Osm aplikací pro přerušovaný půst

Osm aplikací pro přerušovaný půst

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.


Dnes existují aplikace pro vše od terapie po nalezení někoho, s kým se budete mazlit. Aplikace pro stravování a wellness nejsou anomálií.

Existuje spousta aplikací pro sledování přerušovaného půstu, ale může být těžké se probrat a najít tu správnou. Většina přerušovaných aplikací nalačno má možnosti funkcí pro stanovení cílů hubnutí, sledování stravy a příjmu vody a sledování vašich cvičebních návyků. Zde je osm nejlepších přerušovaných aplikací nalačno, které vám pomohou na vaší cestě.

reklama

Seznamte se s plností —Nástroj pro správu hmotnosti očištěný FDA

Plenity je léčba pouze na lékařský předpis. Pro bezpečné a správné použití přípravku Plenity se poraďte se zdravotnickým pracovníkem nebo se obraťte na Návod k použití .

Zjistěte více

Jak aplikace pomáhají s přerušovaným půstem a hubnutím?

Použití aplikace pro smartphone vám může pomoci sledovat váš pokrok a zdraví různými způsoby. Mnoho lidí považuje za jednodušší a uspokojivější než ruční nahrávání věcí. Snadné použití také vede k důslednějšímu používání v průběhu času ( Rathbone, 2017 ).

Výzkum zjistil, že aplikace také pomáhají lidem zhubnout. V jedné studii 77% z tisíců účastníků úspěšně zhublo pomocí aplikace pro smartphone. Další výzkum zjistil, že spolu s vyhýbáním se přibývání na váze jednotlivci používající aplikace pro zdraví více cvičili, pili méně sladkých nápojů a konzumovali méně jídla s sebou ( Partridge, 2015 ).

Díky digitálnímu rozhraní jsou aplikace dobré v tom, že vám pomohou samy sledovat vaši stravu, cvičení a váhu, abyste viděli svůj pokrok v průběhu času. Když si můžete skutečně vizualizovat každý zasažený cíl, motivuje vás to také k tomu, abyste mohli pokračovat.

Co hledat v aplikaci

V závislosti na aplikaci existuje mnoho různých typů funkcí. Pokud jde o přerušovaný půst, vyhledejte aplikace, které mají následující funkce ( Middelweerd, 2014 ):

 • Vlastní monitorování: Vlastní monitorování je to, co děláte s většinou fitness a sledování hmotnosti aplikace. Když se přihlásíte do aplikace, zadáte informace, jako je váha, co jíte, kolik vody pijete a jak dlouho se každý den postíte. Převzetí vlastnictví vašich možností a zaznamenání vašich zvyků vám může pomoci vytvořit změnu.
 • Zpětná vazba k výkonu: Zpětná vazba na výkon je dobrá pro identifikaci kamenů úrazu a smysluplné kroky vpřed. Mnoho aplikací má placené verze, které vás spojí s trenéry, kteří vám mohou poskytnout cennou zpětnou vazbu. Koučové často používají motivační rozhovory k posouzení, kde se nacházíte, a pomáhají odstraňovat překážky, kterým čelíte.
 • Stanovení cílů: Je běžné, že aplikace s přerušovaným půstem zahrnují stanovení cílů. Nastavení cíle lze přizpůsobit tak, aby se soustředilo na váhu, kondici nebo dokonce dodržovalo půstní plán.
 • Žurnálování: Několik aplikací, které zvýrazňujeme níže, má funkce žurnálování. Žurnálování může pomoci zmírnit stres a poskytnout prostor pro pozitivní sebevyjádření, abyste se udrželi motivovaní.
 • Zvládání stresu: Některé přerušované aplikace nalačno zahrnují články, které popisují, jak stres může ovlivnit vaši stravu a půst. Mezi další témata patří, jak zvládat stres ze zpráv, pozorné stravování a strategie pro odpočinek doma.
 • Vzory: Některé aplikace nabízejí trenéry a podporu komunity pro motivaci. Když uvidíte, že lidé jako vy dosahují svých cílů, může vás to inspirovat k tomu, abyste věřili sami sobě. Můžete se rozhodnout pro aplikace, které zahrnují přístup k trenérům, fórům podobným sociálním sítím a příběhům o úspěchu.

