Czech Republic

Zajíčková (ODS): Obzvláště mne těší reakce Barrandovských

Městská část Praha 5 ani v současné nelehké době nehodlá rezignovat na reflexi předvánočního času. Proto se o první adventní neděli oblékla do vánočně laděného hávu.

Zajíčková (ODS): Obzvláště mne těší reakce Barrandovských
Foto: ods.cz
Popisek: Renáta Zajíčková
reklama

Spuštěna byla tradičně vánoční výzdoba v ulicích městské části a rozsvíceny byly též tři vánoční stromy – na Tilleho náměstí, Trnkově náměstí a náměstí 14. října.

Slavnostní rozsvícení vánočních stromů letos proběhlo za přísných hygienických podmínek a za podmínek protiepidemického systému v obou víkendových dnech. V sobotu byl slavnostně rozsvícen strom na barrandovském Tilleho náměstí. O den později se pak rozzářil strom na smíchovském náměstí 14. října. Obě slavnostní události proběhly za účasti starostky městské části Praha 5 Renáty Zajíčkové.

„Téměř všichni se těšíme na adventní atmosféru a tradice, které se s Vánocemi pojí. Proto jsme i letos chtěli občanům Prahy 5 zprostředkovat příjemné a pokud možno klidné prožití vánočních svátků na území naší městské části. Jsem velice poctěna kladnými ohlasy ze strany veřejnosti na víkendové slavnostní rozsvěcení vánočních stromů. Obzvláště mne těší reakce barrandovských, kteří ocenili, že poprvé mohli zažít oficiální rozsvěcení stromu na Tilleho náměstí,“ pochvaluje si starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková.

S obdobím Vánoc je také spojeno konání trhů. Ty letošní budou nabízet vánoční sortiment, avšak v omezené míře. Během nakupování musí mít lidé nasazené roušky, dodržovat nejméně dvoumetrové rozestupy a nemohou na místě konzumovat občerstvení a alkoholické nápoje. Trhy na Andělu jsou otevřeny v úterý a pátek od 8:00 do 20:00 hodin.

„Rozhodli jsme se, že budeme pokračovat v trzích, které jsou na Andělu umístěny od září. Pouze jsme ve spolupráci s provozovatelem trhu upravili nabízený sortiment o vánoční dekorace, jak si to doba žádá. Rozumíme tomu, že musíme dodržovat nařízení vlády, která v současné době platí, ale chtěli jsme vyjít vstříc době a vánočním svátkům. Pokud to situace umožní, nabízený sortiment doplníme“, dodává Renáta Zajíčková.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Conte said that Eriksen will not leave Inter: He is part of our project. Christian is a very smart guy
Tuchel wants to see Holand at Chelsea. The club will not buy Rice from West Ham after the change of coach
Eriksen pro goal for Milan: It was the perfect free kick for me. I am very happy
Conte on 2-1 with Milan: Before the winning goal, the result was unfair. Their goalkeeper is the best player of the match
Mikel Arteta: Arsenal did everything right, but they lost. Wins give confidence
Nicolo Barella: We proved that we are stronger than Milan
Go do your voodoo shit, you little ass. Ibrahimovic-Lukaku during the Cup match