýza spermií: MedlinePlus Medical Encyclopedia. (n.d.). Citováno 12. srpna 2020 z https://medlineplus.gov/ency/article/003627.htm
 6. Roberts, M. a Jarvi, K. (2009). Kroky ve vyšetřování a léčbě malého objemu spermatu u neplodného muže. Časopis Canadian Urological Association = Journal de l’Association des urologues du Canada, 3 (6), 479–485. https://doi.org/10.5489/cuaj.1180
Vidět víc