Nyní pojďme na osm našich oblíbených přerušovaných aplikací nalačno.

1. Jednoduché

Co dostaneš: Jednoduché zahrnuje sledování stravy, cvičení, hmotnosti a příjmu vody. Upravte si svůj půstní plán, pozvěte přátele a připojte se ke komunitě. Najděte vzdělávací blogy a novinky s bezplatnou verzí. Tato aplikace obsahuje spoustu grafů, videí a animací, které vás udrží.

Co chybí: Jídla můžete sledovat vyhledáním jednotlivých položek jídla v knihovně aplikace. Seznam bohužel není ani zdaleka úplný a možná nebudete moci najít všechny položky, které hledáte. Aplikace také nedosahuje toho, že neposkytuje způsob, jak sledovat kalorie nebo velikosti porcí.

Funkce stand-out: Můžete se připojit k Apple Health nebo Fitbit pro bezproblémové sledování. Pokud máte iPhone, můžete jít handsfree a nechat Siri, aby vám pomohla sledovat váš pokrok.

Náklady: Zdarma, s upgradovanými možnostmi, které nabízejí osobní koučování a odemykají rozsáhlou knihovnu článků od 29,99 $ po dobu 12 týdnů. Roční členství je 49,99 USD.

Nejlepší pro: Nováček přerušovaný rychleji, který plánuje změnit stravu a sledovat, kolik cvičí.

Dostupné na: iPhone , Android

Nejlepší cviky na hubnutí, hodnocené

4 minuty čtení

2. Nula

Co dostaneš: Nula je plná videí a článků od lékařů, trenérů fitness, registrovaných dietetiků a dalších odborníků na zdraví. Aplikace obsahuje přednastavené přerušované plány půstu - včetně plánu založeného na vašem cirkadiánním rytmu. Nula vám umožňuje zaznamenávat fyzickou aktivitu, srdeční frekvenci, spát , a krevní cukr úrovně. Aplikaci můžete také použít k nastavení připomenutí nebo oznámení push, abyste se udrželi na správné cestě.

jak mohou být muži testováni na hpv

Co chybí: Neexistují žádné funkce pro zaznamenávání hydratace, což je při půstu zvlášť důležité.

Funkce vyniknout: Nula obsahuje sekci Výzvy, kde se můžete připojit k dalším uživatelům při dosahování cílů.

Náklady: Používejte základní funkce zdarma. Předplatné Zero Plus je 69,99 $ ročně.

Nejlepší pro: Přerušovaní profesionálové nalačno nebo lidé, kteří se chtějí dozvědět více o vědě metabolického zdraví.

Dostupné na: iPhone , Android

3. Fastic

Co dostaneš: Fastic má jednoduché rozhraní, které obsahuje vizuální prvky pro vaše poslední hladovky. Má sledovač vody, počítadlo kroků a tipy, co můžete při půstu vypít. Půstové plány jsou rozděleny na možnosti pro začátečníky, experty a válečníky, přičemž pro každý je k dispozici několik možností.

Co chybí: Přístup k nutričním informacím a vzdělávacímu obsahu získáte pouze s placeným tarifem.

Funkce stand-out: Sledovač vody měří v šálcích a je snadno použitelný.

Náklady: Zdarma, Fastic Plus začíná na 2,98 $ za týden po dobu jednoho měsíce.

Nejlepší pro: Minimalista, který chce, aby jejich sledování bylo jednoduché a přímé.

Dostupné na: iPhone , Android

Dehydratace: může způsobit erektilní dysfunkci (ED)?

5 minut čtení

4. BodyFast

Co dostaneš: BodyFast staví hubnutí dopředu a do středu pomocí grafů vaší aktuální hmotnosti, cílové hmotnosti a indexu tělesné hmotnosti (BMI). Stejně jako mnoho jiných aplikací si můžete svůj plán nalačno vybrat z řady oblíbených možností. Některé plány - například 16/8, 5: 2 a Warrior Diet se však pro přístup musíte přihlásit k placeným verzím. Vyhrajte trofeje za dosažení milníků, připojte se k jejich skupině na Facebooku za účelem zapojení komunity a zapojte se do zábavných pohybových výzev.

