Volnou desítku na MS dle očekávání ovládla Johaugová, Razýmové závod nevyšel

Nejlepší české běžkyni na lyžích Kateřině Razýmové závod na 10 kilometrů volnou technikou na mistrovství světa nevyšel. Místo útoku na elitní desítku obsadila až 25. příčku. Předčila ji i reprezentační kolegyně Kateřina Janatová, která skončila jednadvacátá. Po vítězství ve skiatlonu získala v Oberstdorfu druhé zlato favorizovaná Norka Therese Johaugová a má už dvanáctý titul mistryně světa.

Razýmová na konci ledna skončila na volné desítce devátá v závodě Světového poháru ve Falunu, kde byla kompletní konkurence, a dnešní závod měl být její nejsilnější disciplínou na MS. To se ale nepotvrdilo a po 14. místě ve skiatlonu se umístila tentokrát až ve třetí desítce.

Johaugová potvrdila, že na mistrovství světa vládne distančním závodům. Předloni v Seefeldu ovládla všechny tři a druhý krok k tomu udělala i v Oberstdorfu. Triumfovala s náskokem více než 54 sekund před Fridou Karlssonovou. Bronz získala další Švédka Ebba Anderssonová. Stejné pořadí na stupních vítězů bylo i v sobotním skiatlonu.

Připravujeme podrobnosti.

Karl-Heinz Rummenigge: Bayern did not participate in the discussion of the Super League and welcomes the reforms of the Champions League
Germany vs Super League: Bayern Munich and Borussia Dortmund chose the UEFA side and supported the reform of the Champions League
Tuchel about the Super League: I don't want to get involved in this, because my words may sound like an excuse
UEFA has approved a change in the format of the Champions League. The Europa League and the LK will also lose the group stage from 2024
Lineker on Super League: Klopp has always been a man of the people. I wonder what coaches like Jurgen and Pep will say
UEFA President: Super League is a greedy project that could kill football forever. But this will not happen
Ceferin about Agnelli: The president of an organization with 247 clubs just ran away from it - I have never seen this in my life