Topický sprej GentaSpray (první priorita)

Tato stránka obsahuje informace o GentaSpray Topical Spray (první priorita) pro veterinární použití .
Poskytované informace obvykle zahrnují následující:
  • GentaSpray Topický sprej (první priorita) Indikace
  • Varování a upozornění pro topický sprej GentaSpray (první priorita)
  • Informace o směru a dávkování pro GentaSpray topický sprej (první priorita)

Topický sprej GentaSpray (první priorita)

Toto ošetření se vztahuje na následující druhy:
  • Psi
Společnost: Henry Schein®Zdraví zvířat

Gentamicin sulfát, USP S betamethasonvalerátem, USP
Veterinární

Pouze pro místní použití u psůPouze pro zvířata

GentaSpray Topický sprej (první priorita) Upozornění

Federální zákon omezuje použití této drogy licencovaným veterinárním lékařem nebo na jeho příkaz.

je cialis prodáván přes přepážku

Popis

Každý ml obsahuje: gentamicin sulfát, USP ekvivalent 0,57 mg gentamicinové báze, betamethason valerát, USP ekvivalent 0,284 mg betamethasonu, 163 mg isopropylalkohol, propylenglykol, methylparaben a propylparaben jako konzervační látky, čištěná voda q.s. Pro úpravu pH lze přidat kyselinu chlorovodíkovou.

CHEMIE: Gentamicin je směs aminoglykosidových antibiotik získaných fermentací Micromonospora purpurea . Gentamicin sulfát veterinární je směsí sulfátových solí antibiotik produkovaných touto fermentací. Soli jsou slabě kyselé a volně rozpustné ve vodě.

Veterinární gentamicin sulfát obsahuje ne méně než 500 mikrogramů gentamicinové báze na miligram.

Betamethason valerát je syntetický glukokortikoid.

Farmakologie

Gentamicin, širokospektré antibiotikum, je vysoce účinná lokální léčba bakteriálních infekcí kůže. In vitro gentamicin je baktericidní proti široké škále grampozitivních a gramnegativních bakterií izolovaných z domácích zvířat.1.2Konkrétně je gentamicin účinný proti následujícím organismům izolovaným z psí kůže: Alkaligeny sp., Citrobacter sp., Klebsiella sp., Pseudomonas aeruginosa , indol-pozitivní a -negativní Proteus sp., Escherichia coli , Enterobacter sp., a Staphylococcus sp., a Streptococcus sp.

Betamethason valerát vyšel z intenzivního výzkumu jako nejslibnější z asi 50 nově syntetizovaných kortikosteroidů v experimentálním modelu popsaném McKenziem,3a kol. Tato technika biologického testu na lidech byla shledána spolehlivou pro hodnocení vazokonstrikčních vlastností nových topických kortikosteroidů a je užitečná při predikci klinické účinnosti.

Bylo prokázáno, že betamethason valerát ve veterinární medicíně poskytuje protizánětlivé a antipruritické účinky při místní léčbě infikovaných povrchových lézí u psů reagujících na kortikosteroidy.

Varování

Klinické a experimentální údaje prokázaly, že kortikosteroidy podávané orálně nebo parenterálně zvířatům mohou vyvolat první fázi porodu, pokud jsou podávány během posledního trimestru těhotenství, a mohou urychlit předčasný porod následovaný dystokií, úmrtím plodu, zadrženou placentou a metritidou.

Navíc kortikosteroidy podávané psům, králíkům a hlodavcům během březosti způsobily rozštěp patra. Další vrozené anomálie včetně deformovaných předních končetin, fokomelie a anasarky byly hlášeny u potomků psů, kteří dostávali během březosti kortikosteroidy.

GentaSpray Topický sprej (první priorita) Indikace

K léčbě infikovaných povrchových lézí u psů způsobených bakteriemi citlivými na gentamicin.

Uchovávejte mimo dosah dětí.

Kontraindikace

Pokud se objeví přecitlivělost na kteroukoli složku, přerušte léčbu a nasaďte vhodnou terapii.

Dávkování a podávání

Před ošetřením odstraňte nadměrné ochlupení a očistěte léze a přilehlé oblasti. Držte lahvičku ve svislé poloze 3 až 6 palců od léze a dvakrát stiskněte hlavu rozprašovače. Podávejte 2 až 4krát denně po dobu 7 dnů.

Každé stlačení hlavice rozprašovače dodá 0,7 ml topického spreje GentaSpray.

TOXICITA: GentaSpray Topical Spray byl dobře snášen ve studii otěru kůže u psů. Nebyly pozorovány žádné toxikologické změny na kůži související s léčbou.

