Horečka u dospělých

Lékařsky zkontrolovánood Drugs.com. Naposledy aktualizováno 2. srpna 2021.
CO BYSTE MĚLI VĚDĚT:

 • Horečka je zvýšení tělesné teploty nad normální hodnotu. Tělesná teplota vyšší než 101 stupňů Fahrenheita (38,3 stupňů Celsia) může být považována za horečku. Normální tělesná teplota může být ovlivněna různými věcmi, jako je denní doba nebo počasí. Tělesnou teplotu žen může ovlivnit i menstruace. Průměrný dospělý má normální orální (ústní) teplotu 37 stupňů Celsia (98,6 stupňů Fahrenheita). Horečka je obvykle způsobena infekcí způsobenou mikroby, jako jsou bakterie, viry nebo houby. Může to být také důsledek alergie, vystavení teplu, rakoviny nebo jiných onemocnění nebo se může objevit po použití některých léků. Příčina horečky může být také neznámá a může být nazývána horečkou neznámého původu.
 • Vaše kůže může být červená, teplá a zpocená a při horečce vám může být horko. V určitém okamžiku vám může být zima a třesete se. Můžete mít nevolnost (žaludeční nevolnost), zvracení (zvracení) nebo bolest hlavy. Mohou být přítomny i další příznaky a symptomy, které poukazují na onemocnění nebo stav způsobující horečku. Diagnostika příčiny horečky bude vyžadovat kompletní anamnézu a fyzické vyšetření a testy krve a moči. Jiné testy mohou být provedeny v souvislosti s onemocněním nebo stavem, který může způsobovat vaše příznaky. Léčba bude záviset na tom, jaký stav způsobuje horečku. Léčba může zahrnovat léky a další opatření ke snížení tělesné teploty. S včasnou diagnózou, léčbou a péčí může být vaše horečka vyřešena, aniž by to vedlo k dalším problémům.

DOHODY TÝKAJÍCÍ SE VAŠÍ PÉČE:

Máte právo podílet se na plánování vaší péče. Zjistěte co nejvíce o svém stavu a o tom, jak jej léčit. Diskutujte o možnostech léčby se svými lékaři, abyste společně rozhodli, jakou péči chcete získat. Vždy máte právo léčbu odmítnout.

RIZIKA:

Léky na horečku mohou způsobit nepříjemné účinky. Některé mohou u některých lidí způsobit krvácení do žaludku nebo problémy s ledvinami. Léky nemusí fungovat nebo mohou být život ohrožující. Pokud máte nějakou dobu horečku a nevyhledáváte léčbu, může váš lékař zabránit tomu, aby znal příčinu. To může být vážné a pokud nebudete léčeni, můžete onemocnět. Zavolejte svého lékaře, pokud máte obavy nebo máte otázky ohledně svého stavu, léku nebo péče.KDYŽ JSTE ZDE:

Formulář souhlasu:

Formulář souhlasu je právní dokument, který vysvětluje testy, léčby nebo postupy, které můžete potřebovat. Podpisem tohoto formuláře potvrzujete, že rozumíte tomu, co je třeba udělat, a že můžete rozhodovat o tom, co chcete. Podpisem tohoto formuláře souhlasu dáváte souhlas. Pokud nemáte možnost tento formulář podepsat, můžete povolit jiné osobě. Máte právo porozumět své zdravotní péči termíny nebo slovy, kterým jasně rozumíte. Než formulář podepíšete, pochopte rizika a výhody toho, co je třeba udělat. Ujistěte se, že jsou zodpovězeny všechny vaše otázky.

Chladící deka:

Tuto speciální deku můžete umístit na postel pod prostěradlo. Může být použit jako doplněk k lékům ke snížení vysoké horečky.

IV (nitrožilní):

IV (intravenózní) je malá hadička zavedená do žíly, aby vám podala léky nebo tekutiny.