Co chybí: Zdarma můžete sledovat pouze konkrétní plány nalačno. Problémy s pohybem a výživou jsou k dispozici pouze u placené verze.

Funkce vyniknout : Přihlaste se k odběru jejich zpravodaje s tipy na výživu a aktualizacemi komunity.

Náklady: Zdarma pro základní rychlé sledování. Získejte přístup k měsíčním výzvám každý měsíc a osobní kouč nalačno za 16,99 $.

Nejlepší pro: Přerušovaný rychlejší, kdo má rád možnosti.

Dostupné na: iPhone , Android

5. Sunrise Fast

Co dostaneš: Sunrise fast je jednoduchá aplikace, která primárně sleduje období půstu. Můžete ručně zadat počáteční a koncový čas na základě populárních hladovek, jako je 16/8, a sledovat dokončené hladovky v průběhu času pomocí funkce historie. Bezplatné blogy, články a videa najdete také v sekci Další informace.

Co chybí: Budete muset sledovat hydrataci a jídlo někde jinde.

Funkce stand-out: Tato aplikace umožňuje sledovat vaši náladu, což je důležitý ukazatel toho, jak dobře snášíte období půstu.

Náklady: Volný, uvolnit.

Nejlepší pro: Přerušovaný rychlejší, který se nezaměřuje konkrétně na jídlo.

Dostupné na: iPhone

Deprese: porozumění americké skryté epidemii

10 minut čtení

6. Život

Co dostaneš: S aplikací Life Fasting můžete zadat denní hladovku, zaplatit za mluvení s koučem nalačno a připojit se ke skupinovým relacím o podporu, zatímco se postíte. Ačkoli strava a hydratace nejsou na prvním místě, sekce Tržiště obsahuje hodnocení, kalkulačky a testy pro zkoumání maker ve vaší stravě, úrovně stresu a maximální srdeční frekvence.

Co chybí: Nemůžete sledovat pohybové návyky ani zaznamenávat jídlo.

Funkce stand-out: Life se zaměřuje na výhody komunity pomocí funkce Kruhy, která vám umožní rychle se připojit ke skupinám v aplikacích pro sociální podporu. Můžete si dokonce vytvořit vlastní a pozvat přátele.

Náklady: Zdarma, ale přístup k trenérům stojí peníze.

Nejlepší pro: Hledáte půstního kamaráda? Podívejte se na Život.

Dostupné na: iPhone , Android

Může půst zpomalit nebo zastavit proces stárnutí?

5 minut čtení

7. Rychlý zvyk

Co dostaneš: Fast Habit vám umožní sledovat váš půstní plán, ručně upravit počáteční a koncový čas a analyzovat data v průběhu času. Můžete nastavit připomenutí, abyste věděli, kdy se váš půst začíná.

Co chybí: Chcete-li získat více statistik týkajících se půstu a sledování hmotnosti, musíte upgradovat na profesionální verzi.

Funkce stand-out: Rozhraní je jednoduché a snadno použitelné.

Náklady: Volný, uvolnit. Fast Habit Pro je k dispozici za jednorázový poplatek 2,99 USD.

Nejlepší pro: Poprvé rychlejší. Začněte v malém před přidáním dalších proměnných, jako je strava a cvičení.

Dostupné na: iPhone , Android

Extrémní diety na hubnutí: držte se od nich dál

6 minut čtení

8. Okno

Co dostaneš: Window nabízí mnoho populárních půstových plánů, včetně 12/12, 14/10, 16/8, Warrior Diet a One Meal a Day. V sekci Deník můžete zaznamenávat náladu, jídlo, příjem vody a denní odrazy. Okno vám umožňuje nastavit cíle hubnutí a sledovat váš pokrok v grafech. K dispozici je také část Naučit se s články a vysoce kvalitním výzkumem, kde se můžete dozvědět více o věcech, například o tom, co se stane s hladinou cukru v krvi během půstu.

Co chybí: Skupiny podpory komunity.

Funkce stand-out: Když si vyberete půstní plán, získáte návrhy zdravého jídla a možnosti občerstvení.

Náklady: Začněte bezplatnou 7denní zkušební verzí a poté za roční předplatné plaťte 9,99 $ měsíčně nebo 39,99 $.

Nejlepší pro: Nezávislí rychleji, kteří nepotřebují trenéry ani podporu komunity.

