Jak mohu překonat závislost na nosním spreji?

Jak mohu překonat závislost na nosním spreji?

Zřeknutí se odpovědnosti

Názory zde vyjádřené jsou názory odborníka a stejně jako ve zbytku obsahu Průvodce zdravím nenahrazují odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku ani léčbu. Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče.

Otázka: Jak mohu překonat závislost na nosním spreji?

Závislost na nosním spreji je skutečná věc a něco, co vidíme docela běžně. Druhy nosních sprejů bývají dekongestanty. Lidé je často používají k léčbě ucpaného nosu. Když je používají příliš dlouho, získají efekt odskoku, nakonec se budou cítit více přetížené a pak se bez léků nebudou jevit jako jasné.

Nosní sprej je vazokonstriktor, což znamená, že zmenšuje krevní cévy. Léčba trvá jen určitou dobu, než se toto smrštění vyčerpá a začne bobtnat. Po častějším a delším používání nebude tato oblast tak zdravá, protože nedostává dobrý a konzistentní průtok krve. Někteří lidé v důsledku toho pociťují hodně otoků a dokonce poškození nosu. Cévy v nose bobtnají, aby se pokusily přivést více kyslíku a živin do nosní výstelky. Tyto krevní cévy jsou silněji pohlceny, což má za následek výrazné ucpání a ucpání nosu.

reklama

Úleva od alergie na předpis, bez čekárny

Nalezení správné léčby alergie by nemělo být hádací hrou. Promluvte si s lékařem.

Zjistit více

Existuje několik různých způsobů léčby. Někteří doporučují, aby se nosní sprej pomalu zužoval, snažil se jej používat méně nebo jej používal pouze v jedné nosní dírce. Vlastně mám tendenci naznačovat, že lidé jdou za studeným krůtím. Pak jim doporučím věci, které jim pomohou překonat toto časové období, než se jejich nos znovu normalizuje, například nosní steroidy, z nichž mnohé jsou volně prodejné a nevyvolávají závislost. Někdy dáme lidem krátkou kúru orálním steroidem, který vyžaduje lékařský předpis, aby se snížilo překrvení nosu, aby mohli lépe dýchat.

Lidé to obvykle zvládnou asi za týden.

Jak vědět, že se u vás vyvinula závislost: Doporučujeme lidem, aby nepoužívali nosní spreje s dekongestivem častěji než dvakrát denně. Klíčem je nepoužívat jej déle než tři až pět dní.