Czech Republic

Videozvonek od Netatma vás spojí s návštěvou, i když nejste doma

Netatmo letos po delší době od prvního představení uvedl na trh chytrý zvonek s kamerou. Ten zapojíte ke vchodu místo současného zvonkového tlačítka, vnitřní „zvonící“ část je tedy pořád stejná. Kromě zvukového signálu ale dostanete notifikaci i na mobil, kde současně uvidíte obraz a s návštěvou můžete komunikovat. Na modulu je kromě tlačítka i reproduktor a kvalitní Full HD kamera.

Vy se tak podle obrazu můžete rozhodnout, jestli odpovědět a otevřít. A pokud nejste doma, i tak lze s návštěvou komunikovat. Zprávu na mobil dostanete i ve chvíli, kdy se kolem branky někdo potlouká a nezvoní. I s takovou „návštěvou“ lze přes zvonek mluvit.

Netatmo začalo svůj chytrý zvonek prodávat za 8 tisíc korun. Zapojit jej můžete na nízkonapěťový systém do 24 V i na 230 V. Zvonek vám nebude fungovat, pokud máte na brance jen bezdrátové tlačítko. Videa a snímky se ukládají na microSD přímo ve zvonku, což nezní příliš jako antivandal provedení, na druhou stranu videa jsou šifrovaná a lze nastavit i jejich ukládání na Dropbox či vlastní FTP. Případný pokus o odcizení zvonku vám Netatmo rovněž nahlásí ve formě notifikace.

Ostrý obraz i v noci

Zvonek je chráněný technologií HZO, inovativní nano-folií, a splňuje certifikaci IP44. Je zcela voděodolný a dokonale chráněný vůči všem povětrnostním vlivům – dešti, sněhu, vlhkosti – ale i vůči prachu a nečistotám.

Tip: Netatmo Security: zabezpečení domu obličejem místo pinu (recenze)

Kamera má i noční vidění, které Netatmo umí velmi dobře. A je dobré i v rozpoznávání tváří – i když tuto funkcionalitu ve zprávě nezmiňuje, je možné, že ji časem přidá. Cena zvonku není nízká a Netatmo ji vyvažuje tím, že pak neplatíte žádné poplatky za využívání cloudu. Data zůstávají pod vaší kontrolou. Kompatibilitu se svým zvonkem si můžete zkontrolovat zde.

zdroj: TZ Netatmo

Ohodnoťte tento článek!

Football news:

Vardy has scored 11 goals in 12 games against Arsenal in the Premier League. Only Rooney has more
15,000 Teddy bears were planted at the Heerenveen match as part of a campaign to fight cancer. Toys sold for 230 thousand euros
Adidas and Pharrell Williams have reinvented the old forms of Real Madrid, Arsenal, Manchester United, Bayern Munich and Juve. The design is hand-made and celebrates imperfection
Barcelona filed a complaint about the refereeing of the match with Real Madrid to the Spanish football Federation
Depay dedicated a goal for Lyon to van Dijk: Stay strong, my brother
Fabio Paratici: We are negotiating a contract with Dybala. Interested in an extension
Mats Hummels: Klopp's Press conferences are evening talk shows