Facelift: typy zákroků, náklady a komplikace

Facelift: typy zákroků, náklady a komplikace

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

Zatímco kolem chirurgických kosmetických procedur bývalo spousta stigmat, můžete si všimnout, že čím více lidí pohodlně mluví o práci, kterou odvedli. Americká společnost plastických chirurgů uvádí 169% nárůst postupů od roku 2000 do roku 2019 (ASPS, 2020). Studie ukazují, že většina pacientů po kosmetické chirurgii se po zákroku cítí lépe. A to ne zanedbatelným způsobem.

Životně důležité orgány

 • Facelift je zákrok plastické chirurgie, jehož cílem je omezit známky stárnutí obličeje a krku.
 • Facelifty mohou řešit ochablou pokožku, čelisti a vrásky, ale nezastaví ani nezpomalí proces stárnutí.
 • Facelifting se liší v závislosti na konkrétních problémech, které je třeba řešit, a na tom, jaké postupy, pokud existují, jsou prováděny současně.
 • Některé méně invazivní možnosti mohou oddálit vaši touhu po tradičním faceliftu.

Ve skutečnosti mohou tyto postupy zlepšit pacientovy pocity úzkosti a plachosti, zvýšit jejich kvalitu života a dokonce zvýšit jejich pocit vlastní hodnoty (Castle, 2002). Ale i když by vás nikdo neměl odradit od plastického zákroku, pokud to je to, co chcete, je důležité vědět, co můžete očekávat, a mějte na paměti, že existují méně invazivní možnosti, které mohou oddálit vaši touhu po chirurgických zákrocích.

Co je facelift a jak funguje?

Facelift, nazývaný také rhytidektomie, je postup v plastické chirurgii, který může snížit příznaky stárnutí v oblastech obličeje a krku. Během faceliftu je odstraněna přebytečná kůže, aby se snížil výskyt vrásek. Existuje několik různých metod pro provedení tohoto postupu, ale všechny se zaměřují na pomoc pacientovi získat zpět těsněji vypadající pokožku, která má tendenci se stárnout a ochabovat, jak stárneme.

Během tohoto postupu však nejsou jediným problémem vrásky. Facelift může zahrnovat některé prvky rekonstrukční chirurgie a celkovým cílem je zmírnit vzhled mnoha známek stárnutí, počítaje v to (American Society of Plastic Surgeons, n.d.):

proč nedostanu ranní dřevo
 • Pokles kůže v důsledku přirozené ztráty elastinu a kolagenu, jak stárneme
 • Dvojitá brada nebo krůtí krk způsobené tukem a uvolněnou kůží kolem brady
 • Vytěsnění tuku (například pod očima), což vede ke ztrátě objemu a tónu
 • Kolena vyvíjející se kolem tváří a / nebo čelistí
 • Prohloubení záhybů, zejména mezi rohy nosu a úst

reklama

Zjednodušte rutinu péče o pleť

Každá láhev Nightly Defense předepsané lékařem je pro vás vyrobena z promyšleně vybraných, silných ingrediencí a dodává se až k vašim dveřím.

přirozené způsoby, jak získat větší pinus
Zjistit více

I když ke stárnutí pokožky přispívá mnoho, jako je genetika a vystavení slunci , většina z nich pracuje stejným způsobem a utváří tyto charakteristiky stárnoucí pokožky, s nimiž jsme až příliš obeznámeni.

Pod horní vrstvou kůže, známou jako epidermis, je struktura zvaná dermis, což je vrstva vaší pokožky obsahující kolagenová a elastinová vlákna. Tyto prvky tvoří lešení, které dodává vaší pokožce baculatý a objemný vzhled, který spojujeme s mládím a zdravím. Jak stárneme, tato vlákna se rozpadají a vnější faktory, jako je poškození sluncem, tento proces urychlují (Ganceviciene, 2012).

Proces stárnutí ovlivňuje také horní vrstvu. I když přirozeně produkujeme kyselinu hyaluronovou, která pomáhá udržovat naši pokožku hydratovanou přitahováním a zadržováním molekul vody, produkce v průběhu času klesá, což vede k suché pokožce. Suchá pokožka může zvýraznit vzhled jemných linek a vrásek.

