Czech Republic

Zkrocení odhodlaného Retina. K cennému skalpu pomohlo i našeptávání

Nymburk v prvním kole osmifinálovıch skupin vyzval dosud neporaženı Bamberg. Teï už Liga mistrù neporaženého nemá. 

„Trenér mi øekl do ucha, abych nebyl pøemotivovanı,“ prozradil po zápase Obasohan. Nejspíš to pomohlo, Belgièan s nigerijskımi koøeny se stal mužem zápasu, pomohl 21 body.

Vstoupil na høištì v polovinì první ètvrtiny a hned o sobì dal vìdìt. Asistence, útoènı doskok a nájezdy, které soupeø zastavoval jenom fauly. Ve druhé ètvrtce se rozjel i støelecky. Trojky støídaly povedené nájezdy.

„Já miluju tuhle hru, a je jedno proti komu hrajeme, vždy jsem naplno odhodlanı vyhrát,“ tvrdí basketbalovı dravec.

Desetinu vteøiny pøed koncem poloèasu, po zisku na pùlce høištì, „zpøíjemnil“ hostùm smeèí cestu do kabiny. Vedle jeho jména v tu chvíli svítilo 18 bodù.

Ve druhém poloèase se už na nìho obrana soustøedila. Skórování bylo na jinıch.

Nymburští celou dobu vedli. Ale ne a ne se nìmeckého soupeøe, kterı v šesti utkáních základní skupiny nepoznal porážku, zbavit.

Sestøih zápasu Nymburk - Bamberg:

Domácí si v poslední ètvrtinì vytvoøili zdánlivì rozhodující náskok. 84:68 a pìt minut do konce, to už by se mìlo nìjak doklepat…

Jenomže v útoku došly nápady a hosté zpevnili obranu. Bìhem skoro ètyøminutového nymburského støeleckého sucha Bamberg snížil na rozdíl jediného koše.

Omar Prewitt, americké køídlo ve službách Nymburku, v tu chvíli ale vytasil klíèovou trojku z rohu. To už si pak domácí pohlídali.

„Máme tolik talentovanıch hráèù a vždy to na sebe vezme nìkdo jinı,“ pochvaloval si po zápase Obasohan.

Dalším soupeøem bude Nymburku pøíští úterı italské Dinamo Sassari, následnì èeskı celek odcestuje do Španìlska na zápas proti Casademontu Zaragoza, kterı je po vítìzství v Itálii spolu s Nymburkem v èele skupiny L. Do finálové osmièky postoupí dva nejlepší.

„Jsem hrdı na náš tım, protože jsme plnili náš herní plán. V této skupinì bude každé vítìzství velmi dùležité,“ dodal Belgièan, kterı tak pøipomenul kvalitu skupiny, vždy Zaragoza i Bamberg se v posledních dvou letech vešly do finálové ètyøky.

Football news:

Ceferin about Agnelli: The president of an organization with 247 clubs just ran away from it - I have never seen this in my life
I've never seen a man lie so much. The president of UEFA called Agnelli a liar, and the clubs of the Super League-greedy snakes
Coster-Waldau on Neville's words about Super League: He spoke on behalf of all football fans. Stop this nonsense
The president of UEFA on the head of Juve Agnelli: I have not seen a person who would lie so much. Incredible
UEFA President on Champions League without 12 top clubs: There are a lot of good teams in Europe. Now we know that there are snakes next to us
Shame on you. R. I. P. Liverpool. 1892-2021. Fans of the club hung banners against the Super League on the fence of Anfield
Manchester United midfielder Bruno on Super League: Dreams can't be bought