Flonase: jak funguje na zmírnění příznaků alergie

Flonase: jak funguje na zmírnění příznaků alergie

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Ať už jste viděli televizní reklamu na tento produkt, nebo znáte někoho, kdo na to přísahá, můžete znát název značky Flonase. K dispozici v OTC a v plné receptuře Produkty Flonase jsou alergické léky, které působí uvnitř nosu k zastavení příznaků alergické reakce (flonase.com, 2018). Produkty Flonase obsahují tuto složku flutikason-propionát nebo flutikason-furoát , což jsou kortikosteroidy, které působí snížením zánětu (NIH, 2019).Životně důležité orgány

 • Produkty Flonase jsou léky na úlevu od alergie, které působí uvnitř nosu, aby zastavily příznaky alergické reakce.
 • Různé typy flonázy přicházejí ve formě kapaliny nebo mlhy, které se stříkají přímo do nosu.
 • Flonase lze použít ke kontrole příznaků souvisejících s alergickou rýmou (jinak známou jako senná rýma nebo sezónní alergie) a nealergickou rýmou (jinak známou jako vazomotorická rýma).
 • Flonase nese riziko nežádoucích účinků, jako jsou bolesti hlavy a krvácení z nosu, a nemusí být doporučeny pro všechny lidi.

Co je Flonase?

Existují různé typy z OTC Flonase, které jsou k dispozici: Flonase Sensimist Allergy Relief, Flonase Allergy Relief, Children’s Flonase Sensimist Allergy a Children’s Flonase Allergy Relief (flonase.com, 2018). Obecná forma přípravku Flonase Allergy Relief, flutikason-propionát, je schválena americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a je k dispozici jako OTC produkt a jako předpisová síla Flonase (NIH, 2019). Xhance je obchodní značka jiného léku obsahujícího flutikason-propionát.

Flonáza a flutikason-propionát přicházejí ve formě kapaliny nebo mlhy rozprašované přímo do nosu, aby potlačily příznaky spojené s alergickou rýmou (jinak známá jako senná rýma nebo sezónní alergie), nealergickou rýmou (jinak známou jako vazomotorická rýma) nebo nosními polypy . Nosní sprej Flonase neléčí žádné z těchto stavů, ale může pomoci udržet příznaky pod kontrolou. Ačkoli příznaky a příznaky nachlazení mohou připomínat příznaky a příznaky alergie, Flonáza není účinná při léčbě běžného nachlazení (Puhakka, 1998).

Flonase vyrábí společnost GlaxoSmithKline (skupina společností GSK).

reklama

Úleva od alergie na předpis, bez čekárnyNalezení správné léčby alergie by nemělo být hádací hrou. Promluvte si s lékařem.

Zjistit více

Jak funguje Flonase?

Flonase a její generika jsou kortikosteroidy. Kortikosteroidy nejsou stejné jako druhy steroidů, o kterých jste možná slyšeli, které někdy nelegálně používají sportovci. Jinak známé jako glukokortikosteroidy, glukokortikoidy nebo jen steroidy, kortikosteroidy jsou protizánětlivé léky a patří mezi nejběžněji užívané drogy na světě (Barnes, 2006). Kortikosteroidy fungují tak, že vypínají více zánětlivých genů a mohou pomoci snížit zánět i jinými způsoby.

Flonase se používá k léčbě alergické rýmy způsobené vzdušnými alergeny. Účelem však není léčit jiné typy alergií. Důvodem, proč je u senné rýmy užitečné, je to, že dodává lék přímo do dutiny vedlejších nosních dutin. Inhalační kortikosteroidy, jako je Flonase, mohou pomoci zmírnit příznaky alergie, jako je ucpání nosu. V mnoha případech jsou lidé, kteří mají tyto příznaky, alergičtí na věci, jako jsou pyl, plísně, roztoči nebo srst zvířat. Flonase je navržen tak, aby poskytoval úlevu od příznaků každý den. Někteří lidé možná začněte vidět úlevu od příznaků do 12 hodin spuštění Flonase poprvé, ale dosažení plné účinnosti v těle může trvat několik dní (flonase.com, n.d.).

Jaké jsou vedlejší účinky přípravku Flonase?

Všechny léky nesou riziko nežádoucích účinků. Mezi nejčastější nežádoucí účinky spojené s přípravkem Flonase patří bolest hlavy, nevolnost, zvracení, bolest v krku, potíže s dýcháním, krvácení z nosu, kašel a pálení / svědění nosu. Některé vzácné nežádoucí účinky zahrnují problémy s nosem, jako jsou boláky nebo vředy v nose, a plísňové infekce v nose, ústech nebo v krku zvané afty. Při nesprávném použití může přípravek Flonase také způsobit tvorbu díry v chrupavce nosu (tzv. Perforace nosní přepážky). U některých lidí existuje také riziko glaukomu a / nebo katarakty a také závažné alergické reakce.

Flonase může také způsobit oslabený imunitní systém (imunosuprese) nebo zvýšené riziko vzniku infekcí, jakož i snížené hladiny steroidních hormonů (aka adrenální nedostatečnost). Kvůli těmto potenciálním rizikům nemusí být přípravek Flonase doporučen pro lidi, kteří jsou HIV pozitivní a užívají léky proti HIV (Saberi, P). Jeden lék na HIV, který může interagovat s přípravkem Flonase, je Ritonavir (obchodní značky Norvir a Kaletra) (GlaxoSmithKline Inc., 2004). Je důležité projít si všechna potenciální rizika a přínosy všech léků na předpis a léků na předpis a doplňků, které užíváte u svého poskytovatele zdravotní péče. Váš poskytovatel zdravotní péče vás také bude informovat o všech možných lékových interakcích, které mohou zahrnovat alergické léky, které užíváte.Reference

 1. AAAAI (n.d.). Definice nosních polypů. Citováno z: https://www.aaaai.org/conditions-and-treatments/conditions-dictionary/Nasal-Polyps
 2. Barnes P. J. (2006). Jak kortikosteroidy regulují zánět: Přednáška o ceně Quintiles 2005. Britský časopis o farmakologii, 148 (3), 245–254. doi: 10,1038 / sj.bjp.0706736.
 3. Flonase.com (n.d.). Časté dotazy. Citováno z: https://www.flonase.com/faqs/
 4. GlaxoSmithKline Inc. (2004, 27. ledna). Informace pro pacienty. Citováno z: https://ca.gsk.com/media/519275/ritonavir_release.pdf
 5. NIH (2019, 15. dubna). Flutikason nosní sprej. Citováno z: https://medlineplus.gov/druginfo/meds/a695002.html
 6. Puhakka, Tuomo a kol. 1998. Nachlazení: Účinky intranazální léčby flutikason-propionátem. Journal of Allergy and Clinical Immunology, svazek 101, číslo 6, 726 - 731. doi: 10.1016 / S0091-6749 (98) 70301-X, https://www.jacionline.org/article/S0091-6749(98)70301-X/fulltext
 7. Saberi, P., Phengrasamy, T., & Nguyen, D. P. (2013). Použití inhalačních kortikosteroidů u HIV pozitivních jedinců užívajících inhibitory proteázy: přehled farmakokinetiky, kazuistiky a klinická léčba. Lék na HIV, 14 (9), 519–529. doi: 10,1111 / hiv.12039.
Vidět víc