Co se týče dat, je česká vláda skoupá. Portál ministerstva zdravotnictví se s tím německým nedá vůbec srovnávat. A pokud chce občan vidět i další data, na jejichž základě se rozhoduje o dalších opatřeních, setká se od hlavního statistika v podstatě s odpovědí, že ho to nemá co zajímat. Je pak těžké věřit tomu, že se vláda rozhoduje na základě skutečně promyšlených analýz, které s nějakou pravděpodobností říkají, co se stane, když se zavřou školy, ale nechají se otevřené obchody nebo třeba naopak. Naštěstí už od léta existují studie, které toto umí a jejichž výsledky používají modely, které umožňují simulovat, co se bude dál dít, i pro Česko. Z toho oxfordského je zřetelné, že vláda aktuálně skutečně nemá jinou možnost, než přijmout opatření, která ve středu přijala. Simulaci si může vyzkoušet každý.

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru