Czech Republic

Vysokorychlostní internet ve Walesu rušila stará televize

Londýn - Technici britské telekomunikační firmy rozkryli tajemství jedné velšské vesnice, která poslední rok a půl každý den v sedm hodin ráno přišla o vysokorychlostní připojení k internetu. Zjistilo se, že za to mohla stará televize. Píše o tom server BBC.

Obyvatele vsi Aberhosan 18 měsíců trápilo špatné a pomalé připojení k internetu, a to navzdory faktu, že měli vysokorychlostní připojení. Technici telekomunikační společnosti se neustále vraceli ve snaze najít a opravit příčinu problémů.

Pravidelné technické zkoušky potvrzovaly, že síť funguje dobře. Nepomohla ani výměna velké části kabelů potřebných pro připojení. Když firmě došly standardní možnosti, povolala do vsi speciální tým techniků a ten začal prověřovat, zda poruchu nezpůsobuje elektrický šum.

"Se zařízením zvaným spektrální analyzátor jsme od šesti hodin ráno v prudkém dešti chodili sem a tam po vesnici. A v sedm hodin, jako podle hodinek, to přišlo," popsal technik firmy Openreach Michael Jones. Přístroj podle něj zachytil silný rušivý signál.

Pracovníci společnosti dohledali jeho zdroj a zjistili, že vysokorychlostní internetové připojení ve vsi ruší stará televize, kterou si majitelé pouštěli pravidelně vždy v sedm hodin ráno.

"Jak si asi umíte představit, když jsme je na to upozornili, byli zděšeni, že jejich stará televize z druhé ruky byla příčinou problémů s internetovým připojením pro celou ves. Okamžitě souhlasili s tím, že televizi vypnou a už ji nebudou používat," dodal Jones.

BBC podotkla, že od té doby má vesnice Aberhosan stabilní vysokorychlostní internet.

Británie internet kuriozity

Football news:

Hector Herrera on 0:4 with Bayern: We played very well with the best team in the world. Don't write off us
Antonio Conte: Borussia are well prepared, they have a lot of potential. Inter could have won
Guardiola on 3:1 with Porto: a Good start. In the Champions League, there are 5 substitutions, the players who came out showed themselves well
Flick about Mueller: he's a continuation of the coach's hand on the field. Thomas manages the team, drives it forward
Gian Piero Gasperini: Miranchuk has just started training. We have a lot of players, rotation is inevitable
Goretzka about 4:0 with Atletico: We were lucky that we didn't miss out at the beginning. It took 10 minutes to get involved
Klopp on the win over Ajax: it wasn't radiant football, but we scored three points