Zlatan a spol. schytali doma od Atalanty výprask, zaváhal i Inter

Lídr italské fotbalové ligy AC Milán prohrál ve šlágru 19. kola s Atalantou Bergamo 0:3 a jeho náskok se ztenčil na dva body. Městského rivala mohl předstihnout druhý Inter, který ale jen remizoval na hřišti Udine bez branek. AS Řím porazil nováčka ligy Spezii 4:3 díky dvěma brankám Borjy Mayorala a je třetí.

Do začátku ledna neporažený AC na hosty od začátku nestačil, v první půli si mužstvo trenéra Stefana Pioliho poprvé v této sezoně Serie A nedokázalo vypracovat střelu na branku. Bergamu dal vedení ve 26. minutě Cristian Romero, po přestávce pečetili už druhou domácí prohru AC v roce 2021 Josip Iličič z penalty a Duván Zapata. "Rossoneri" vyšli střelecky naprázdno v ligovém zápase poprvé od 6. ledna loňského roku.

Také Inter poprvé v tomto ligovém ročníku neskóroval. Udine tak obralo o body dalšího favorita, když ve středu uhrálo remízu doma s Bergamem.

AS se pomstil Spezii za úterní vyřazení v osmifinále Italského poháru. Mayoralovy branky pokaždé načaly gólový účet poločasu. Španělský útočník nejprve v 17. minutě otevřel skóre, chvíli po změně stran pak zařídil Římanům vedení 2:1, které navýšil v 55. minutě Karsdorp.

Spezia se přesto dokázala do utkání vrátit. Už v 59. minutě snížil Farias a v závěru normální hrací doby přiblížil nováčka k bodu Verde. Domácí se pozdním vyrovnáním zaskočit nenechali a v 92. minutě strhl výhru na jejich stranu Pellegrini. AS odsunulo ze třetího místa Neapol, která ztrácí na "Giallorossi" tři body, má však dva duely k dobru.

Italská fotbalová liga - 19. kolo:

(17. a 52. Mayoral, 55. Karsdorp, 90.+2 Pellegrini - 24. Piccoli, 59. Farias, 90. Verde), (26. Romero, 53. Iličič z pen., 77. Zapata), ,

Tabulka:

Gattuso on Granada: If Napoli were killing time like this, we would have been smeared in the press
Dzeko is Roma's top scorer in European competitions. He scored the 29th goal and beat Totti
Mikel Arteta: We got to give them two goals. Would hate to fly out of the Europa League
Milan kicked 18 penalties for the season. This is the best result in the top 5 leagues in Europe
Man City can offer Borussia more than 100 million pounds for Holand and Reina. The club is exploring this possibility (90min)