Czech Republic

Wall v NBA zabodoval proti Washingtonu, Westbrook dál sčítá porážky

Oba celky si své režiséry vymìnily pøed sezonou - a prozatím si nové angažmá pochvaluje pøedevším Wall. „Nehrál jsem pøedtím dva roky, takže tohle je zábava. Být nìkde, kde o vás stojí, je k nezaplacení a Rockets mi to dokazují od prvního dne,“ øekl po zápase novináøùm.

Wallovi sekundovali nedávno pøíchozí z Indiany Victor Oladipo s 20 body a pìti doskoky a Eric Gordon, jenž z lavièky pøispìl také 20 body. Rostoucí zlepšení potvrdil pivot DeMarcus Cousins, jenž za 33 minut na palubovce zaznamenal 19 bodù vèetnì ètyø úspìšných trojek a 11 doskoèených míèù.

Hostùm, kteøí z perimetru støíleli s úspìšností 19 procent, nestaèilo ani 33 bodù Bradleyho Beala. Trenér Scott Brooks nebyl spokojen, aèkoli mu chybìlo kvùli bezpeènostním opatøením proti covid-19 šest hráèù základní rotace. „Dìlali jsme chyby a nepromìòovali jsme dùležité støely,“ zlobil se.

Atlanta vybojovala ètvrtou výhru z posledních pìti duelù, tentokrát v pomìru 108:99 proti Clippers. Výraznì jí pomohli dva muži: Trae Young, který nastøádal 38 bodù vèetnì stoprocentních šestek, jichž promìnil 11, a pìt asistencí, a De’Andre Hunter, jenž 13 z celkových 22 bodù pøidal v poslední èásti.

Hawks se rovnìž opírali o Clinta Capelu, který k 13 bodùm doskoèil 18 míèù. Alespoò 15 doskokù si švýcarský pivot, jenž se do sestavy vrátil po jednozápasové absenci, pøipsal už pìtkrát v øadì, což dokázal jako první hráè Atlanty od roku 2001, kdy podobnì zazáøil Dikembe Mutombo.

Hosté se nedokázali vyrovnat s absencí hvìzdné dvojice Kawhi Leonard - Paul George, která byla také mimo kvùli bezpeènostním pøedpisùm. Kromì ní navíc kouè Tyronn Lue postrádal i rozehrávaèe Patricka Beverleyho. Nejlepším støelcem tak byl Reggie Jackson s 20 body, 15 jich pøidal Serge Ibaka.

Utah pøežil slabší vystoupení své opory Donovana Mitchella, jenž trefil jen tøi z 15 pokusù a zùstal na devíti bodech, a zdolal New York 108:94. Oporu našel ve francouzském pivotovi Rudym Gobertovi, který nasbíral 18 bodù, 19 doskokù a ètyøi bloky. Royce O’Neale nastøílel 20 bodù, Mike Conley 19.

Knicks, kteøí v duelu vedli až o 15 bodù, nestaèilo 25 bodù náhradníka Austina Riverse ani 18 bodù a 10 doskokù Juliuse Randla. Zatímco Jazz uspìli už devìtkrát za sebou a pyšní se na druhém místì tabulky Západní konference s bilancí 13-4 nejdelší vítìznou sérií soutìže, New York prohrál potøetí v øadì a na východì je devátý.

Football news:

Tuchel-Werner: Timo, you play on the right. You've been playing left for a quarter of an hour. Don't you understand?
Liverpool are 7 points behind the Champions League zone, 8 points behind the lost ones
Neymar can play against Barcelona for about 30 minutes
Benfica offers Diego Costa a 2-year contract with a salary of 3 million euros per year
Thierry Henry: Pep is obsessed with tactics. He sees and wants to change so many things that it can be a problem
Cavani is close to an agreement with Boca Juniors. He wants to leave Manchester United in the summer
There are only 6 coaches in the world with a positive balance against Pep. The leader of the rating-Sulscher