Systémové účinky přímo související s léčbou byly omezeny na histologické změny v nadledvinách, játrech a ledvinách a na poměr hmotnosti orgánu k tělesné hmotnosti nadledvin. Všechny byly závislé na dávce, byly typické nebo neočekávané při léčbě kortikosteroidy a byly považovány za reverzibilní po ukončení léčby.

Vedlejší efekty

Po parenterálním nebo systémovém použití syntetických kortikosteroidů u psů se objevily vedlejší účinky, jako je zvýšení enzymů SAP a SGPT, ztráta hmotnosti, anorexie, polydipsie a polyurie. U psů bylo pozorováno zvracení a průjem (občas krvavý).

Cushingův syndrom u psů byl hlášen v souvislosti s prodlouženou nebo opakovanou léčbou steroidy.

Opatření

Před použitím tohoto přípravku by měla být stanovena citlivost patogenního organismu (organismů) na antibiotika. Použití topických antibiotik může umožnit přemnožení necitlivých bakterií, plísní nebo kvasinek. Pokud k tomu dojde, měla by být podle indikace zahájena léčba jinými vhodnými přípravky.

Podávání doporučené dávky déle než 7 dní může vést ke zpožděnému hojení ran. Zvířata léčená déle než 7 dní by měla být pečlivě sledována.

Vyvarujte se požití. Perorální nebo parenterální použití kortikosteroidů v závislosti na dávce, délce trvání a specifickém steroidu může vést k inhibici produkce endogenních steroidů po vysazení léku.

U pacientů, kteří jsou v současné době léčeni systémovými kortikosteroidy nebo je tato léčba nedávno vysazena, by se ve zvláště stresových situacích měla zvážit léčba rychle působícími kortikosteroidy.

Pokud dojde k požití, pacienti by měli být pečlivě sledováni kvůli obvyklým známkám předávkování adrenokortikoidy, mezi které patří retence sodíku, ztráta draslíku, retence tekutin, přírůstek hmotnosti, polydipsie a/nebo polyurie. Dlouhodobé užívání nebo předávkování může vyvolat nežádoucí imunosupresivní účinky.

wellbutrin xl nebo sr na hubnutí

Jak se dodává

Plastové lahvičky s rozprašovačem obsahující 60 ml, 120 ml a 240 ml GentaSpray Topical Spray

Skladujte ve svislé poloze při teplotě mezi 2° a 30°C (36° a 86°F).

Reference

1. Hennessey PW, a kol. In vitro aktivita gentamicinu proti bakteriím izolovaným z domácích zvířat.
Veterinární lékařství / lékař pro malá zvířata., listopadu 1971; 1118-1122.

2. Bachmann HJ, et al. Srovnávací in vitro aktivita gentamicinu a dalších antibiotik proti bakteriím izolovaným z klinických vzorků psů, koček, koní a skotu.
Veterinární lékařství / lékař pro malá zvířata., října 1975; 1218-1222.

3. McKenzie HW, Atkinson RM. Aktuální účinky betamethasonových esterů u člověka.
Arch Derm., května 1964; 741-746.

AH-GentaSpray-01, Rev. 0917

Distribuce: Henry Schein Animal Health, Dublin, OH 43017

www.henryscheinvet.com

ANADA# 200-415, Schváleno FDA

Pouze pro zvířata

Uchovávejte mimo dosah dětí

otázky? (855) 724-3461

díky extenze vydržíte déle v posteli

Výrobce: First Priority, Inc., Elgin, IL 60123

NDC:

Přeobjednat #

2 fl oz (60 ml)

11695-2207-6

bolesti na hrudi v důsledku stresu a úzkosti

014778

4 fl oz (120 ml)

11695-2207-1

012741

8 fl oz (240 ml)

11695-2207-2

012742

AH-012742-01

Rev. 0917

CPN: 1082386.2

HENRY SCHEIN® ZDRAVÍ ZVÍŘAT
400 METRO MÍSTO SEVER, DUBLIN, OH, 43017-7545
Telefon: 614-761-9095
Bezcelní: 1-855-724-3461
Webová stránka: www.henryscheinvet.com
Bylo vynaloženo veškeré úsilí k zajištění přesnosti výše zveřejněných informací GentaSpray Topical Spray (první priorita). Zůstává však odpovědností čtenářů, aby se seznámili s informacemi o produktu obsaženými na štítku produktu v USA nebo na příbalovém letáku.

Copyright © 2021 Animalytix LLC. Aktualizováno: 29.07.2021

Kategorie Vet