Jak funguje erekce? Je to překvapivě komplikované

Jak funguje erekce? Je to překvapivě komplikované

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Penis. Pokud ho máte, nemohl by být známější, přesto se jeho mechanika může zdát docela exotická. Erekce je docela úžasný proces, který vyžaduje souběžnou spolupráci několika systémů těla. Není to jen známka toho, že jste připraveni na sex - může to být časný indikátor větších zdravotních problémů, pokud nefunguje správně. Zde je rychlý pohled na to, jak erekce fungují.

Životně důležité orgány

 • Každá erekce je výsledkem řetězové reakce, která začíná v mozku vzrušením a končí v penisu.
 • Vztyčený penis může zadržet až osmkrát normální průtok krve.
 • Existuje několik možných příčin erektilní dysfunkce. Může to být časná známka většího zdravotního stavu.
 • Pokud trpíte ED, promluvte si se svým poskytovatelem zdravotní péče.

Jak chlapi dostávají erekci?

Erekce jsou překvapivě komplikované. Každý z nich bere vaše srdce, plíce, hormony, nervy, cévy a dokonce i vaši náladu, aby hladce spolupracovaly v komplexním sledu událostí. Když vše půjde správně, vztyčený penis může obsahovat až osmkrát normální průtok krve (Van Driel, 2015). Ale jedna zmeškaná reakce v tomto řetězci může vést k erektilní dysfunkci.reklama

Získejte 15 $ z první objednávky léčby EDSkutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a do 24 hodin vás kontaktuje.

Zjistit více

Anatomie penisu

Penis se skládá z dříku, hlavy (nebo žaludu) a meatus (nebo otvoru močové trubice). Dvě trubice zvané corpora cavernosa stékají po celé délce penisu - jsou plné houbovité tkáně a mnoha drobných cév. Stejně tak corpus spongiosum, který stéká po spodní straně penisu a je v něm močová trubice.

Co je to erekce?

Erekce je možná nejviditelnějším znakem sexuálního vzrušení. Jedná se o fyzickou reakci na chemickou reakci v těle. Během sexuálního vzrušení se tyto drobné krevní cévy v penisu rozšiřují. Houbovitá tkáň se naplní krví a dojde k erekci. Po ejakulaci (nebo ztrátě vzrušení) tato krev odtéká a penis se vrátí do své ochablé velikosti a vzhledu.Jak funguje erekce?

Každá erekce je výsledkem štafetového závodu, který začíná v mozku vzrušením a končí v penisu erekcí:

 1. Muži jsou vzrušení (nebo pociťují erekci během spánku nebo po probuzení)
 2. Mozek předává tento signál tělu míchou a nervy
 3. cGMP způsobí uvolnění kavernózních těl, což umožní, aby krev proudila do kavernózních tepen.
 4. Zatímco krev proudí do penisu, žíly odvádějící krev z penisu se stlačí, což způsobí, že zvýšená krev bude zachycena v penisu a způsobí erekci.
 5. Enzym zvaný fosfodiesteráza-5 štěpí cGMP, což způsobuje návrat penisu do ochablého stavu.

Co když nemůžete dosáhnout erekce?

K erektilní dysfunkci dochází, když nemůžete dosáhnout nebo udržovat erekci dostatečnou k uspokojivému pohlavnímu styku. ED může být prvním varovným signálem vážnějších zdravotních stavů, jako je cukrovka, srdeční choroby, vysoký krevní tlak nebo nízký testosteron. Pokud se potýkáte s erektilní dysfunkcí, vyhledejte lékařskou pomoc, abyste zjistili, co může způsobit vaši ED, a dostupné léčby. Váš sexuální život - a vaše celkové zdraví - může být jen přínosem.

Reference

 1. Sullivan, M. (1999). Oxid dusnatý a erekce penisu: Je erektilní dysfunkce dalším projevem vaskulárního onemocnění? Kardiovaskulární výzkum, 43 (3), 658–665. doi: 10,1016 / s0008-6363 (99) 00135-2, https://academic.oup.com/cardiovascres/article/43/3/658/321047
 2. Van Driel, M. F. (2015). Fyziologie erekce penisu - krátká historie vědeckého porozumění až do osmdesátých let 20. století. Sexuální medicína, 3 (4), 349–357. doi: 10,1002 / sm 2,89, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4721040/
Vidět víc