Czech Republic

Zlín díky druhé třetině udolal Vítkovice 2:1

Zlín - Hokejisté Zlína porazili v utkání 23. extraligového kola Vítkovice 2:1 a zabodovali tak naplno po předchozích dvou porážkách v základní době. Berani dali oba góly ve druhé třetině, hosté snížili až v závěru a připsali si třetí prohru za sebou. Vítězný gól dal při přesilovce útočník Pavel Kubiš.

Zlínští ve výročních dresech oslavujících třicet let od vzniku berana, který je i nyní v jejich logu, vstoupili do utkání smolně. Hned v prvním střídání se zranil elitní obránce Nosek a ze hry odstoupil.

Defenziva domácích jakoby zaskočena touto ztrátou udělala v úvodní třetině mnoho chyb. Bezbrankový stav držel brankář Kašík, jehož duel zastihl v dobré formě. Zblízka na něj nevyzrál Werbik, později nájezdem z boku ani Mallet. Za Zlín měl možnost Köhler, proti jeho prudké střele ale strážce hostující branky Svoboda včas vytrčil beton.

Do prostředního dějství vstupovali Ostravané s výhodou jednoho muže v poli, ale rozbor svého soupeře z jeho minulého utkání nejspíše neudělali poctivě. Stejně jako v neděli proti Karovým Varům získal Köhler v oslabení puk, pláchl obraně a se štěstím o Svobodův beton poslal Berany do vedení. V tu dobu přitom uběhlo ze druhé části pouhých 29 sekund.

Opatrný hokej čas od času oživilo nějaké vyloučení, popřípadě potyčka mezi Honejskem a Schleissem. Až ve 38. minutě opět udeřili domácí. Při vyloučení Černého tečoval nahození Řezníčka mimo dosah vítkovického brankáře Kubiš - 2:0.

Výkon hostí ve třetí třetině však nebyl takový, aby si ze Zlína odvezli nějaký bod. Při čtyřminutovém oslabení se obrana Beranů možná ani nezapotila, přehazování puku mezi oběma týmy nakonec poklidně směřovalo k výhře domácích. Vítkovičtí sice ještě snížili po dorážce Malleta v 56. minutě, víc už ale nestihli.

Branky a nahrávky: 21. Köhler, 38. Kubiš (Řezníček, Herman) - 56. Mallet (Dočekal, Werbik). Rozhodčí: Kika, Micka - Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Sestavy:

Zlín: Kašík - D. Nosek, Řezníček, Ferenc, Suhrada, Gazda, M. Novotný, Dluhoš - Karafiát, Herman, Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Dobiáš, P. Sedláček, Kubiš - Ondráček, Poletín, Václavek. Trenér: Robert Svoboda.

Vítkovice: Miroslav Svoboda - R. Polák, Štencel, Polášek, L. Kovář, R. Černý, P. Trška, Koch - Lakatoš, J. Hruška, Schleiss - Dej, Marosz, Ryšavý - Šišovský, J. Mikyska, Dočekal - Mallet, Werbik, Lednický. Trenér: Trličík.

hokej Zlín extraliga 23. kolo Vítkovice

Football news:

Gundogan has scored 4 goals in his last 6 Premier League games. The same number was in the previous 55 games
Lineker after the Liverpool - Manchester United match: Both teams went on the attack. What an exciting fight for the title
Liverpool have made only 10 shots on target out of 62 in the last 4 rounds of the Premier League
Raymond Domenech: I wanted to be president of France when I was five
Vidal scored for Inter for the first time in Serie A - against Juve
Klopp after Manchester United: The worst thing that can happen in football: you play against a top team, and they all defend
Show about 0:0 with Liverpool: A point is better than nothing. Everyone in the locker room is a little upset. We felt that we could win