Fotbalisté Realu Madrid v úvodním kole základní skupiny Ligy mistrů nečekaně podlehli doma Šachtaru Doněck 2:3. Hosté přitom kvůli koronavirovým opatřením postrádali hned 10 hráčů. Obhájce trofeje Bayern Mnichov nezaváhal a do nového ročníku vstoupil vysokou výhrou 4:0 nad Atléticem Madrid. Manchester City po obratu zdolal Porto 3:1 a Liverpool šťastně zvítězil 1:0 na hřišti Ajaxu Amsterodam.

Real prohrál sedmý z posledních osmi zápasů Ligy mistrů, v nichž postrádal kapitána Ramose. Obrana "Bílého baletu" si bez zraněného lídra počínala lehkovážně a v první půli mezi 29. a 42. minutou třikrát inkasovala. Prosadil se mimo jiné izraelský reprezentant Solomon, který trápil český národní tým v nedávném duelu Ligy národů. Real doma v poločase prohrával nejméně o tři branky poprvé od prosince 1999.

Po pauze favorit na tréninkovém stadionu, kde hraje kvůli rekonstrukci arény Santiaga Bernabéua, přidal a mezi 54. a 59. minutou snížil na 2:3. Prosadili se Modrič a po něm střídající Vinícius, který skóroval po 15 sekundách na trávníku, což je rekord od doby, kdy se tato statistika v Lize mistrů měří.

V nastavení Real dostal míč za devatenáctiletého brankáře Trubina, který v Lize mistrů debutoval, potřetí, ale sudí gól kvůli ofsajdu po přezkoumání záznamu na videu odvolal. "Bílý balet" nenapravil víkendovou ligovou porážku s Cádizem a na evropské scéně poprvé od roku 1981 prohrál tři zápasy po sobě.

Bayern nejprve v souboji s finalistou Ligy mistrů z let 2014 a 2016 Atléticem trefil tyč, ale v 28. minutě už se za obranou prosadil zapomenutý Coman. Autor úvodního gólu pak přihrál v 41. minutě na pojišťující trefu Goretzkovi.

V 66. minutě zvýšil Tolisso na 3:0 a chvíli nato si pohrál s obranou Coman, který skóroval podruhé v utkání. Atlético vyrovnalo svou nejvyšší soutěžní porážku pod trenérem Simeonem. Bayern protáhl vítěznou šňůru v Lize mistrů na 12 zápasů a jeho brankář Manuel Neuer si připsal jubilejní 200. nulu v dresu Mnichovanů.

Sestřih utkání mezi Bayernem a Atléticem:

První kolo Ligy mistrů 2020: Bayern vs. Atlético Madrid

První kolo Ligy mistrů 2020: Bayern vs. Atlético Madrid | Video: O2 TV Sport

Šťastnou výhrou vstoupil do skupiny loňský celkový vítěz Liverpool. V Amsterodamu zvítězil 1:0 vlastním gólem, který si dal ve 35. minutě Tagliafico. Domácím jednou zkazila radost tyč a několikrát brankář Adrián. Na lavičku hostů byl jeho spoluhráč devatenáctiletý český gólman Jaroš.

Sestřih utkání mezi Ajaxem a Liverpoolem:

První kolo Ligy mistrů 2020: Ajax vs. Liverpool

První kolo Ligy mistrů 2020: Ajax vs. Liverpool | Video: O2 TV Sport

Úspěšně vstoupil do nové sezony Ligy mistrů po Bayernu i druhý největší favorit na celkové prvenství Manchester City. Anglický gigant sice doma s Portem prohrával 0:1, ale do pauzy srovnal z penalty Agüero. Z přímého kopu pak v 65. minutě otočil stav Gündogan a pojistku přidal střídající Torres.

Sestřih utkání mezi Manchesterem City a Portem:

První kolo Ligy mistrů 2020: Manchester City vs. Porto

První kolo Ligy mistrů 2020: Manchester City vs. Porto | Video: O2 TV Sport

Vedle Realu zaváhal ve skupině B také Inter Milán, který před zápasem s Mönchengladbachem zápolil s koronavirem. Útočník Lukaku sice skóroval v devátém pohárovém utkání po sobě, ale jeho dvě branky stačily pouze k remíze 2:2.

Sestřih duelu mezi Interem a Mönchengladbachem:

Přemožitel pražské Slavie v závěrečném 4. předkole dánský Midtjylland prožil hodně nepovedený debut v základní skupině a doma podlehl Bergamu vysoko 0:4.

Sestřih duelu mezi Midtjyllandem a Atalantou:

Na sestřih se podívejte zde:

První kolo Ligy mistrů 2020: Salcburk vs. Lokomotiv

První kolo Ligy mistrů 2020: Salcburk vs. Lokomotiv | Video: O2 TV Sport

Ve zbylém duelu dnešního programu Olympiakos Pireus gólem v první minutě nastavení udolal Marseille 1:0.

Sestřih utkání mezi Pireem a Marseille:

První kolo Ligy mistrů 2020: Pireus vs. Marseille

První kolo Ligy mistrů 2020: Pireus vs. Marseille | Video: O2 TV Sport

1. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Branky: 45. Szoboszlai, 50. Junuzovic - 19. Éder, 75. Lisakovič. Rozhodčí: Gözübüyük - Van Zuilen, Balder - Van Boekel (video, všichni Niz.).

Branky: 28. a 72. Coman, 41. Goretzka, 66. Tolisso. Rozhodčí: Oliver - Burt, Bennett - Attwell (video, všichni Angl.).

Tabulka:

Skupina B:

Branky: 54. Modrič, 59. Vinícius - 29. Tete, 33. vlastní Varane, 42. Solomon. Rozhodčí: Jovanovič - Stojkovič, Mihajlovič (všichni Srb.) - Marciniak (video, Pol.).

Branky: 49. a 90. Lukaku - 63. Bensebaini z pen., 84. Hofmann. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra - Makkelie (video, všichni Niz.).

Tabulka:

Skupina C:

Branka: 90.+1 Ahmed Hassan. Rozhodčí: Orsato - Meli, Carbone - Guida (video, všichni It.).

Branky: 21. Agüero z pen., 65. Gündogan, 73. Torres - 14. Díaz. Rozhodčí: Treimanis - Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni Lot.) - Kamphuis (video, Niz.).

Tabulka:

Skupina D:

Branka: 35. vlastní Tagliafico. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp - Dingert (video, všichni Něm.).

Branky: 26. Zapata, 36. Gómez, 42. Muriel, 89. Mirančuk. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares - Martins (video, všichni Portug.).

Tabulka:

Steve McManaman: Real Madrid are an aging team. They need new players if they want to reach their previous heights
ISCO could move to Sevilla in January. Lopetegui is personally Interested
Bilyaletdinov about the Champions League: Loco can leave the group. Unmotivated Bayern can be beaten in the 6th round
Zlatan Ibrahimovic: I Thought about retiring, but I wanted to change the mentality of Milan
Vasco da Gama sports Director: Balotelli will be like Maradona for us
Real Madrid won't buy Mbappe in the summer of 2021 due to the crisis (Le Parisien)
Ibra scores in 39, Buffon drags in 42, Ronaldo has no plans to finish. Is football really getting old?