Czech Republic

Zidane pod tlakem? Neodstoupím, vůbec o tom nepřemýšlím, reaguje trenér

Osmaètyøicetiletı francouzskı kouè na tiskové konferenci po zápase v Kyjevì, kde , èelil otázce na rezignaci. Odejít však odmítá, vìøí, že se situace vrátí k lepšímu.

„V minulosti tu byly pro Real tìžké èasy a vždy tu budou. Byly tu nìjaké špatné vısledky, ale musíme pokraèovat v tvrdé práci. Víme, že nám zbıvá ještì jeden zápas. A ten musíme vyhrát,“ uvedl Zidane k závìreènému duelu ve skupinì Ligy mistrù, kterı Real odehraje pøíští støedu proti Mönchengladbachu.

„Naštìstí“ pro Real se v úterním zápase daøilo také Interu Milán, a tak má madridskı celek situaci ve vlastních rukou.

„Už pøemıšlím o tom, jak ten poslední zápas zvládneme. Se Šachtarem jsme znovu prohráli a nezbıvá nám nic jiného než se pouèit,“ uvedl Zidane.

Nìkdejší záložník Real v letech 2016 až 2018 mimo jiné dovedl ke tøem triumfùm v Lize mistrù po sobì. Po posledním finále odešel, loni v bøeznu se vrátil, aby zdecimovanı tım vrátil na vrchol.

Povedlo se mu zvítìzit ve španìlské nejvyšší soutìži, avšak v aktuální sezonì to v Realu neklape. Pouhıch pìt vıher z deseti zápasù znamená prùbìžné ètvrté místo, v Champions League hrozí konec už ve skupinì. Což se posledních 23 let nestalo.

A Zidane už prı není nedotknutelnı, píší ve Španìlsku. Pokud by v milionáøské soutìži neuspìl, bude odvolán a mezi hlavními kandidáty na jeho pozici je Mauricio Pochettino, naposledy trenér Tottenhamu.

Deník Marca naopak uvádí, že hráèi udìlají vše pro to, aby Zidane odcházet nemusel. Francouzskému kouèi vìøí a doufají, že co nejdøíve zaènou zase pravidelnì vítìzit.

Podle novináøù periodika AS vedení Zidaneho pozici vùbec neøeší, pøedstavitelé klubu si uvìdomují, že tımu chybí marodi Sergio Ramos, Karim Benzema, Dani Carvajal èi Eden Hazard. Nepomáhají ani pozitivní testy na koronavirus, které postupnì vyøadily už jedenáct fotbalistù.

Navzdory všem okolnostem zùstává Zidane klidnı.

„Jsem optimista. Je to pro nás obtížná doba, ale musíme èerpat z naší povahy a hrdosti. Nezasloužili jsme si prohrát se Šachtarem. Nyní je èas vìøit v osud a doma proti Mönchengladbachu vyhrát,“ dodal.

Football news:

Kepa conceded 8 goals in 6 matches of the season for Chelsea
Musa could move to West Brom before the end of the season. Medical check-up-on Wednesday (Daily Mail)
Fikayo Tomori: Maldini, the best defender in history, called me and I knew I wanted to play in Milan
Benitez will not return to Chelsea if Lampard leaves, and will not take charge of Newcastle until the change of ownership
Arthur scored for Juventus for the first time. He is playing his 19th game for the club
Chelsea fans supported Lampard with the We Believe in Frank banner. Then. Now. Always
Real Madrid DIRECTOR Butragueno: Everyone knows what Zidane means to us. Rumors appear when there are no wins