Jak fungují utěrky předčasné ejakulace?

Jak fungují utěrky předčasné ejakulace?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Předčasná ejakulace (PE) je jednou z nejčastějších sexuálních dysfunkcí u mužů a postihuje 33% mužů ve věku 18 až 59 let, Americká urologická asociace (AUA) (AUA, n.d.). PE je situace, kdy k ejakulaci dojde dříve, než byste si vy nebo váš partner přáli. Příležitostná PE obvykle není problém, ale pokud se to děje pravidelně nebo vám způsobuje značné potíže, musíte o svých příznacích promluvit se svým poskytovatelem zdravotní péče.

Můžete mít předčasnou ejakulaci, pokud (Serefoglu, 2014):

  • Ejakulujete vždy nebo téměř vždy do jedné minuty od penetrace (pro celoživotní PE) nebo do tří minut od penetrace (pro získanou PE)
  • Během sexuálních aktivit nemůžete ovládat ani oddálit ejakulaci po celou dobu nebo téměř po celou dobu
  • Kvůli problémům s ejakulací zažíváte úzkost, frustraci nebo vyhýbání se pohlavnímu styku

Další informace o předčasné ejakulaci se dozvíte kliknutím sem.

Životně důležité orgány

  • Benzokainové ubrousky snižují citlivost penisu a zlepšují tak kontrolu ejakulace.
  • V nedávné studii prodloužili muži, kteří používali benzokainové ubrousky, čas od vaginální penetrace do ejakulace z průměrně 75 sekund na více než pět minut.
  • Benzokainové ubrousky jsou dobře snášeny a mají minimální vedlejší účinky.

Co jsou to benzokainové ubrousky?

Benzokain je topické anestetikum, lék, který znecitlivuje ošetřenou oblast. Funguje na PE snížením citlivosti penisu a tím zvýšením kontroly ejakulace. Benzokainové ubrousky jsou k dispozici na volném trhu; jsou speciálně formulovány tak, aby snižovaly citlivost penisu, aniž by způsobovaly necitlivost. Obvykle jsou to diskrétně zabalené vlhké utěrky, které si nanášíte na penis před pohlavním stykem.

V malém studie publikováno v The Journal of Urology, 21 mužů s PE dostalo buď 4% benzokainové ubrousky nebo placebo ubrousky k použití před sexem (Shabsigh, 2017). Po dvou měsících zaznamenali muži, kteří používali benzokainové ubrousky, významné zlepšení v délce jejich ejakulace po vaginální penetraci ve srovnání s muži, kteří užívali placebo ubrousky. Ve srovnání se skupinou s placebem také muži ve skupině s benzokainem uváděli, že pociťovali pokles sexuální frustrace a větší zlepšení sexuálního uspokojení a kontroly svých ejakulací.

reklama

Předčasná ejakulace

Zvyšte důvěru pomocí OTC a Rx léčby pro předčasnou ejakulaci.

Zjistit více

Na začátku studie měli muži v léčené skupině průměrnou dobu ejakulace 74,3 sekundy a ti ve skupině s placebem měli v průměru 85 sekund (tyto rozdíly nebyly statisticky významné) (Shabsigh, 2019). To se týká času, který trvá od vaginální penetrace po ejakulaci, známou také jako doba latentní intravaginální ejakulace (IELT) (Shabsigh, 2019). Hodnota IELT se zvýšila na průměrnou hodnotu 165 sekund po jednom měsíci a 330 sekund na hranici dvou měsíců u mužů používajících benzokainové ubrousky (Shabsigh, 2019). Čas placebové (neléčené) skupiny se zvýšil pouze na přibližně 110 sekund v průměru (Shabsigh, 2019). Ve skutečnosti, 76% mužů v léčené skupině měl IELT alespoň dvě minuty v jednom měsíci, a to se zvýšilo na 88% za dva měsíce (Shabsigh, 2019). Pouze 33% skupiny s placebem dosáhlo dvouminutové známky (Shabsigh, 2019).

Potenciální rizika a vedlejší účinky benzokainových ubrousků

Celkově muži ve studii s benzokainovým výtěrem dobře tolerovali léčbu a nebyly hlášeny žádné zprávy o tom, že by jejich partnerky měli také necitlivost nebo sníženou citlivost (nazývanou také přenos). V jiných topických anestetických produktech, jako jsou krémy nebo spreje, existují zprávy o přenosu znecitlivující léčby na partnery nebo znecitlivění penisu vedoucí k erektilní dysfunkci. Nic z toho však u benzokainových ubrousků dosud nebylo hlášeno. Pokud máte alergii na benzokain, měli byste se benzokainovým výrobkům vyhnout.

Reference

  1. Americká urologická asociace (AUA) Co je to předčasná ejakulace? (n.d.). Citováno 29. října 2019, z https://www.urologyhealth.org/urologic-conditions/premature-ejaculation
  2. Shabsigh, R., Kaminetsky, J., Yang, M. a Perelman, M. (2017). Pd69-02 Double-Blind, Randomized Controlled Trial of Topical 4% Benzocaine Wipes For Management of Premated Ejakulation: Interim Analysis. Journal of Urology, 197 (4S), 1344–1345. doi: 10.1016 / j.juro.2017.02.3143, https://www.auajournals.org/doi/full/10.1016/j.juro.2017.02.3143
  3. Serefoglu, E. C., Mcmahon, C. G., Waldinger, M. D., Althof, S. E., Shindel, A., Adaikan, G. a kol. (2014). Jednotná definice celoživotní a získané předčasné ejakulace založená na důkazech: Zpráva druhé ad hoc komise pro mezinárodní předčasnou ejakulaci pro sexuální medicínu. Sexuální medicína, 2 (2), 41–59. doi: 10,1002 / sm2,27, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25356301
  4. Shabsigh, R., Perelman, M. A., Getzenberg, R. H., Grant, A., & Kaminetsky, J. (2019). Randomizovaná, placebem kontrolovaná studie k hodnocení účinnosti, bezpečnosti a snášenlivosti benzokainových ubrousků u subjektů s předčasnou ejakulací. J Mens Health, 15 (3), 80–88. doi: DOI: 10.22374 / jomh.v15i3.156, https://jomh.org/index.php/JMH/article/view/156
Vidět víc