Léky:

Můžete dostat následující léky:

mám pupínek na péru
 • Analgetika: Tento lék se podává ke snížení horečky.
 • antibiotika: Tento lék se podává k léčbě nebo prevenci infekce způsobené bakteriemi.
 • Antifungální léky: Tyto léky pomáhají zabíjet houby, které mohou způsobit onemocnění.

zkoušky:

Možná budete potřebovat některou z následujících možností:

 • Krevní testy: Můžete si nechat odebrat krev, abyste poskytli pečovatelům informace o tom, jak vaše tělo funguje. Krev může být odebrána z vaší ruky, paže nebo pomocí IV.
 • Vzorek moči: Pro tento test je třeba močit do malé nádobky. Dostanete instrukce, jak si před močením vyčistit oblast genitálií. Nedotýkejte se vnitřku nádoby. Po dokončení postupujte podle pokynů, kam umístit nádobu na moč.
 • Plodiny: Toto je test k růstu a identifikaci zárodku, který způsobuje vaši horečku. Vzorky mohou být odebrány z nosu, krku, moči nebo stolice (pohyby střev). Kultivaci lze také provést pomocí krve, sputa (hlenu) nebo vatových tamponů z rány. Lékaři tak budou vědět, jaký druh infekce máte a jaký lék ji nejlépe léčí.
 • Další testy: Mohou být provedena další vyšetření související s nemocemi nebo stavy, jejichž symptomem je horečka. To může být založeno na vaší zdravotní anamnéze, vzoru vaší horečky a doprovodných příznacích a symptomech. Mohou být také založeny na poznatcích, které získal při své fyzické zkoušce. Můžete mít některou z následujících možností:
  • Počítačová tomografie: Tento test se také nazývá CT. Speciální rentgenový přístroj používá počítač k pořízení snímků vašeho těla. Lze jej použít k zobrazení kostí, svalů, mozkové tkáně a krevních cév. Před pořízením snímků vám může být podáno barvivo ústy nebo pomocí IV. Barvivo může pomoci lékaři lépe vidět obrázky. Lidé, kteří jsou alergičtí na jód nebo měkkýše (humry, kraby nebo krevety), mohou být alergičtí na některá barviva. Informujte svého lékaře, pokud jste alergičtí na měkkýše nebo máte jiné alergie nebo zdravotní potíže.
  • Echokardiogram:
   • Tento test je typem ultrazvuku. Zvukové vlny se používají k zobrazení struktury, pohybu a krevních cév vašeho srdce.
  • Lumbální punkce: Tento postup se také nazývá spinální kohoutek. Chcete-li provést punkci, musíte si lehnout a nehýbat se. Ošetřovatelé mohou aplikovat léky na znecitlivění malé oblasti na zádech. Tato oblast vašich zad bude vyčištěna. Bude zavedena jehla k odstranění tekutiny z okolí míchy. Tekutina bude odeslána do laboratoře k testování. Tento test může zjistit, zda máte infekce, krvácení do mozku a míchy nebo jiné problémy. V jiných případech vám mohou na záda aplikovat léky k léčbě vaší nemoci.
  • Magnetická rezonance: Tento test se také nazývá MRI. Během MRI se pořizují snímky vašeho těla. MRI lze použít k zobrazení mozku, svalů, kloubů, kostí nebo krevních cév. Během MRI si budete muset lehnout. Nikdy nevstupujte do místnosti pro magnetickou rezonanci s kyslíkovou nádrží, hodinkami nebo jinými kovovými předměty. To může způsobit vážné zranění.
  • Ultrazvuk: Ultrazvuk je jednoduchý test, jak se podívat do vašeho těla. V tomto testu se zvukové vlny používají k zobrazení obrázků vašich orgánů a tkání na obrazovce, která vypadá jako televize.
  • Rentgenové snímky: Mohou být pořízeny rentgenové snímky různých částí vašeho těla. Mohou zahrnovat hrudník (plíce a srdce) nebo břicho. Rentgenové záření může pomoci vašim pečovatelům hledat infekce nebo známky jiných problémů. Můžete mít více než jeden rentgenový snímek pro testy.

Známky života:

Ošetřovatelé zkontrolují vaši srdeční frekvenci, dechovou frekvenci a teplotu. Budou se také ptát na vaši bolest. Tyto vitální funkce poskytují lékařům informace o vašem aktuálním zdravotním stavu.

Tyto informace se používají pouze pro vzdělávací účely. Jeho účelem není poskytnout vám lékařskou radu ohledně nemoci nebo léčby. Před dodržováním jakéhokoli léčebného režimu se poraďte se svým lékařem, zdravotní sestrou nebo lékárníkem, abyste zjistili, zda je pro vás bezpečný a účinný.

Další informace

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče a ujistěte se, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaši osobní situaci.