Jak se zbavit alergií? Zaměřte se na zvládnutí příznaků

Jak se zbavit alergií? Zaměřte se na zvládnutí příznaků

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Je to otázka, kterou si miliony lidí kladou každé jaro: Jak se zbavím svých alergií? Pro někoho je kýchání, rýma a svědění očí přirozenou odpovědí, když stromy kvetou a rostliny kvetou. A někteří lidé - kteří mohou mít potravinové alergie nebo mohou být citliví na některá jídla nebo dráždivé látky ve vnitřních prostorách, jako je prach a srst zvířat - touží po odstranění příznaků alergie po celý rok. Zde je rychlý pohled na to, co jsou alergie, a na vaše nejlepší možnosti, jak eliminovat jejich příznaky.jak získat delší dic

Životně důležité orgány

 • Alergie jsou způsobeny přehnanou reakcí imunitního systému na neškodné látky ve světě kolem nás.
 • Mezi běžné alergeny patří pyl, zvířecí srst, roztoči a některá jídla.
 • Několik strategií může snížit příznaky alergie, od léčby přes přírodní léky až po změny životního stylu.
 • U většiny lidí lze alergie zvládnout, ale neléčit.

Co jsou alergie?

Alergie jsou způsobeny přehnanou reakcí imunitního systému na neškodné látky ve světě kolem nás. Mezi běžné alergeny patří domácí mazlíčky, roztoči, potraviny (jako arašídy nebo korýši) a pyl. Když je alergik vystaven alergenu, tělo produkuje bílkoviny, které ho potlačují, spolu s chemickým histaminem a některými dalšími zánětlivými chemikáliemi. Tento protein a histamin mohou dráždit nosní cesty, oči a hrdlo a vyvolat příznaky alergie.

Příznaky alergie se mohou velmi lišit, od mírných po těžké. Mezi nejčastější příznaky alergie patří kýchání, kašel, svědění nebo slzení očí, rýma nebo ucpaný nos, vyrážka, podráždění žaludku a otoky rtů, jazyka, očí nebo obličeje. Anafylaxe je vzácná, ale závažná alergická reakce, která zahrnuje otok úst a krku a potíže s dýcháním; může to být fatální. Pokud vy nebo někdo ve vašem okolí pociťuje anafylaxi, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Alergická rýma nebo senná rýma je běžnou reakcí na inhalované alergeny. Příznaky sezónní alergie na vás mohou mít vliv pouze v určitých ročních obdobích nebo se mohou objevit po celý rok. Počty pylu nebo ambrózie mohou být spouštěči alergií v teplém počasí (což většina z nás považuje za sezónu alergií), ale prašný vnitřní vzduch je pro některé lidi v zimě stejně dráždivý. Sezónní alergie jsou extrémně časté: 40 až 60 milionů Američanů má alergickou rýmu.

Můžete se zbavit alergií?

V některých případech ano. Některé děti přerostly své alergie; některé alergie dospělých v průběhu času ustupují. Podle Americké akademie alergií, astmatu a imunologie mohou alergické záchvaty u některých lidí přinést trvalou úlevu od alergií, zatímco alergie jiných se mohou opakovat po ukončení alergických záběrů.

U většiny lidí lze příznaky alergie zvládnout a kontrolovat, ale alergie nelze vyléčit.

Jak zacházet s alergiemi

Vyhýbání se

Nejjednodušší způsob, jak předcházet alergiím, je vyhnout se alergenům, které vás obtěžují. To se dá snadněji říct, než udělat. Pokud jste alergičtí na kočky, můžete si vybrat jiného mazlíčka a pokud jste citliví na měkkýše, můžete přeskočit tuto část nabídky. Ale některé alergeny - jako pyl a prach - jsou všude kolem nás a je obtížnější se jim vyhnout.Alergické léky

Antihistaminika, která jsou k dispozici na prodej (jako je Zyrtec, Xyzal, Claritin nebo Allegra), kortikosteroidy, dekongestiva, nosní spreje nebo oční kapky, mohou pomoci zmírnit příznaky alergie. Pokud vaše příznaky přetrvávají nebo jsou závažné, může váš poskytovatel zdravotní péče předepsat léky na předpis, které mohou snížit zánět nosu a dutin, nebo vás odkázat na alergika k dalšímu testování a léčbě.

nejlepší prášky na hubnutí na předpis 2016

Alergické záběry

Pokud jsou vaše příznaky alergie chronické a obtěžující, může vám poskytovatel zdravotní péče doporučit alergické injekce. Jedná se o formu imunoterapie, která pomáhá vašemu imunitnímu systému aklimatizovat se na určité alergeny. Alergické injekce zahrnují pravidelné injekce malého množství alergenu nebo kombinace alergenů a jejich práce může trvat měsíce nebo roky.

opary typu 1 a 2 rozdíly

Přírodní prostředky

Některé domácí léky mohou přinést úlevu od příznaků alergie, jako je použití solného máchání (nejčastěji v zařízení zvaném neti pot) ke zmírnění ucpání nosu. U některých doplňků, jako je pryskyřník, bylo prokázáno, že zmírňují příznaky ve studiích.Čističky vzduchu (filtry HIPA)

Použití čističe vzduchu a / nebo vakua s filtry HEPA může pomoci omezit vnitřní alergeny, které mohou způsobit kýchání, rýmu, kašel a svědění. Filtry HEPA (vysoce účinný vzduch ve formě částic) odstraňují 99,97% prachu, pylu, plísní, bakterií a dalších částic ve vzduchu o velikosti 0,3 mikronu. Čistička vzduchu HEPA odstraní tyto dráždivé látky ze vzduchu, zatímco vakuum s filtrem HEPA zachytí prach a alergeny a zabrání jim v jejich vylučování z výfuku.

Hypoalergenní čisticí prostředky a textilie

K dispozici je široká škála hypoalergenních produktů, které eliminují alergeny na površích a nedráždí vás při čištění. Patří mezi ně antialergenové spreje, čisticí a čisticí prostředky bez vůně a utěrky zachycující prach (například mikrovlákno). Pokud jste citliví na vůni, hledejte produkty označené jako hypoalergenní, neparfémované nebo zdarma a čiré.

Techniky čištění snižující alergen

Kromě pravidelného používání vakua s filtrem HEPA existují i ​​jiné čisticí techniky, které vám pomohou zabránit tomu, aby vás alergeny obtěžovaly po celém domě. Obsahují:

 • Praní ložního prádla často. Prostěradla přitahují roztoče, kteří jsou hlavním zdrojem vnitřních alergií. Odborníci doporučují prádlo jednou týdně prát v horké vodě.
 • Pravidelně utírejte a utírejte povrchy
 • Snížení počtu měkkých povrchů ve vaší domácnosti (jako jsou koberce, závěsy a deky), které mohou hromadit prach
 • Při čištění noste protiprachovou masku
 • Poprášení pomocí spreje, vlhkého hadříku nebo statické prachovky, abyste snížili množství polétavého prachu
 • Odstranění možných zdrojů plísní ve vaší domácnosti, jako jsou vlhká místa nebo prosakující přípravky
 • Najímání vyhlazovacího prostředku k odstranění jakýchkoli známek švábů a myší