Flonase vs Nasacort: jaké jsou rozdíly?

Flonase vs Nasacort: jaké jsou rozdíly?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Pokud čicháte a kýcháte, ale jste si jisti, že nejste nemocní nachlazením nebo chřipkou, můžete bojovat s alergiemi. A pokud si všimnete, že se vaše příznaky alergie objevují v určitých obdobích roku nebo když některé rostliny kvetou, rozhodně nejste sami - podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) , v minulém roce bylo diagnostikováno sezónní alergie přibližně 19,2 milionu lidí ve věku 18 a více let (CDC, 2017). Jinak známé jako senná rýma nebo alergická rýma, sezónní alergie mohou způsobit vše od ucpaného nosu a svědění očí až po tlak v dutinách, bolesti hlavy a další. Naštěstí existují některé léky na předpis a léky na předpis, které mohou pomoci zmírnit tyto příznaky.

Životně důležité orgány

 • Flonase i Nasacort jsou léky, které mohou pomoci při léčbě příznaků spojených se sezónními alergiemi, které se jinak nazývají senná rýma nebo alergická rýma.
 • Flonase a Nasacort jsou nosní spreje s kortikosteroidy, které mohou pomoci snížit zánět.
 • Flonase i Nasacort mohou interagovat s jinými léky a způsobovat další vedlejší účinky, takže je vždy důležité promluvit si s poskytovatelem zdravotní péče o všech výhodách a nevýhodách všech léků nebo doplňků, které užíváte.

Co je Flonase?

Flonase je značka léků na alergii na nosní sprej, která pomáhá léčit příznaky alergické reakce (Flonase.com, 2018). Flonase se dodává ve formě volně prodejného (OTC) steroidního spreje a jako nosní steroid na předpis. Výrobky Flonase obsahují složku flutikason-propionát nebo složku flutikason-furoát, což jsou typy léků nazývaných kortikosteroidy. Kortikosteroidy pomáhají snižovat množství zánětů, které mohou způsobovat příznaky (NIH, 2019) a jsou některými z nejběžnější léky používané ve světě (Barnes, 2006).

reklama

Úleva od alergie na předpis, bez čekárny

Nalezení správné léčby alergie by nemělo být hádací hrou. Promluvte si s lékařem.

Zjistěte více

Co je Nasacort?

Nasacort je obchodní značka léků na alergii na nosní sprej, která obsahuje složku triamcinolon-acetonid. Specifickým typem přípravku Nasacort, který je k dispozici na volném trhu, je nosní sprej Nasacort Allergy 24HR. Jako Flonase, Nasacort je také kortikosteroid , takže to funguje snížením zánětu (Drugs.com, 2018).

Flonase vs. Nasacort pro léčbu sezónních alergií

Protože Flonase i Nasacort jsou steroidní nosní spreje, které léčí příznaky alergie, mají mnoho společných kvalit. Flonase i Nasacort jsou k dispozici na volném trhu a používají se ke snížení příznaků alergie na sennou rýmu, jako je přetížení, rýma, kýchání a další. Všechny typy nosních sprejových kortikosteroidů jsou považovány za léčba první linie pro příznaky alergické rýmy, takže poskytovatelé zdravotní péče mohou doporučit buď Flonase nebo Nasacort, zaměnitelně (deShazo, 2018).

Mezi Flonase a Nasacortem však také existují určité rozdíly. Flonase lze bezpečně používat po celé měsíce (výrobce doporučuje pokračovat v používání přípravku, pokud vás obtěžují alergeny, až šest měsíců u dospělých a možná i déle, pokud to schválí poskytovatel zdravotní péče). Flonase může také pomoci ulevit další příznaky alergické rýmy - nejen nosní příznaky - například svědění nebo slzení očí (Flonase.com, n.d.). Nějaký časté nežádoucí účinky Flonase zahrnují příznaky nachlazení a krvácení z nosu (tyto nežádoucí účinky se vyskytují u více než 10% uživatelů) (Drugs.com, 2018).

Nasacort by měl být používán po kratší dobu než Flonase. Většina lidí zažije plný účinek přípravku Nasacort do jednoho týdne od zahájení léčby. Pokud necítíte adekvátní úlevu od Nasacort uvnitř tři týdny léčby , měli byste přestat používat Nasacort (PDR, n.d.). Studie zjistili, že u 2,8% uživatelů přípravku Nasacort dochází k podráždění nosu a méně než 5% lidí užívajících přípravek Nasacort má jiné vedlejší účinky, jako je suchý nos nebo ústa, ucpaný nos, bolest v krku, kýchání a krvácení z nosu (Drugs.com, 2019).

Flonase i Nasacort mohou interagovat s jinými léky a způsobovat další vedlejší účinky, takže je vždy důležité promluvit si s poskytovatelem zdravotní péče o všech výhodách a nevýhodách všech léků nebo doplňků, které užíváte.

Co jsou sezónní alergie?

Alergie jsou běžné, ale mnoho lidí, kteří jimi trpí, opravdu nechápe, jak fungují. Zde je základní rozdělení: pokud jste citliví na určitý spouštěč v prostředí (nazývaný alergen), váš imunitní systém může tuto látku považovat za hrozbu a pokusit se s ní bojovat. Imunitní systém jde přehnaně a uvolňuje řadu chemikálií, včetně histaminu, které způsobují příznaky alergií. Někteří lidé jsou alergičtí na určité potraviny nebo léky, zatímco jiní jsou citliví na roztoče, srst zvířat nebo jiné běžné látky (NIH, n.d.).

Lidé se sezónními alergiemi nebo sennou rýmou mohou mít příznaky alergie, jako je kýchání, rýma, kašel a ucpaný nos, pouze v určitých obdobích roku. Vaše alergie se mohou objevit jen tehdy, když jsou alergeny, na které jste citliví, v prostředí hojnější. Například pokud jste alergičtí na určité pyly stromů, jako je dub, javor nebo bříza, mohou se na jaře objevit alergické příznaky a pokud jste citliví na pyl trav a pylů, vaše příznaky alergie mohou být v létě nejsilnější a pád (ACAAI, nd). Někteří lidé také po celý rok pociťují příznaky sezónní alergie; tito se nazývají celoroční alergie (Delves, 2019).

Reference

 1. Barnes P. J. (2006). Jak kortikosteroidy kontrolují zánět: Přednáška o ceně Quintiles 2005. Britský časopis o farmakologii, 148 (3), 245–254. doi: 10,1038 / sj.bjp.0706736, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1751559/
 2. CDC (2017, 17. ledna). Alergie a senná rýma. Citováno z: https://www.cdc.gov/nchs/fastats/allergies.htm
 3. Delves, P. (2019, červenec). Sezónní alergie. Manuální spotřebitelská verze Merck. Citováno z: https://www.merckmanuals.com/home/immune-disorders/allergic-reactions-and-other-hypersensitivity-disorders/seasonal-allergies
 4. DeShazo, R. (2018, 17. října). Výuka pacientů: Alergická rýma (nad rámec základů). UpToDate. Citováno z: https://www.uptodate.com/contents/allergic-rhinitis-beyond-the-basics/print
 5. Drugs.com (2018, 30. července). Nasacort Allergy 24HR nosní sprej. Citováno z: https://www.drugs.com/nasacort.html
 6. Drugs.com (2018, 17. listopadu). Flonasové vedlejší účinky. Citováno z: https://www.drugs.com/sfx/flonase-side-effects.html
 7. Drugs.com (2019, 22. srpna). Nasacort. Citováno z: https://www.drugs.com/pro/nasacort.html
 8. FDA (2013, 9. října). Nasacort Allergy 24HR 120 Spreje karton - mimo rozložení. Citováno z: https://www.accessdata.fda.gov/drugsatfda_docs/label/2013/020468Orig1s035lbl.pdf
 9. Flonase.com (n.d.). Alergie Máte slzy? Citováno z: https://www.flonase.com/allergies/flonase-itchy-watery-eyes/
 10. NIH (n.d.). Protilátka. Citováno z: https://medlineplus.gov/ency/article/002223.htm
 11. NIH (2019, 15. dubna). Flutikason nosní sprej. Citováno z: https://medlineplus.gov/druginfo/meds/a695002.html
 12. PDR (n.d.). Triamcinolon acetonid - souhrn léků. Citováno z: https://www.pdr.net/drug-summary/Nasacort-Allergy-24HR-triamcinolone-acetonide-3465
Vidět víc