Suchá kůže na penisu: důvod k obavám?

Suchá kůže na penisu: důvod k obavám?

Zřeknutí se odpovědnosti

Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče. Články o příručce pro zdraví jsou podepřeny recenzovaným výzkumem a informacemi získanými od lékařských společností a vládních agentur. Nejsou však náhradou za odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.

lék na depresi, který způsobuje hubnutí

Penis je složitá a zvláštní věc, ale bohužel není imunní vůči podmínkám, které trápí některé z méně zvláštních částí těla, například podpaží a loktů - například suchou pokožku.

Co způsobuje suchou pokožku na penisu?

Suchá kůže na penisu může být způsobena řadou věcí, od citlivosti přes mýdla a čisticí prostředky až po určité podmínky pokožky, stejně jako to, co nosíte a jak se máte - řekněme, že používáte penis.

Životně důležité orgány

 • Můžete mít příznaky suché kůže na penisu, stejně jako kdekoli na těle.
 • Většinou jde o menší problém, který lze léčit doma.
 • Měli byste však dávat pozor na jakékoli chronické stavy nebo infekce - zde uvádíme seznam příznaků.
 • Máte-li dotazy, obraťte se na poskytovatele zdravotní péče.

Příznaky

Kůže na penisu se může po vysušení cítit jako vaše ruce nebo jiné části těla. Kůže může být napnutá, svědí, šupinatá nebo se odlupuje. Skutečně suchá kůže může prasknout nebo se cítit podrážděná nebo bolestivá.

Suchost se může rozšířit až k žaludu (hlavě) penisu, a pokud máte předkožku, může se tato oblast dostat také do činu.

Běžné příčiny

Kvasinková infekce

Je to nepříjemná pravda - penisy také podléhají kvasinkovým infekcím. Tato plísňová infekce je často, ale ne vždy, způsobena sexem s partnerkou, která má kvasinkovou infekci. Příznaky mohou být podobné suché pokožce, včetně zarudnutí, svědění nebo podráždění. Známé příznaky kvasinkové infekce penisu zahrnují silný bílý výtok, který může být přítomný v kožních záhybech penisu, malé bílé skvrny na penisu nebo suchá, olupující se vyrážka (Thaler, 2018).

Volně prodejné protiplísňové krémy často rychle vymažte kvasinkovou infekci, i když je vždy dobré navštívit poskytovatele zdravotní péče (a zdržet se nechráněného sexu, dokud se vaše infekce nevyléčí) (Thaler, 2018). Pro všechny infikované partnery je také důležité podstoupit léčbu, aby se zabránilo reinfekci.

reklama

Získejte 15 $ z první objednávky léčby ED

jak vypadají chlamydie na mužích

Skutečný zdravotnický pracovník s licencí USA zkontroluje vaše informace a do 24 hodin vás kontaktuje.

Zjistěte více

Balanitida

Balanitida je zánět žaludu (hlavy penisu), obvykle způsobený virovou, bakteriální nebo kvasinkovou infekcí. Je to běžné - 3% až 11% mužů to zažívá v určitém okamžiku svého života - a lze jim ulevit léky. (Wray, 2020).

Ekzém

Ekzém je zdravotní stav oficiálně známý jako atopická dermatitida (Lee, 2016). Lidé s ekzémem pociťují zanícenou pokožku, která může být suchá, zarudlá, svědící nebo popraskaná a je možné, že se rozšíří až na penis. Je jich několik domácí opravné prostředky a účinné léky na předpis k léčbě ekzému; je dobrý nápad nechat se léčit ekzémy, protože pouhé škrábání může vést k infekci.

Přečtěte si vše, co byste chtěli vědět o ekzému.

Genitální psoriáza

Psoriáza je chronický autoimunitní stav, při kterém imunitní systém způsobuje nadprodukci kožních buněk, které se vytvářejí spíše ve dnech než týdnech. To může mít za následek vznik silných, červených, zanícených skvrn na kůži, včetně penisu. Psoriáza, která se vyvíjí v genitální oblasti, je známá jako genitální psoriáza. K odstranění je k dispozici několik způsobů léčby , včetně topických, injekčních a perorálních léků (Beck, 2018).

Přečtěte si více o psoriáza vs. ekzém a jak je můžete rozeznat .

příznaky nedostatku vápníku u žen

Těsné oblečení

Pokud jste současným fanouškem komanda při nošení surového denimu, může to být zdroj suché pokožky na penisu. Tření penisu o látku může způsobit odření, které v kombinaci s pocením může vést k podrážděné pokožce. A těsné oblečení, i když trváte na spodním prádle, může způsobit tření a pocení, což má za následek to samé. Řešením může být uvolnění a výběr přírodních tkanin, jako je bavlna, která umožňuje cirkulaci vzduchu.

Mýdla nebo prací prostředky

Barvy a vůně v určitých mýdlech, pracích prostředcích a detergentech mohou být pro lidi s citlivou pokožkou opravdu dráždivé a mohou kdekoli způsobit suchost. Použití jemných mýdel a pracích prostředků bez barviv a vůní může přinést úlevu. Užitečné mohou být také výrobky, které obsahují změkčovadlo (zvlhčovač).

