Mizí lidský papilomavirus (HPV) sám?

Mizí lidský papilomavirus (HPV) sám?

Zřeknutí se odpovědnosti

Názory zde vyjádřené jsou názory odborníka a stejně jako ve zbytku obsahu Průvodce zdravím nenahrazují odbornou lékařskou pomoc, diagnostiku ani léčbu. Máte-li jakékoli zdravotní dotazy nebo obavy, obraťte se na svého poskytovatele zdravotní péče.

Odpověď: Většina infekcí HPV spontánně sama odezní prostřednictvím imunitního systému do dvou let. Pro urychlení procesu neexistuje žádná konkrétní věc. Pokud máte genitální bradavice nebo tyto typy lézí, lze je chirurgicky odstranit. Samotný virus však může přetrvávat, a to i po odstranění bradavic.

Pokud je známo, že máte onemocnění související s HPV, můžete cvičit bezpečný sex. Používání kondomů může snížit riziko infekce HPV. Ale některé genitální bradavice nebo kůže postižená HPV nemusí být kondomem zakryty, takže to nebude ironické.reklama

odkud získat pilulky na Viagru

Více než 500 generických léků, každý 5 $ měsíčně

Přepněte na lékárnu Ro a získejte své recepty za pouhých 5 $ měsíčně (bez pojištění).můžete dostat chlamydie ze spodního prádla
Zjistit více

Pokud jste žena nebo HIV pozitivní muž, který má sex s jinými muži, je dobré dodržovat správné screeningové protokoly HPV *. Procvičujte bezpečný sex. Poraďte se s lékařem o tom, zda je pro vás vakcína proti HPV vhodná. Doporučujeme očkovat až do věku 26 let, ale je licencováno až do věku 45 let. (Pro tento věk to nemusí být kryto pojištěním.) Tuto vakcínu můžete získat u svého lékaře, pokud to oba považujete za něco, co prospělo by to.

Vakcína pokrývá devět různých typů HPV; existují některé, které častěji způsobují určité typy rakoviny. Takže i když jste již jeden typ HPV měli, může vám prospět diskuze o očkování se svým poskytovatelem zdravotní péče.
- Pracovní skupina preventivních služeb USA doporučuje, aby ženy ve věku 21 až 65 let dostaly každé tři roky Pap test nebo kombinaci Pap testu a testu HPV každých pět let.

* - Pracovní skupina USA pro preventivní služby doporučuje, aby ženy ve věku 21 až 65 let dostaly každé tři roky Pap test nebo kombinaci Pap testu a testu HPV každých pět let.