Czech Republic

Zlín - Jablonec 0:2, hosté využili poločasovou přesilovku, rozhodl Pilař

Jablonec, kterı v lize nastoupil po dvou tıdnech, jelikož jeho zápas s Bohemians 1905 z minulého kola byl odložen, zahrozil proti Zlínu jako první v osmé minutì. Holík nacentroval do vápna na Zeleného, jehož hlavièku vyrazil brankáø Dostál. 

Akce pokraèovala, Pleštil ji však zblízka zakonèil støelou nad. Stejnì pozdìji dopadly i Krobùv pøímı kop a Považancova a Schranzova rána zpoza šestnáctky.

utkání jsme sledovali minutu po minutì

Ze stejné pozice na opaèné stranì pálil dvakrát Dramé, ale vždy jen do støedu branky do náruèe pøipraveného Hanuše. Pak zahrozil opìt Jablonec. Robert Hrubı si nabìhl do vápna na Pleštilovu pøihrávku, ale jeho pøízemní støelu Dostál zastavil.

Poté dostal s pìti trefami nejlepší ligovı støelec domácích Poznar první žlutou kartu. V závìru poloèasu podle rozhodèího Berky nafilmoval v pokutovém území Severoèechù pád a po druhé žluté oslabil mužstvo.

Jablonec se po zmìnì stran dlouho nedostal k vıraznìjšímu ohrožení Dostálovy branky. V 71. minutì se ale poprvé gólovì prosadil. Hrubı našel Pilaøe, kterı pøekonal Dostála. Letní posila se za Jablonec v pátém ligovém utkání prosadila poprvé.

V 83. minutì Conde v šestnáctce nedovolenì zastavil Schranze a sudí Berka naøídil pokutovı kop. Odpovìdnost vzal na sebe sám faulovanı hráè, kterı bez potíží penaltu promìnil a dodal hostùm klid.

Jablonec porazil Zlín v lize poètvrté za sebou a znovu bez inkasovaného gólu. V nejvyšší soutìži nepodlehl Zlínu od dubna 2008 ve 13. zápase po sobì a na jeho stadionu od záøí 2005 podeváté v øadì. 

Severoèeši se navíc posunuli na páté místo právì pøed svého soupeøe. V úterı je èeká odloženı domácí duel s Bohemians.

Bohumil Páník (trenér Zlína):Byli jsme od zaèátku horším tımem, nepodaøilo se nám zachytit rytmus hry. Podržel nás tradiènì Dostál, ale tìžko jsme utkání chytali. Když jsme se do nìj dostali, pøišel Poznarùv pád v pokutovém území. Jablonec byl trpìlivı. Dneska nám to nevyšlo, proto jsme prohráli.“

Petr Rada (trenér Jablonce):Jsem rád, že jsme bodovali, ale jeli jsme sem s respektem, protože Zlín udìlal devìt bodù z tøí tìžkıch zápasù. V prvním poloèase jsme mìli více šancí a byli jsme lepší. Do druhého poloèasu jsme šli s tím, že hrajeme proti deseti. Je to ale zastrašující a domácí postavili blok a vpøedu byl Jawo. Chtìli jsme hrát rychleji, aby musel soupeø více bìhat. Dostali jsme se úvodním gólem na konì, ale až z penalty jsme zvıšili na 2:0.“

Rozhodèí: O. Berka - T. Mokrusch, M. Podanı

Pøejít na on-line reportáž

Football news:

Neymar: Thank God for the charisma. I have a gift to be different from the rest
Wayne Rooney: It's time to lead the younger generation. I had a great career
Lineker on Rooney: One of our greatest players. England would have won Euro 2004 had he not been injured
Chelsea will give Drinkwater the third rent - Kasimpasa. He has not played since February
Neymar: I became an icon and idol in football. Courage is my main advantage
Ole Gunnar Solskjaer: Liverpool want to beat everyone. Manchester United knows that they can beat anyone
Messi missed today's Barca training session