Czech Republic

Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek prozradil tajemství o předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Podle jeho slov pro Rádio Impuls je premiér již z covidu vyčerpaný, bude ale dál dělat maximum. A hovořil také o ministru zdravotnictví Romanu Prymulovi.

Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže
Foto: Archiv PL
Popisek: Jaroslav Faltýnek v pořadu Horké téma
reklama

Premiér Andrej Babiš (ANO) má i přes vyčerpání energii řídit zemi dál. Tvrdí to alespoň Jaroslav Faltýnek, který nechce víc hodnotit počínání vlády v době pandemie. „Těžko dokážeme odhadnout, které řešení je nejsprávnější,“ míní Faltýnek. O Babišovi pak řekl, že pracuje 20 hodin denně. Nyní je to podle jeho slov na nás, abychom podpořili vládu v krocích, které dělá. Je důležité se chovat zodpovědně. 

Nové opatření pak podle Faltýnka není lockdown. Podle jeho slov jde jen o zpřísnění, abychom zabránili dalšímu nárůstu počtu nakažených. „Je velká obava, že to náš zdravotnický systém nevydrží, i když je jedním z nejlepších v Evropě,“ dodal Faltýnek, jenž věří opatřením Ministerstva zdravotnictví. A to mimo jiné díky tomu, že Prymula je epidemiolog.

Anketa

Podporujete omezení volného pohybu a uzavření obchodů?

hlasovalo: 1878 lidí

V souvislosti s koronavirovou epidemií dochází v Česku k dalším omezením. Opatření proti covidu-19 z posledních týdnů totiž podle vlády zatím nefungují. Premiér Andrej Babiš (ANO) se omluvil, že lidem znepříjemní život.

„Naše vláda přistoupila k dalším zásadním opatřením v boji s pandemií covid-19, a to vzhledem k situaci a dramatickému nárůstu pandemie,“ zahájil tiskovou konferenci Andrej Babiš (ANO). Dosavadní opatření podle něj nezploštila křivku a nefungují tak, jak by se očekávalo. Podle něj se nyní vláda snaží zabránit kolapsu zdravotnictví. 

Vláda se tak rozhodla omezit pohyb a kontakty s dalšími lidmi na nezbytně nutnou dobu. „Samozřejmě s výjimkou cest do práce, nezbytných cest za rodinou, nákupu základního sortimentu, nutné pomoci blízkým a cest k lékaři,“ uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula. Pohyb v přírodě je možný do dvou osob.

„Vláda doporučuje zaměstnavatelům podporovat práci z domova, omezit výkon prací, které nejsou nezbytné pro jejich činnost, a omezit přímý kontakt se zákazníky,“ uvedl také Prymula, podle nějž jsou nová opatření nezbytná kvůli tomu, že se nepodařilo snížit reprodukční číslo. Opatření se podle něj budou rozvolňovat až ve chvíli, kdy reprodukční číslo klesne pod 0,8 a ubude vážných případů. 

Vláda nařídila uzavření maloobchodů a služeb, samozřejmě s výjimkou prodejen se základním sortimentem. Velkoobchodní prodej zůstává bez omezení. Ve velkých nákupních centrech budou otevřeny pouze potraviny, drogerie, lékárny a další provozovny uvedené v usnesení vlády. Uzavření obchodů platí od zítřejší šesté hodiny ranní.

Vláda rovněž omezila přímý kontakt veřejnosti se státní správou na pět hodin dvakrát v týdnu.

Dnešní opatření platí do 3. listopadu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: vef

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Vyčerpaný Babiš. Maká 20 hodin denně. Svědectví nejbližšího muže

Předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek prozradil tajemství o předsedovi hnutí ANO Andreji…

Football news:

Dybala has not scored any points in this season's Serie A, he has played 6 matches
Giroud has 6 goals in his last 4 games. He has scored in his last 6 games in Chelsea's Premier League start
Solskjaer Pro 3:1 with West ham: Very happy with the game. Manchester United is getting more stable
Marcus Rashford: Manchester United will win more with more dry matches
Pirlo on 2:1 with Torino: after the break, we remembered that giving everything and sacrificing yourself is in the DNA of Juve
Juve have no defeats in the Serie A season: 5 wins, 5 draws
Ronaldo did not score in a Serie A match for the first time in the season. There were 8 goals in 5 games