Czech Republic

Zaplaťte za flákanec. Volný dostal od poslanců za slavnou bitku pokutu

A je to tady. Kauza lednové rušné potyčky přímo na plénu Sněmovny vstupuje do dalšího dějství. Nezařazený poslanec zvolený za SPD Lubomír Volný má zaplatit pokutu, kterou mu uložil imunitní a mandátový výbor. Volný se proti rozhodnutí výboru odvolal, nicméně neuspěl. Postih v úterý potvrdila Sněmovna.

Zaplaťte za flákanec. Volný dostal od poslanců za slavnou bitku pokutu
Foto: screen: ČT24
Popisek: Rvačka v Poslanecké sněmovně.
reklama

A co se tedy vlastně na počátku nového roku stalo. Pokutu mu výbor uložil kvůli napadení místopředsedy Sněmovny za ČSSD Tomáše Hanzela.

„Pane předsedající, vaším prostřednictvím k vám samotnému. Pan Marian Bojko se nemusí stydět, protože on není členem zkorumpované politické partaje, která si nazvrací do úst, kdykoliv jde o to, že by mohla přijít o svoje socanské posty ve vládě. Vy jste tady už několikrát předvedli, jací jste vy, socani, zbabělci,“ rozhorlil se tehdy Volný, když dostal slovo.

„Pane poslanče, buď budete hovořit k věci, nebo vás vypnu,“ napomenul jej Hanzel. „Já budu hovořit, jak chci, jsem zvoleným zástupcem lidu, nepřerušujte mě,“ obořil se Volný. „Buď budete mluvit k věci, nebo vás vypnu,“ zopakoval Hanzel. „Tak já si půjdu sednout k vám na klín a řeknu vám to rovnou do vašeho mikrofonu,“ odvětil Volný za smíchu a bouchání přítomných. Následně mu však Hanzel vypnul mikrofon. Volný se otočil a prohlásil: „Já tam přijdu.“ „No tak to přijďte,“ řekl Hanzel. Nečekal asi, že Volný skutečně za jeho stolek vyrazí. 

„Takže jestli se má někdo za něco stydět, tak jste to vy. My víme, jak se vám říká v Karviné, Hanzel desítka. Proč? Hanzel, to je vaše jméno a desítka...,“ už nedořekl Volný. Hanzel mu vypnul mikrofon. Volný se vydal za ním. „Komedie v přímém přenosu. Poprosím, aby přišla ochranná služba,“ řekl Hanzel, když Volný docházel k němu.

V tu chvíli se Volný již chopil Hanzelova mikrofonu a začal za pokřikování poslanců „to není možný“ mluvit do mikrofonu. „Pane Hanzele desítko, takhle mě určitě neumlčíte, jasné,“ začal, Hanzel se mu v tom však snažil zabránit. Oba muži se drželi za ruce, Volný se bránil, že takto nebude umlčen. Mezitím přispěchal na pomoc sociální demokrat Jan Chvojka a snažil se vypnout mikrofon. Z druhé strany pak přispěchal další poslanec ČSSD, Ondřej Veselý, který se snažil Volného odtáhnout za sako. 

Začala strkanice, Volný se však snažil nadále mluvit. „Já jako volený zástupce lidu mám právo se vyjádřit. Jestli tady pudeš, dostaneš flákanec, jasné! Nechte mě vystoupit,“ láteřil Volný a neváhal následně ani použít pěst. „Cos to udělal, p*čo,“ zaznělo také v jednacím sále Sněmovny při strkanici. „Já jsem vás varoval,“ řekl ještě Volný. Poté byl ze sálu odveden ochrannou službou, Hanzel vyhlásil tehdy patnáctiminutovou přestávku.

Za napadení mu uložil výbor pokutu ve výši 90 800 korun, nejvyšší možný trest. Ten v úterý poslanci potvrdili. Volného argument byl, že disciplinární řízení proti němu bylo politicky motivované a nezákonné. Sněmovnu nařkl z toho, že poruší zákon, pokud odvolání odmítne.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: sla

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro Koudelku

Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro Koudelku

Na plénu Poslanecké sněmovny se to v úterý hemžilo názory týkajícími se kauzy Vrbětic. Nezařazený po…

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude