Czech Republic

Věřte Babišově vládě a dělejte, co říká! Prymulova akce za 50 milionů

Vláda Andreje Babiše (ANO) sama přiznává, že selhala. Selhala v komunikaci s lidmi. Teď chce důvěru občanů získat zpět. Kampaní za 50 milionů korun.

Věřte Babišově vládě a dělejte, co říká! Prymulova akce za 50 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Roman Prymula a Andrej Babiš
reklama

Server Aktuálně.cz má k dispozici materiál, ve kterém stojí, že koaliční vláda ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše selhala. Selhala v komunikaci s občany. Na závažné nedostatky v komunikaci upozornil i končící ministr zdravotnictví za hnutí ANO Roman Prymula.

Anketa

Souhlasíte se zákazem vycházení od 21 do 5?

hlasovalo: 12342 lidí

Českou společností se šíří dezinformace o koronaviru a až dva miliony lidí, přibližně 20 procent populace, odmítají nosit roušky. Lidé, kteří všemožná opatření vlády dodržují, jsou prý také nespokojeni. Vláda má k dispozici materiály, v nichž jsou nálady občanů zachyceny, a ví, že se lidé na kabinet zlobí, protože jen vydává zákazy a příkazy, aniž by u každého příkazu vysvětlil, proč tak činí, jaký to bude mít dopad na společnost, když dodržována budou, a co se stane a kdy se to stane, pokud dodržována nebudou.

Prymula proto nechal připravit novou strategii komunikace. Tu bude mít na starosti Ministerstvo zdravotnictví. Má být spuštěna velká informační kampaň, jejímž cílem je obnovit důvěru občanů ve vládu Andreje Babiše. Kampaň poběží v televizi, v rádiu i v dalších médiích. Má ukázat i to, jak v první linii bojují s epidemií lékaři.

„Tisková média jsou důležitým médiem s informační rolí. Na samém začátku budou využity falešné přebaly deníků pro zvýšení pozornosti a identifikaci komunikované zprávy. Následně budou používány zejména celostránkové a půlstránkové formáty v denících a magazínech, umístěné v první polovině titulu. Venkovní reklama bude kombinovat všechny dostupné typy a formáty,“ rozvedlo myšlenku Ministerstvo zdravotnictví.

Lidé uslyší nebo si přečtou výzvu, aby opravdu zůstávali doma, protože v podstatě každý má v rodině někoho, koho by mohl koronavirus fatálně ohrozit, Zazní i výzva určená pro dobrovolníky, aby v těžké situaci pomohli nemocnicím. Nebudou chybět ani doporučení, jak si posílit imunitu běžnými cestami.

Není přitom bez zajímavosti, že už Bohuslav Sobotka jako premiér za ČSSD dával za úkol Ministerstvu obrany připravit plány pro komunikaci mezi úřady a s veřejností pro případ krize. Plán však dnes, ani tři roky poté, co Sobotku v pozici premiéra nahradil Andrej Babiš, Sobotkův ministr financí, neexistuje v kompletní a použitelné podobě. 

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: mp

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Železný, Moravec, blbec? Covidová bomba na TV Nova: Vážné věci se vyvalily

I po omluvě moderátora Petra Suchoně, který dle svých slov příliš emocionálně tlačil na prezidenta Č…

Football news:

Cherevchenko is the best RPL coach in November. He was ahead of Semak and Tedesco
Ronaldo on 750 career goals: Thanks to loyal opponents. You made me work harder every day
Neymar on reuniting with Messi: next year we have to do it
Scott Micromini: I hope Manchester United will win Leipzig and away
Lampard on whether Giroud will start in the Premier League: we'll See. Forward scored 4 goals for Sevilla
Lucescu after 0:3 with Juve: Dynamo is learning, getting experience and should go to the eurovesna
You can't be half-pregnant and half-make the playoffs. Tuchel on PSG's chances in the Champions League