Czech Republic

Vláda rozhodne, zda příští týden zmírní opatření proti covidu-19

Praha - Dnes ráno bude mimořádně jednat vláda, aby rozhodla, zda v příštím týdnu zmírní opatření proti šíření nemoci covid-19. V Česku nyní platí opatření pro čtvrtý stupeň protiepidemického systému (PES) z pěti. Rizikové skóre, od kterého se odvíjí plán rozvolňování, bylo ale šest dní ve třetím stupni. Pokud tak zůstane i dnes, vláda by mohla opatření zmírnit. S omezeními by se pak příští týden mohly otevřít všechny obchody, restaurace i provozovny služeb. Skončil by také noční zákaz vycházení a zvýšil by se možný počet lidí na hromadných akcích.

Politici i odborníci ale v minulých dnech mluvili o tom, že epidemie nebrzdí tak rychle, jak se očekávalo. Velké rozdíly panují mezi regiony - jen Praha a Moravskoslezský kraj se dlouhodobě pohybují ve třetím stupni rizika PES, ostatní kraje jsou na tom hůř.

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) v sobotu zopakoval, že vláda rozhodne na základě údajů, které bude mít k dnešnímu ránu za sedm dní. Zmírnění opatření je možné vždy až po sedmi dnech, kdy se skóre drží v nižší úrovni. I kdyby vláda o uvolnění rozhodla, opatření by dál byla plošná pro celou zemi.

vláda koronavirus

Football news:

It feels like we've been working together for 10 years! Chelsea stars say goodbye to Lampard
Bayern Munich have signed former Basel striker Oberlen
Tuchel will sign a contract with Chelsea for 1.5 years (David Ornstein)
Barcelona still owes Liverpool about 29 million euros for the transfer of Coutinho
Immobile on last season: Lazio felt invincible before covid. They could have fought for the scudetto
Chris Sutton: Lampard is another victim of Russian roulette at Chelsea. This is Abramovich's style
Ex-agent Benzema: Karim will return to Lyon, the club is in his heart. He watches all their matches