Pokud si Vietnam udrží hospodářský růst v roce, kdy pandemie covidu-19 řadu ekonomik sešoupla do propadu, mohl by slavit. A pokud by se počet jeho obyvatel přiblížil 100 milionů (nyní se pohybuje kolem 97 milionů), mohl by ve svém regionu aspirovat na zásadní pozici. V případě Vietnamu však všechny tyto ambice omezují dva významné faktory: mocenský monopol komunistické strany a rostoucí soupeření dvou velmocí, Číny a Spojených států, přičemž s jednou i druhou se během minulých desetiletí dostal Vietnam do otevřeného ozbrojeného střetu.

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru