Transplantace vlasů: chirurgický zákrok při vypadávání vlasů

Transplantace vlasů: chirurgický zákrok při vypadávání vlasů

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Vypadávání vlasů postihuje miliony lidí, mužů i žen. Obvykle ztrácíme asi 100 vlasů denně. Ztráta více může vést k celkovému ztenčení vlasů a také k plešatým skvrnám. Existují léčebné procedury, které pomáhají v boji proti řídnutí a podporují opětovný růst vlasů. Pro některé lidi je však transplantace vlasů potenciálním řešením. Obvykle se tento chirurgický zákrok kombinuje s lékařským ošetřením, aby se maximalizoval růst vlasů.

Transplantace vlasů zahrnuje přesun vlasů (roubování) z oblasti pokožky hlavy s dobrým růstem vlasů (oblast dárce) na řídnoucí nebo plešatějící místa (místo příjemce). Transplantace vlasů se poprvé v USA ujal v padesátých letech minulého století (Bicknell, 2014). Techniky se změnily a kosmetický vzhled se dramaticky zlepšil z neatraktivních vlasových zátek před několika desítkami let. Lidé, kteří podstoupí operaci obnovy vlasů, nyní mohou mít přirozeně vypadající výsledky.

Životně důležité orgány

  • Transplantace vlasů využívá dvě techniky: transplantaci folikulární jednotky (FUT) a extrakci folikulární jednotky (FUE). FUT se provádí v 1 relaci, zatímco FUE obvykle vyžaduje více relací.
  • Cena FUT se pohybuje od 2 000 do 4 000 USD, zatímco FUE může stát až 10 000 USD v závislosti na počtu potřebných štěpů.
  • I po transplantaci vlasů musí lidé stále užívat léky, aby zabránili dalšímu vypadávání a vypadávání vlasů.
  • Úplné výsledky obnovy vlasů po transplantaci vlasů mohou trvat až 6–12 měsíců.

Rozhodnutí o transplantaci vlasů není rozhodnutí, které byste měli dělat lehce. Měli byste se setkat s dermatologem, který rozumí nuancím vypadávání vlasů a má zkušenosti s transplantací vlasů. Během konzultace budete vyšetřeni a budete mít příležitost klást otázky; společně vy a váš poskytovatel rozhodnete, zda je to pro vás to pravé. Ztráta vlasů a řídnutí pokračují, jak stárneme; transplantace vlasů může obnovit vypadlé vlasy, ale nemá to vliv na budoucí vypadávání vlasů.

Reference

  1. Americká akademie dermatologie (AAD). (n.d.). Transplantace vlasů vám může poskytnout trvalé a přirozeně vypadající výsledky. Citováno z https://www.aad.org/transplant .
  2. Avram, M., Finney, R. a Rogers, N. (2017). Kontroverze o transplantaci vlasů. Dermatologická chirurgie , 43 , S158 – S162. doi: 10.1097 / dss.0000000000001316, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29064980
  3. Bicknell, L. M., Kash, N., Kavouspour, C., & Rashid, R. M. (2014). Folikulární jednotka extrakce transplantace vlasů: přehled současných doporučení a budoucích úvah. Dermatologický online deník , dvacet (3). Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24656268
  4. Kucuktas Murat. (2017). Komplikace transplantace vlasů. Poruchy vlasů a pokožky hlavy . doi: 10,5772 / 66838, https://www.intechopen.com/books/hair-and-scalp-disorders/complications-of-hair-transplantation
Vidět víc