Jak těžká je normální erekce?

Jak těžká je normální erekce?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Jak pevná je normální erekce?

Erektilní dysfunkce (ED) není jen o schopnosti dosáhnout erekce (i když to je určitě její velká část). Je to také o tom, jak tvrdá je vaše erekce, a jestli se vám podaří dosáhnout erekce, která je dostatečně tvrdá a trvá dostatečně dlouho na to, abyste měli uspokojivý sex. ED je opravdu o tom, jak vy (a váš partner) vnímáte svůj sexuální život. A hodně z toho má co do činění s tím, jak pevné jsou vaše erekce.

proč jsou muži ráno tvrdí

Životně důležité orgány

 • Erektilní dysfunkce (ED) není jen o schopnosti dosáhnout erekce (i když to je určitě její velká část). Je to také o tom, jak tvrdá je vaše erekce.
 • Poskytovatelé zdravotní péče někdy měří pevnost vaší erekce pomocí skóre tvrdosti erekce.
 • Pokud máte potíže s dosažením nebo udržením pevné erekce, promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče (a promluvte si se svým partnerem).

Stupnice erektilní tvrdosti

Poskytovatelé zdravotní péče někdy měří pevnost vaší erekce pomocí Skóre tvrdosti erekce . Je to jednoduchý výchozí bod, ale většina lidí ví, jestli přešli ze 3 na 2 v tomto měřítku:

 • 0: Penis se nezvětšuje
 • 1: Penis je větší, ale ne tvrdý
 • 2: Penis je tvrdý, ale není dostatečně tvrdý pro penetraci
 • 3: Penis je dostatečně tvrdý pro penetraci, ale ne úplně tvrdý
 • 4: Penis je zcela tvrdý a plně tuhý

Chcete-li získat komplexnější nástroj pro hodnocení, můžete požádat svého poskytovatele zdravotní péče o dotazník Mezinárodního indexu erektilní funkce (IIEF).

reklama

kdy muži přestanou růst penis

Získejte 15 $ z první objednávky léčby ED

Skutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a do 24 hodin vás kontaktuje.

Zjistěte více

Index erektilní funkce

Zjednodušená verze IIEF má pouze pět otázek. Není to dokonalý nástroj, ale je jednoduchý, krátký a přiměje vás přemýšlet o rozdílu mezi pouhou erekcí a dostatečnou tvrdostí pro penetraci a zdravý sexuální život (protože to jsou dvě různé věci).

prášky, které vám zvětší péro
 1. Jak jste si jisti, že můžete dosáhnout a udržet erekci?
 2. Když dostanete erekci se sexuální stimulací, jak často jsou vaše erekce dostatečně tvrdé na to, aby pronikly?
 3. Dokážete udržet erekci poté, co jste pronikli do svého partnera?
 4. Je těžké udržet svou erekci k orgasmu nebo dokončení?
 5. Jak často je pro vás sex uspokojivý?

Proč záleží na pevné erekci?

Síla a frekvence vašich erekcí jsou důležitými ukazateli vašeho celkového zdraví. Krevní cévy v penisu jsou menší než tepny v jiných částech těla, takže jakékoli problémy, jako jsou ucpání, problémy s dilatací krevních cév nebo nerovnováha hormonů, se někdy projeví jako erektilní dysfunkce (nebo méně pevná erekce) před něčím vážnějším, jako je srdeční infarkt nebo mrtvice.

Může být erekce příliš tvrdá?

Pokud jsou vaše erekce opravdu silné, fantastické. Pravidelná erekce - včetně každodenní ranní erekce - je důležitým měřítkem zdraví člověka. Pokud máte silné a časté erekce, je to skvělé! Není třeba se obávat, že budete příliš tvrdí, protože vaše tělo má co nabídnout jen tolik krve. Erekce, která trvá příliš dlouho, však může být nebezpečná, protože priapismus může způsobit poškození tkáně. Pokud jste měli erekci trvající déle než čtyři hodiny, okamžitě kontaktujte poskytovatele zdravotní péče nebo pohotovostní péči.

Pevné erekce a erektilní dysfunkce

Pokud máte potíže s dosažením nebo udržením pevné erekce, promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče (a promluvte si se svým partnerem). Erektilní dysfunkce je relativně běžná a existuje řada způsobů, jak léčit příčiny a příznaky erektilní dysfunkce.