Vláda, stejně jako odbory tu nejsou pro posilování něčího ega, ale pro lidi. A v konečném důsledku máme podobné cíle – obě instituce mají chránit lidi – občany této země. S tím se ale zároveň pojí i hlavní problém této vlády a tím je přezíravost a neochota mluvit s lidmi, jejichž názor nezapadá do připraveného rámce. Jinými slovy oblíbení jsou ti, kteří souhlasí anebo se zbytečně moc nevyptávají. A já chápu, že mezi ně v poslední době nepatřím, a to především proto, že se snažím ministrům vysvětlit, že ona rovnice je hrozně jednoduchá: nebudeme mít zdravou ekonomiku, když nebudou zdraví zaměstnanci. Podnikatelé bez lidí neudělají často nic. Účastníci tripartity vám dosvědčí, že dnes na těchto schůzkách už nehájím jen zájmy zaměstnanců, ale i podnikatelů. Trval jsem například na tom, že podnikatelé musí dostat od státu kompenzace za lidi na nemocenské. 

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru