Czech Republic

Zvrat v rallyovém MS: Evans havaroval, Ogierovi se otevírá cesta k titulu

Evansovi se na zasnìžené trati stala osudnou pravotoèivá zatáèka, v níž se jeho toyota pøetoèila a sjela mimo vozovku. Jezdec, kterı vede prùbìžné poøadí MS s náskokem 14 bodù pøed Ogierem, tak nejspíš nenaváže na poslední britskı triumf, o nìjž se v roce 2001 postaral Richard Burns.

Ogier vládl svìtové rallye v letech 2013-2018, loni ho na trùnu vystøídal Estonec Ott Tänak. I ten má ještì šanci titul obhájit, ale má už velkou bodovou ztrátu a v Monze mu po dvanáctém mìøeném testu patøí tøetí místo.

V úvodní etapì skonèil Ogier tøetí, ale v dnešních zkouškách se dokázal dostat do vedení a navıšit náskok až na 20 sekund. Evans byl pøed nehodou na tøetí pozici. „Je mi líto, co se mu stalo. Ale ještì nic není hotové,“ øekl Ogier na webu šampionátu.

Evans vysvìtloval, že se mu v zatáèce náhle pod koly zmìnil povrch. „Jako bych najednou brzdil na skle, vùbec se na tom nedalo zpomalit. Absolutnì jsem nìco takového neèekal. Seb (Ogier) to teï bude mít mnohem snazší,“ prohlásil.

Jan Kopeckı je pøed závìreènou dnešní erzetou tøináctı, v nedìli jsou na programu ještì tøi.

Rallye Monza

závìreènı podnik MS v automobilovıch soutìžích - po 2. etapì

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Toyota Yaris) 1:47:47,2, 2. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -17,8, 3. Tänak, Järveoja (Est./Hyundai i20) -22,1, 4. Lappi, Ferm (Fin./Ford Fiesta) -38,2, 5. Rovanperä, Halttunen (Fin./Toyota Yaris) -1:10,1, 6. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Škoda Fabia Evo) -3:20,6, ..

Football news:

Pioli on Zlatan's red: He apologized. This is what great champions do, which is what Ibrahimovic is
Pep Guardiola: Football is complicated. The only way I know how to be a coach is just to think about Sheffield
Conte said that Eriksen will not leave Inter: He is part of our project. Christian is a very smart guy
Tuchel wants to see Holand at Chelsea. The club will not buy Rice from West Ham after the change of coach
Eriksen pro goal for Milan: It was the perfect free kick for me. I am very happy
Conte on 2-1 with Milan: Before the winning goal, the result was unfair. Their goalkeeper is the best player of the match
Mikel Arteta: Arsenal did everything right, but they lost. Wins give confidence