Dostupné na: iPhone , Android

Co je srdeční choroba? Co můžete udělat, abyste tomu zabránili?

12 minut čtení

Není mnoho výzkumu, který by se konkrétně zabýval přerušovanými aplikacemi nalačno, ale jaké studie byly provedeny, ukazují, že aplikace mohou něco změnit.

I když někteří lidé mohou vidět zlepšení stravy, cvičení a hubnutí, je důležité si uvědomit, že přerušovaný půst není pro každého. Pokud jste v současné době těhotná nebo kojíte, nebo pokud plánujete otěhotnět, půst se nedoporučuje ( Grajower, 2019 ).

Pokud máte cukrovku typu I nebo jste v minulosti měli poruchy stravování, vyhněte se občasnému hladovění ( Ganesan, 2018 ). Pro ty, kteří potřebují užívat léky s jídlem, může být přerušované hladovění náročné - zvláště pokud se váš léčebný plán překrývá s vaším hladovým plánem.

Lidé s diabetem 2. typu musí být navíc v péči poskytovatele zdravotní péče, pokud se rozhodnou rychle pomáhat se správou načasování, dávkování a příjmu tekutin (Grajower, 2019).

jak se postavit na adderall

Provedení dalších změn v životním stylu, jako je chůze, jóga nebo zahájení cvičebního programu, může kromě hladovění zlepšit vaše zdraví a pohodu.

