Krém Derma-Vet

Tato stránka obsahuje informace o krému Derma-Vet pro veterinární použití .
Poskytované informace obvykle zahrnují následující:
  • Indikace krému Derma-Vet
  • Upozornění a upozornění pro krém Derma-Vet
  • Informace o směru a dávkování pro krém Derma-Vet

Krém Derma-Vet

Toto ošetření se vztahuje na následující druhy:
  • kočky
  • Psi
Společnost: Med-Pharmex

VETERINÁRNÍ KRÉM NYSTATIN-NEOMYCIN SULFATE-THIOSTREPTON-TRIAMCINOLON ACETONID
Pro místní použití u psů a koček

ANADA #200-245, Schváleno FDAPOZOR: Federální zákony omezují použití tohoto léku na licencovaného veterináře nebo na jeho příkaz.

Popis

Krém Nystatin-Neomycin Sulfate-Thiostrepton-Triamcinolon Acetonide Cream kombinuje nystatin, neomycin sulfát, thiostrepton a triamcinolon acetonid.

Každý gram obsahuje:

Nystatin

100 000 jednotek

Neomycin sulfát ekvivalentní neomycinové bázi

2,5 mg

Thiostrepton

2500 jednotek

Triamcinolon acetonid

1,0 mg

ve vodném, nedráždivém krémovém základu s cetearylalkoholem (a) ceteareth-20, ethylendiamin hydrochloridem, methylparabenem, propylparabenem, propylenglykolem, roztokem sorbitolu, oxidem titaničitým, citrátem sodným, kyselinou citronovou, bílou vazelínou, glycerylmonostearátem, polyethylenglykolem monostearát, kyselina sorbová a simethikon.

AKCE: Nystatin-Neomycin Sulfate-Thiostrepton-Triamcinolon Acetonide Cream díky svým čtyřem aktivním složkám poskytuje čtyři základní terapeutické účinky: protizánětlivý, protisvědivý, protiplísňový a antibakteriální. Triamcinolon acetonid je silný syntetický kortikosteroid poskytující rychlou a dlouhodobou úlevu od symptomů při místním podání. Zánět, edém a pruritus rychle ustoupí a léze se nechá zahojit. Nystatin je první dobře tolerované antifungální činidlo antibiotikum se spolehlivou účinností pro léčbu kožních infekcí způsobených Candida albicans (náhrdelníky). Nystatin je fungistatický in vitro proti různým kvasinkám a kvasinkám podobným houbám včetně mnoha hub patogenních pro zvířata. Proti bakteriím se nevykazuje žádná znatelná aktivita. Thiostrepton má vysokou účinnost proti grampozitivním organismům, včetně mnoha, které jsou odolné vůči jiným antibiotikům; neomycin vykazuje antimikrobiální účinek proti širokému spektru grampozitivních a gramnegativních bakterií. Společně poskytují komplexní terapii proti organismům odpovědným za většinu povrchových bakteriálních infekcí.

Indikace krému Derma-Vet

Nystatin-Neomycin Sulfate-Thiostrepton-Triamcinolon Acetonide Cream je indikován k léčbě dermatologických poruch u psů a koček, vyznačujících se zánětem a suchou nebo exsudativní dermatitidou, zejména ty způsobené, komplikované nebo ohrožené bakteriálními nebo kandidózními (Candida albicans) infekce. Je také cenný u ekzematózní dermatitidy; kontaktní dermatitidy a seboroické dermatitidy a jako doplněk při léčbě dermatitidy způsobené napadením parazity.

Kontraindikace

Nystatin-Neomycin Sulfate-Thiostrepton-Triamcinolon Acetonide Cream by se neměl používat oftalmicky.

Varování

Nystatin-Neomycin Sulfate-Thiostrepton-Triamcinolon Acetonide Cream je indikován pouze pro použití u psů a koček. Nepoužívat u zvířat chovaných k jídlu.

Může dojít k absorpci triamcinolonacetonidu při místní aplikaci a olizováním. Zvířata by proto měla být pečlivě sledována, zda se u nich nevyskytují známky polydipsie, polyurie a zvýšeného váhového přírůstku, zejména pokud je přípravek používán na velkých plochách nebo po delší dobu.

Klinické a experimentální údaje prokázaly, že kortikosteroidy podávané zvířatům perorálně nebo injekčně mohou vyvolat první fázi porodu, jsou-li použity během posledního trimestru těhotenství, a mohou urychlit předčasný porod následovaný dystokií, smrtí plodu, zadrženou placentou a metritidou.

Navíc kortikosteroidy podávané psům, králíkům a hlodavcům během březosti vedly k rozštěpu patra u potomků. Kortikosteroidy podávané psům během březosti také vedly k dalším vrozeným anomáliím včetně deformovaných předních končetin, fokomelie a anasarky.

co funguje jako viagra přes pult

Opatření

Nystatin-Neomycin Sulfate-Thiostrepton-Triamcinolon Acetonide Cream není určen k léčbě hlubokých abscesů nebo hluboko uložených infekcí, jako je zánět lymfatických cév. U těchto infekcí je indikována parenterální léčba antibiotiky.

Krém Nystatin-Neomycin Sulfate-Thiostrepton-Triamcinolon Acetonide Cream byl extrémně dobře snášen. Výskyt systémových reakcí je při topickém podání jen zřídka problémem.

Může se objevit citlivost na neomycin. Pokud zarudnutí, podráždění nebo otok přetrvává nebo se zvětšuje, přestaňte používat. Nepoužívejte, pokud je přítomen hnis, protože lék může umožnit šíření infekce.

Vyvarujte se požití. Perorální nebo parenterální použití kortikosteroidů v závislosti na dávce, délce trvání a specifických steroidech může vést k inhibici produkce endogenních steroidů po vysazení léku.

Vedlejší efekty

Po parenterálním nebo systémovém použití syntetických kortikosteroidů u psů došlo ke zvýšení enzymů SAP a SGPT (ALT), polydipsie a polyurie. U psů bylo pozorováno zvracení a průjem (občas krvavý). Cushingův syndrom u psů byl hlášen v souvislosti s prodlouženou nebo opakovanou léčbou steroidy.

Dávkování a podávání

Frekvence podávání závisí na závažnosti stavu. U mírného zánětu se aplikace může pohybovat od jednou denně do jednou týdně; u těžkých stavů Nystatin-Neomycin Sulfate-Thiostrepton-Triamcinolon Acetonide Cream lze v případě potřeby aplikovat 2 až 3krát denně. Frekvence léčby se může snížit, jakmile dojde ke zlepšení.

Očistěte postižená místa, odstraňte veškerý zaschlý výtok nebo exsudát. Nystatin-Neomycin Sulfate-Thiostrepton-Triamcinolon Acetonide Cream nanášejte střídmě v tenké vrstvě.

Jak se dodává

Nystatin-Neomycin Sulfate-Thiostrepton-Triamcinolon Acetonide Cream je dodáván v 7,5 gramových a 15 gramových tubách.

Skladujte při pokojové teplotě; vyhněte se nadměrnému teplu (104 °F).

dubna 1999

Výrobce Med-Pharmex, Inc., Pomona, CA 91767

CPN: 10270020

Společnost MED-PHARMEX, INC.
2727 THOMPSON CREEK ROAD, POMONA, CA, 91767-1861
Telefon: 909-593-7875
Fax: 909-593-7862
Webová stránka: www.medpharmex.com
E-mailem: egbert@medpharmex.com
gmacedo@medpharmex.com
Bylo vynaloženo veškeré úsilí k zajištění přesnosti informací o krému Derma-Vet publikovaných výše. Zůstává však odpovědností čtenářů, aby se seznámili s informacemi o produktu obsaženými na štítku produktu v USA nebo na příbalovém letáku.

Copyright © 2021 Animalytix LLC. Aktualizováno: 2021-08-30

Kategorie Vet