Typy faceliftů

Zatímco facelifty mohou řešit viditelné známky stárnutí obličeje, aby vám poskytly mladistvý vzhled, nemohou zpomalit proces stárnutí. Během tohoto postupu se pokožka obličeje obecně zvedne, zatímco spodní tkáň a svaly se napnou.

Jak používat tretinoin na vrásky: je třeba si uvědomit

5 minut čtení

vitamin D vám dodá více energie

Tuk lze redistribuovat nebo vstřikovat, aby se vytvořil plnohodnotný a mladistvý vzhled. Kůže je poté přehozena přes tyto struktury a přebytek kůže je odstraněn před opravou řezů. Tradiční facelift vyžaduje řez, který začíná ve vlasové linii u spánků a sahá až k chrámu na druhé straně hlavy.

Ačkoli se chirurgické techniky neustále vyvíjejí, většina pacientů s faceliftem zažije typ řezu, který spadá do jedné z těchto dvou kategorií:

 • Tradiční řezy faceliftu
 • Omezené řezy také začínají výše a obvykle probíhají před uchem, ale jsou to kratší řezy.

Přestože jsou postupy ke zlepšení vzhledu krku technicky odlišné od faceliftů, pacienti se často rozhodnou nechat je provádět současně s dalšími kosmetickými procedurami, jako jsou úplné facelifty a mini facelifty. Mini facelifty (také známé jako mini vleky) jsou facelifty, které se zaměřují na menší část obličeje - obvykle oblast tváře - a proto často vyžadují pouze řezy před ušima (Duminy, 1997).

Kdo je dobrým kandidátem na facelift?

Především existuje řada méně invazivních možností, které mohou poskytnout vynikající výsledky a možná dokonce potlačit vaši touhu po faceliftu v blízké budoucnosti. Konzultace s kosmetickým chirurgem může být skvělým způsobem, jak prozkoumat různé možnosti a vyřešit vaše konkrétní obavy. Možnosti, jako jsou plniva a Botox, mohou v krátkodobém horizontu účinně eliminovat jemné linie, dokud nebudete připraveni podstoupit ponor s invazivnějšími postupy.

Pokud váš chirurg souhlasí s tím, že facelift je správným dalším krokem, zkontroluje, zda jste dobrým kandidátem. Dobří kandidáti na tento postup jsou obecně v dobrém zdravotním stavu a nemají žádné zdravotní potíže ani nutriční nedostatky, které by mohly zpomalit hojení ran. Není to však jen nedostatek výživy, který může zhoršit vaše zotavení.

Bylo prokázáno, že kouření zhoršují hojení ran ovlivněním dodávky kyslíku do našich tkání. Předchozí studie zjistily, že i jedna cigareta může tuto schopnost narušit a ovlivnit hojení ran (McDaniel, 2014). V neposlední řadě může váš chirurg zkontrolovat, zda máte reálná očekávání ohledně výsledku zákroku.

jaká je dobrá délka penisu

Kolagen pro pokožku: jak udržuje pokožku mladou?

5 minut čtení

NA přezkum studií na psychologické účinky kosmetické chirurgie ukázaly, že správná správa očekávání pacientů může nabídnout příznivější výsledky, a pokud tak neučiní, může to vést ke zvýšení zklamání, psychického stresu a opakovaných žádostí o další postupy (Honigman, 2004). Jak již bylo zmíněno, facelifty nemohou zpomalit nebo zvrátit proces stárnutí a někteří lidé zjistí, že jeden postup nestačí k dosažení požadovaných výsledků.

jak získat masivní penis

Jak dlouho trvá facelift?

I když jsou výsledky faceliftu trvalé, s postupujícím stárnutím budou struktury vašeho obličeje nadále uvolňovány, což bude mít za následek další pokles a pokles. Existuje řada způsobů léčby, které mohou snížit výskyt těchto progresivních změn, ale někteří lidé zjistí, že k udržení jejich nového, mladistvějšího vzhledu jsou nutné další operace.