Reference

 1. Bhutani, S., Klempel, M.C., Kroeger, C.M., Trepanowski, J.F. & Varady, K.A. (2013). Kombinace denního hladovění a vytrvalostního cvičení snižuje tělesnou hmotnost a příznivě mění plazmatické lipidy u obézních lidí. Obezita, 21, 1370-1379. doi: 10,1002 / oby.20353. Citováno z https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/oby.20353
 2. Carter, M. C., Burley, V. J., Nykjaer, C., & Cade, J. E. (2013). Dodržování aplikace pro smartphone na hubnutí ve srovnání s webovým a papírovým deníkem: pilotní randomizovaná kontrolovaná studie. Journal of Medical Internet Research, 15 ( 4), e32. doi: 10,2196 / jmir.2283. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3636323/
 3. Chin, S. O., Keum, C., Woo, J., Park, J., Choi, H. J., & Woo, J. T. a kol. (2016). Úspěšné snižování a údržba hmotnosti pomocí aplikace pro smartphony u osob s nadváhou a obezitou. Vědecké zprávy , 6, 34563. doi: 10,1038 / srep34563. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5098151/
 4. Direito, A., Dale, L. P., Shields, E., Dobson, R., Whittaker, R., & Maddison, R. (2014). Zahrnují aplikace pro fyzickou aktivitu a dietní smartphony techniky změny chování založené na důkazech ?. Veřejné zdraví BMC 14, 646. doi: 10,1186 / 1471-2458-14-646. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4080693/
 5. Ganesan, K., Habboush, Y., & Sultan, S. (2018). Přerušovaný půst: Volba pro zdravější životní styl. Cureus, 10 (7), e2947. doi: 10,7759 / Cureus.2947. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6128599/
 6. Gill, S., & Panda, S. (2015). Aplikace pro chytré telefony odhaluje nepravidelné denní stravovací návyky u lidí, které lze modulovat z hlediska přínosů pro zdraví. Buněčný metabolismus, 22 (5), 789–798. doi: 10.1016 / j.cmet.2015.09.005. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4635036/
 7. Glynn, L. G., Hayes, P. S., Casey, M., Glynn, F., Alvarez-Iglesias, A., & Newell, J. a kol. (2014). Účinnost aplikace pro smartphone na podporu fyzické aktivity v primární péči: randomizovaná kontrolovaná studie SMART MOVE. British Journal of General Practice, 64 (624), e384 – e391. doi: 10,3399 / bjgp14X680461. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4073723/
 8. Grajower, M. M. a Horne, B. D. (2019). Klinická léčba přerušovaného hladovění u pacientů s diabetes mellitus. Živiny, 11 (4), 873. doi: 10,3390 / nu11040873. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6521152/
 9. Harvie, M. N., Pegington, M., Mattson, M. P., Frystyk, J., Dillon, B., & Evans, G. a kol. (2011). Účinky přerušovaného nebo nepřetržitého omezování energie na markery úbytku hmotnosti a rizika metabolického onemocnění: randomizovaná studie u mladých žen s nadváhou. International Journal of Obesity, 35 (5), 714–727. doi: 10.1038 / ijo.2010.171. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3017674/
 10. Malinowski, B., Zalewska, K., Węsierska, A., Sokołowska, M. M., Socha, M., & Liczner, G. a kol. (2019). Přerušovaný půst u kardiovaskulárních poruch - přehled. Živiny, 11 (3), 673. doi: 10,3390 / nu11030673. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6471315/
 11. Middelweerd, A., Mollee, J. S., van der Wal, C. N., Brug, J., & Te Velde, S. J. (2014). Aplikace na podporu fyzické aktivity u dospělých: recenze a analýza obsahu. International Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity , 11, 97. doi: 10,1186 / s12966-014-0097-9. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4132213/
 12. Milne-Ives, M., Lam, C., De Cock, C., Van Velthoven, M. H., & Meinert, E. (2020). Mobilní aplikace pro změnu zdravotního chování ve fyzické aktivitě, stravě, užívání drog a alkoholu a duševním zdraví: Systematický přehled. JMIR MHealth a MHealth, 8 (3), e17046. doi: 10,2196 / 17046. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7113799/
 13. Partridge, S. R., McGeechan, K., Hebden, L., Balestracci, K., Wong, A. T. a Denney-Wilson, E. a kol. (2015). Efektivita mHealth životního stylu s telefonickou podporou (TXT2BFiT) k prevenci nezdravého přírůstku hmotnosti u mladých dospělých: Randomizovaná kontrolovaná studie. JMIR MHealth a UHealth, 3 (2), e66. doi: 10,2196 / mhealth.4530. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4526939/
 14. Phillips, M. (2019). Půst jako léčba neurologické nemoci. Živiny, 11 (10), 2501. doi: 10,3390 / nu11102501. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6836141/
 15. Pradhan, G., Samson, S.L. a Sun, Y. (2013). Ghrelin: mnohem víc než hormon hladu. Aktuální názor na klinickou výživu a metabolickou péči, 16 (6), 619–624. doi: 10,1097 / MCO.0b013e328365b9be. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4049314/#:~:text=Ghrelin%20is%20a%20multifaceted%20gut,as%20the%20%E2%80%9Chunger%20hormone% E2% 80% 9D
 16. Rathbone, A. L. a Prescott, J. (2017). Využívání mobilních aplikací a SMS zpráv jako intervence v oblasti fyzického a duševního zdraví: Systematický přehled. Journal of Medical Internet Research, 19 (8), e295. doi: 10,2196 / jmir.7740. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5590007/
 17. Rynders, C. A., Thomas, E. A., Zaman, A., Pan, Z., Catenacci, V. A., & Melanson, E. L. (2019). Efektivita přerušovaného hladovění a časově omezeného krmení ve srovnání s nepřetržitým omezením energie při hubnutí. Živiny, 11 (10), 2442. doi: 10,3390 / nu11102442. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6836017/
 18. Schoeppe, S., Alley, S., Van Lippevelde, W., Bray, N.A., Williams, S. L., & Duncan, M. J. a kol. (2016). Účinnost intervencí, které pomocí aplikací zlepšují stravu, fyzickou aktivitu a sedavé chování: systematický přehled. International Journal of Behavioral Nutrition and Physical Activity, 13 (1), 127. doi: 10,1186 / s12966-016-0454-r. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5142356/
 19. Stockman, M. C., Thomas, D., Burke, J., & Apovian, C. M. (2018). Přerušovaný půst: Má čekání váhu? Aktuální zprávy o obezitě , 7 (2), 172–185. doi: 10,1007 / s13679-018-0308-9. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5959807/
 20. Tinsley, G.M & La Bounty, P.M. (2015). Účinky přerušovaného hladovění na složení těla a klinické zdravotní ukazatele u lidí. Recenze výživy, 73 (10), 661–674. doi: 10,1093 / nutrit / nuv041. Citováno z https://academic.oup.com/nutritionreviews/article/73/10/661/1849182
Vidět víc