Czech Republic

Volfová (ANO): Na Českolipsku by měly být sociální služby dostupné pro všechny

Dostupná a pestrá nabídka sociálních služeb pro všechny obyvatele regionu, kteří je potřebují. To je snahou města Česká Lípa, které chce pro dosažení tohoto cíle spolupracovat se všemi ostatními městy a obcemi na území obce s rozšířenou působností Česká Lípa.

Volfová (ANO): Na Českolipsku by měly být sociální služby dostupné pro všechny
Foto: archiv kandidátky
Popisek: Jitka Volfová
reklama

Spolupráci by měly ostatní samosprávy stvrdit podpisem Memoranda, jehož znění odsouhlasili českolipští radní na posledním ze svých loňských zasedání.

Anketa

Přímo na covid v Česku zemřela zhruba 1/3 lidí, kteří jsou uváděni jako oběti, uvedl ministr Blatný. Měl to říkat?

hlasovalo: 3965 lidí

Výsledkem spolupráce všech zapojených obcí a měst by měl být Komunitní plán na roky 2022 – 2026 a také Zásady pro společné financování. „Ruku v ruce s dostupností a nabídkou sociálních služeb jde samozřejmě také financování. Poskytovatelé sociálních služeb musejí mít finanční jistotu a prostředky na financování bezproblémového provozu, který neohrozí krize nebo výpadky dotačních programů. Na fungování sociálních služeb by se tak měly finančně podílet všechny samosprávy z regionu, a to přímou podporou z obecních a městských rozpočtů, samozřejmě ve výši, která je pro danou obec či město přijatelná. Jednáme tedy se starosty a starostkami z okolí, aby se do celé akce zapojili,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

Na základě schváleného harmonogramu na jaře proběhne kolečko, v rámci kterého se bude na našem území zjišťovat potřebnost jednotlivých sociálních služeb a náklady na jejich provoz. Budou samozřejmě zaznamenány i požadavky na zřízení služeb, které v regionu chybí a bude navrženo jejich zajištění. Komunitní plán by měl být schválen do konce letošního roku.

„Naším cílem je, aby se každému, kdo pomoc potřebuje, pomoci dostalo, a to v rámci regionu, ve kterém bydlí. Nechceme naše obyvatele, ať už to jsou senioři, problémové rodiny nebo lidé s postižením, nechat bez pomoci. Společné financování navíc zajistí, že služba bude udržitelná. Lidé v obtížných životních situacích potřebují vědět, že se mají kam obrátit. Věřím, že díky společnému úsilí nás všech se to podaří,“ uzavřela starostka.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Jordan Henderson will miss at least 4-6 weeks due to a groin injury
Goals by Giroud, Mbappe and Mendy claim the title of the best in the first matches of the 1/8 final of the Champions League
Gladbach midfielder Neuhaus: You need to play bolder in the second leg against City
Bernardo Silva on Gladbach's goal: Headbutts are not my thing. I work hard on them
Thibaut Courtois: An away goal means a lot, but the second leg against Atalanta will be different
Giroud and Lewandowski - among the contenders for the title of player of the week in the Champions League
Midfielder Atalanta Pessina about 0:1 with Real Madrid: Well defended, but still missed