Alergie

Suchá kůže kdekoli na těle může být způsobena alergickou reakcí na jakýkoli počet alergenů - mýdla, textilie, potraviny, prach, zvířecí srst atd. Tomu se říká alergická kontaktní dermatitida (Uter, 2018). Pokud se suchá pokožka objevila nedávno, může být užitečné vyloučit všechny nové produkty, které jste nedávno vyzkoušeli, a zjistit, zda mohou být viníkem, a vždy vybírat jemné, hypoalergenní produkty.

Suchá masturbace nebo sex

Tření - klíč k romantice a zdroj sexuálních nehod, které si budeme pamatovat stejně dlouho. Pokud masturbujete příliš dlouho bez mastnoty, může tření způsobit, že pokožka na penisu bude suchá a podrážděná, což může vést k otokům, bolestem, suchu, odlupování nebo odlupování.

Dráždivé krémy nebo lubrikanty

A na druhé straně: Lubrikant, krém nebo krém, který používáte k sexu nebo masturbaci, může také způsobit suchou pokožku na penisu, pokud jste na ni citliví nebo alergičtí. Lubrikanty dnes přicházejí s tolika zvonky a píšťalkami - příchutěmi, barvami i stimulačními, zahřívacími a chladicími účinky (zdánlivě vše kromě doslovných zvonků a píšťal) - a kterákoli z těchto přísad může dráždit citlivou pokožku. Můžete zaznamenat sucho, svědění, pálení nebo otoky.

Co můžete dělat se suchou pokožkou penisu?

Chcete-li zabránit nebo ulevit suché pokožce penisu, můžete použít domácí ošetření, které použijete k řešení suché pokožky téměř kdekoli jinde na těle:

Nechávají se muži testovat na HPV
 • Používejte jemné prací prostředky bez barviv a vůní
 • Když se sprchujete nebo koupete, vyvarujte se drsných mýdel a použijte jemné mýdlo nebo čisticí prostředek, který obsahuje změkčovadlo (zvlhčovač)
 • Sprchujte se nebo se vykoupejte v teplé vodě, ne horké (to je více sušení)
 • Udržujte oblast čistou a zvlhčenou
 • Nenoste zpocené oblečení po delší dobu

A pokud jde o vaše sexuální zdraví:

 • Nezapomeňte použít dostatečný lubrikant pro masturbaci a sex
 • Pokud něco, co používáte k mazání, může způsobovat podrážděnou pokožku, přepněte to
 • Nosit kondom vás může ochránit před nakažením kvasinkovou infekcí nebo STI od partnera (partnerů)

Suchá kůže nebo STI?

Suchá kůže je obvykle něco, co se dá léčit doma. Ale kdykoli na svém penisu uvidíte něco jiného, ​​může to být - moudře - mentálně rudá vlajka. Možná se ptáte, zda byste měli navštívit poskytovatele zdravotní péče o STI nebo stavu kůže.

Pokud máte příznaky kvasinkové infekce nebo balanitidy, měli byste navštívit lékaře.

Měli byste také navštívit poskytovatele zdravotní péče, pokud si všimnete boule na penisu po nechráněném sexuálním kontaktu nebo pokud máte bolesti během sexu, bolesti během erekce, pálení při močení, otevřené vředy, svědění nebo bolestivé puchýře, horečku, únavu nebo výtok .

Pokud vám nebyl diagnostikován ekzém nebo psoriáza a máte podezření, že byste mohli mít příznaky těchto kožních stavů na penisu, je dobré poradit se také s poskytovatelem zdravotní péče.

A samozřejmě, pokud máte obavy, zda je něco na vašem penisu stavem kůže nebo STI, je rozumné pozastavit sexuální aktivitu, dokud to nezjistíte jistě.

Reference

 1. Beck, K. M., Yang, E. J., Sanchez, I. M. a Liao, W. (2018). Léčba genitální psoriázy: Systematický přehled. Dermatologie a terapie, 8 (4), 509–525. Citováno z https://doi.org/10.1007/s13555-018-0257-y
 2. Lee, J., Son, S., & Cho, S. (2016, 5. července). Komplexní přehled léčby atopického ekzému. Allergy Asthma Immunol Res. 2016 květen; 8 (3): 181–190. Publikováno online 2015 14. září doi: 10,4168 / aair.2016.8.3.181 Citováno 7. října 2020, z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4773205/
 3. Národní asociace pro ekzémy. Co je atopická dermatitida a jak zjistím, zda ji mám? (2020, 27. srpna). Citováno 25. září 2020 z https://nationaleczema.org/eczema/types-of-eczema/atopic-dermatitis/
 4. Thaler, M., (2018, 20. listopadu). Muži dostávají také kvasinkové infekce! Citováno 10. září 2020 z https://www.onemedical.com/blog/get-well/male-yeast-infection
 5. Uter, W., Werfel, T., White, I. R., & Johansen, J. D. (2018). Kontaktní alergie: Přehled současných problémů z klinické perspektivy. International journal of environmental research and public health, 15 (6), 1108. Citováno z https://doi.org/10.3390/ijerph15061108
 6. Wray AA, Velasquez J, Khetarpal S. Balanitis. [Aktualizováno 2020 28. května]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; 2020 leden-. Citováno z https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK537143/
Vidět víc