Kromě toho mohou různé chirurgické zákroky v oblasti hlavy / krku dále zlepšit výsledky faceliftu a mnohé z nich lze provést současně s vaší operací faceliftu. Procedury faceliftingu se běžně provádějí současně s dalšími plastickými operacemi na obličeji, jako jsou operace krku (platysmaplastika), operace očních víček (blefaroplastika) prováděné na horních nebo dolních víčkách a operace obočí (označované také jako operace na čele).

Za zmínku stojí také to, že skutečným výsledkům faceliftu trvá nějakou dobu. I když je obecně je možné chodit na veřejnosti a do 10–14 dnů se vrátíte k některým ze svých obvyklých činností, může trvat 2-3 měsíce, než se váš obličej opět bude cítit normálně. Toto přechodné období může zahrnovat pocit, jako by se změnila struktura, napnutí nebo citlivost vaší pokožky (American Society of Plastic Surgeons, n.d.-b).

Bezpečnostní úvahy / možné komplikace

Faceliftingy jsou invazivní a přicházejí s možnými komplikacemi podobně jako u jiných nízkorizikových chirurgických zákroků, při nichž se používá celková anestézie. Anestezie má svá vlastní rizika a není doporučována pro určité skupiny lidí. Nejběžnějšími riziky jsou krvácení, infekce, problémy s hojením ran, krevní sraženiny a srdeční příhody. V místě řezu však může být také bolest, zjizvení, prodloužený otok nebo modřiny. V některých vzácných případech může dojít také k vypadávání vlasů v místech řezu.

Vaše individuální doba zotavení se může lišit v závislosti na vaší anamnéze a na tom, jak dobře dodržujete pooperační pokyny plastického chirurga. V některých případech může být předepsán lék proti bolesti, který pomůže s některými vedlejšími účinky operace, jako je bolest v místě řezu, otoky a podlitiny.

Reference

 1. Americká společnost plastických chirurgů. (n.d.-a). Plastická chirurgie. Citováno 28. července 2020, z https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/facelift
 2. Americká společnost plastických chirurgů. (n.d.-b). Plastická chirurgie. Citováno 28. července 2020, z https://www.plasticsurgery.org/cosmetic-procedures/facelift/results
 3. Americká společnost plastických chirurgů (ASPS). (2020). Zpráva o statistice plastické chirurgie z roku 2019. Citováno z https://www.plasticsurgery.org/documents/News/Statistics/2019/plastic-surgery-statistics-full-report-2019.pdf
 4. Castle, D. J., Honigman, R. J. a Phillips, K. A. (2002). Zlepšuje kosmetická chirurgie psychosociální pohodu? Medical Journal of Australia, 176 (12), 601-604. doi: 10,5694 / j.1326-5377.2002.tb04593.x. Citováno z https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.5694/j.1326-5377.2002.tb04593.x
 5. Duminy, F. a Hudson, D. (1997). Mini rhytidektomie. Journal of Aesthetic Plastic Surgery, 21 (4): 280-4. doi: 10,1007 / s002669900126. Citováno z https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9263553/
 6. Ganceviciene, R., Liakou, A. I., Theodoridis, A., Makrantonaki, E., & Zouboulis, C. C. (2012). Strategie proti stárnutí pokožky. Dermato-Endocrinology, 4 (3), 308-319. doi: 10,4161 / derm.22804. Citováno z https://www.tandfonline.com/doi/full/10.4161/derm.22804
 7. Honigman, R. J., Phillips, K. A., & Castle, D. J. (2004). Přehled psychosociálních výsledků u pacientů hledajících kosmetickou chirurgii. Plastická a rekonstrukční chirurgie, 113 (4), 1229-1237. doi: 10.1097 / 01.prs.0000110214.88868.ca. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1762095/
 8. Klinika Mayo. (n.d.). Face-lift. Citováno 28. července 2020, z https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/face-lift/about/pac-20394059
 9. Mcdaniel, J. C., & Browning, K. K. (2014). Kouření, chronické hojení ran a důsledky pro praxi založenou na důkazech. Journal of Wound, Ostomy and Continence Nursing, 41 (5), 415-423. doi: 10,1097 / won.0000000000000057. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4241583/
Vidět víc