Czech Republic

Vychází úžasná Kniha o vědě

Clifford Alan Pickover (* 1957) je autorem téměř padesáti populárně naučných knih, které se převážně zabývají matematikou a přírodními vědami. K jeho tématům patří i biologie, umění, náboženství, sociální psychologie, mimozemské civilizace, historie a další. Kromě psaní pracuje mimo jiné i pro IBM, CNN či Wired Magazine. Je také držitelem více než sedmi stovek amerických patentů a pochlubit se může i doktorátem z Yale University. V češtině doposud vyšla jeho Matematická kniha (2012) a Kniha o fyzice (2015).

Vychází úžasná Kniha o vědě
Foto: pixabay.com
Popisek: Poznání - ilustrační foto
reklama

Anketa

Byl Adam Vojtěch dobrý ministr zdravotnictví?

hlasovalo: 8780 lidí

Je možné cestovat časem? Co jsou Möbiova páska, teserakt či transcendentní číslo? Proč se po prosté slitině jmenuje celé historické období - doba bronzová? Tyto otázky jsou jen ochutnávkou z nesmírného bohatství témat z oboru přírodních věd, které přináší ilustrovaná kniha zkušeného autora mnoha populárně-naučných knih Clifforda A. Pickovera.

Představuje 250 největších objevů přírodních věd, techniky i humanitních oborů, které umožnily moderní lidské společnosti vzniknout a prosperovat. Spektrum Knihy o vědě je široké a pokrývá témata od vysoce teoretických až po zcela praktická, od řešení, jež známe z každodenního života, až po hypotetické konstrukce, jejichž význam se teprve bude muset ukázat. Časově sahá od 20 tisíc let staré kosti z Išanga až po nejnovější výsledky matematiky, fyziky, chemie, biologie, techniky i psychologie z počátku 3. tisíciletí.

Knihu, která si skutečně zaslouží pozornost, překládala hned čtveřice odborníků; Petr Holčák, Ivan Štoll, Jan Klíma a Pavel Pecháček. Literární opus na křídovém papíře vydává nakladatelství Dokořán ve spolupráci s nakladatelstvím Argo.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tomáš A. Nový

Football news:

Hector Herrera on 0:4 with Bayern: We played very well with the best team in the world. Don't write off us
Antonio Conte: Borussia are well prepared, they have a lot of potential. Inter could have won
Guardiola on 3:1 with Porto: a Good start. In the Champions League, there are 5 substitutions, the players who came out showed themselves well
Flick about Mueller: he's a continuation of the coach's hand on the field. Thomas manages the team, drives it forward
Gian Piero Gasperini: Miranchuk has just started training. We have a lot of players, rotation is inevitable
Goretzka about 4:0 with Atletico: We were lucky that we didn't miss out at the beginning. It took 10 minutes to get involved
Klopp on the win over Ajax: it wasn't radiant football, but we scored three points