Jak se mohu zbavit ekzému? Vysvětleny nejlepší přístupy

Jak se mohu zbavit ekzému? Vysvětleny nejlepší přístupy

Zřeknutí se odpovědnosti

Názory zde vyjádřené jsou názory odborníka a stejně jako ve zbytku obsahu Průvodce zdravím nenahrazují odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku ani léčbu. Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče.

Otázka: Jak se mohu zbavit ekzému?

Odpověď: Na ekzém neexistuje žádný lék, ale příznaky lze léčit. Pokud máte menší případ ekzému, můžete se s ním doma léčit. Je to opravdu přístup, na rozdíl od jednoho krému nebo léku.  • Číslo jedna, zvyšte frekvenci zvlhčování, nejlépe krémem a, pokud můžete, mastí. Masti jsou obvykle nejchutnější večer, když se nemusíte bát, že si je během dne obléknete na pracovní oděv.
  • Hydratační krémy jsou lepší než krémy, které jsou lehčí, obvykle se stříhají alkoholem a nejsou tak zvlhčující. Mám rád Vanicream, který je extrémně zvlhčující a neobsahuje žádné vůně ani věci jako formaldehyd nebo parabeny, které nejsou pro naši pokožku tak dobré.
  • Zkuste snížit frekvenci koupání. Pokud můžete přeskočit mytí na jeden nebo dva dny, je to užitečné. Pokud se chystáte koupat každý den, zkuste to na pět minut nebo méně. Používejte mírnou vodu, ne horkou vodu. Používejte mýdlo pod paží a v soukromých prostorách, ale nepoužívejte ho po celém těle. Možná jen jednou týdně.
  • Může být užitečné umístit zvlhčovač do vaší ložnice.
  • Noste pouze měkké bavlněné oděvy - žádné vlny ani syntetiku.

reklama

Pohodlný způsob, jak kontrolovat vzplanutí ekzému

jak získat skalní tvrdý boner

Navštivte lékaře online. Nechte si na dveře doručit léčbu ekzémem na předpis.Zjistit více

Pokud ekzém nereaguje na domácí léky, vezmeme to na další úroveň, což je ráno krém na bázi kortizonu, večer mast. Existují jemné, střední a vysoce účinné kortizonové krémy, které můžeme použít. Existují krémy proti svědění, které můžete získat přes přepážku a které pomáhají, například Sarna; obsahuje kafr, mentol, který dává uklidňující pocit. Vkládání studených obkladů, jako je několik kostek ledu do vaku Ziploc a trochu vody, na jakékoli místo, které svědí, může pomoci. Je to nejstarší forma anestetika a je dobrá pro celé tělo - to svědění to může okamžitě zabrat.

Někteří lidé mají chroničtější ekzém, který má tendenci se vrátit brzy poté, co přestanete používat kortizonové krémy. V takovém případě používáme imunomodulační krémy, jako je pimecrolimus (značka Elidel) nebo takrolimus (značka Protopic). Ty lze pravidelně používat ke snížení zánětu kůže. Mohou být použity každý den, dvakrát denně, aby se zabránilo vzplanutí ekzému. Jsou velkým průlomem, zejména u dětí.

V závažných případech můžeme přejít na systémové steroidy, jako je orální prednison. Volně prodejné léky na orální alergii, jako je difenhydramin (značka Benadryl), ekzém nevyléčí, ale mohou pomoci svědění tím, že vás ospalí. Ve skutečnosti zatím nemáme účinnou pilulku proti svědění, i když ve studiích je nyní jedna. Alergické výstřely mohou lidem pomoci s jejich alergiemi, ale v dermatologické literatuře je souvislost ekzému a alergií méně než 10%.