Czech Republic

Zemřel skladatel Jim Steinman, spolupracovník zpěváka Meat Loafa

„Když Jim napíše skladbu, je v ní obsaženo šestnáct dalších,“ prohlásil o jeho pracovním postupu Meat Loaf. Je v tom mnoho pravdy - Jim Steinman proslul jako autor mohutnıch, dlouhıch a bombastickıch kompozic. Z jeho pera pochází napøíklad megabalada Total Eclipse Of The Heart z repertoáru zpìvaèky Bonnie Tyler nebo It’s All Coming Back To Me Now, kterou Steinman zkomponoval pro kapelu Pandora’s Box a posléze ji proslavila Celine Dion. Jeho životním dílem je ale album Bat Out Of Hell z roku 1977.

Nazpíval ho další milovník všeho dramatického v hudbì Meat Loaf. Grandiózní dílo, v nìmž se bøesknı rock’n‘roll mísí s bombastickımi aranžemi a texty plnımi témat vìtších než život sám, je dodnes jednou z nejprodávanìjších alb všech dob (zhruba 50 milionù prodanıch vıliskù) a naprostou klasickou pompézního rocku.


O jejím takøka kultovním statusu svìdèí i to, že když se cesty tìch dvou umìlecky rozešly, ani Steinman, ani Meat Loaf nedokázali pøijít s nièím srovnatelnì úspìšnım a kvalitním. Jejich sjednocení bylo nevyhnutelné a znovu otøáslo celou planetou. Psal se rok 1993, když v hitparádách hømìl velkolepı ploužák I’d Do Anything For Love (But I Won’t Do That), otevírající album Bat Out Of Hell II: Back Into Hell.

„Netopıøí“ trilogii v roce 2006 doukla deska Bat Out Of Hell III: The Monster Is Loose, na níž už ale Jim Steinman nefiguroval jako vıhradní skladatel, jako tomu bylo v pøípadì prvních dvou èástí.


Motor utichl, jezdec øítící se na svém motocyklu po dálnici jako netopır z pekla se vydal na svou poslední cestu. James Richard Steinman, do jehož skladatelsko-producentského portfolia patøili ještì Air Supply, Bary Manilow, Cher, The Sisters Of Mercy a další, už nikdy žádnou kapesní rockovou symfonii nenapíše. Pøesná pøíèina jeho úmrtí zatím není známá.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude