Czech Republic

Válek (TOP 09): Jak by mohlo být vymáháno nepovinné očkování?

Komentář na facebookovoém profilu k 'zaručeným' zprávám o povinném očkování proti koronaviru

Válek (TOP 09): Jak by mohlo být vymáháno nepovinné očkování?
Foto: TOP 09
Popisek: Vlastimil Válek
reklama

A máme tu další HOAX! Poslanecké maily teď praskají pod náporem zpráv o jakémsi záhadném zákoně o povinném očkování proti COVID-19.

Naprosto nechápu, kde se vzala nesmyslná informace, že je ve sněmovně nějaký zákon, kterým by se mělo schválit povinné očkování proti koronaviru. Ve sněmovně se nic takového neprojednává. Povinné očkování obecně, což snad každý ví, je v Česku pouze u dětí. Navíc se zdá, že pro ČR bude vakcíny proti COVID-19 nedostatek a nebude jí dost ani pro ty, co se budou chtít nechat očkovat.

Zcela nesmyslná je pak věta: "Podstoupení očkování nesmí být v žádném případě vymáháno ani nesmí být očkováním podmíněn výkon základních lidských práv a svobod."

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

hlasovalo: 16006 lidí

Jak by asi mohlo být vymáháno nepovinné očkování? V loňském roce byla poměrně velká spalničková epidemie a řada zdravotnických zařízení (tedy zaměstnavatelů) chtěla, aby se jejich zaměstnanci - zdravotníci nechali očkovat. To se samozřejmě může stát v případě jakékoliv jiné infekce a očkování. Taky bych např. nechtěl, aby třeba v mém zahradnictví pracovali zaměstnanci, kteří nejsou očkovaní proti tetanu.

Formulace "nesmí být očkováním podmíněn výkon základních lidských práv a svobod" je pro mě též zcela nepochopitelná a moc rád bych se seznámil s člověkem, který tuto nesmyslnou formulaci vymyslel. Žádný výkon základních lidských práv a svobod neexistuje. Lidská práva a svobody jsou součástí Ústavy a Listiny a buď se dodržují nebo nedodržují. Vlády je mohou omezovat. Jak by mohlo souviset očkování s lidskými právy a svobodami, to mně fakt hlava nebere.

Nicméně já budu trvat na tom, aby očkování proti COVIDu bylo dobrovolné a hrazené. Sám se naočkovat nechám, doufám, že co nejdříve. Nebudu muset chodit na testy, nebudou mě trasovat, nebude mně hrozit karanténa a především nebudu riskovat, že se nakazím. Ze stejných důvodů se nechávám očkovat také proti chřipce.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Chiesa injured his ankle. He was replaced in the match against Napoli
Neuer on Bayern's two consecutive wins: This is a message to the competitors
Gattuso about 0:2 with Juve: Insigne should not think that Napoli lost because of him
Nepomnyashchy against reducing the RPL to 12 clubs: Russia is not ready to sacrifice a large number of fans
Wolverhampton loan Willian Jose from Sociedad with a buy-out option
AC Milan are close to loaning Tomori to Chelsea with a 20+ million euro buy-out option
Spartak about fans convicted for fighting at Euro 2016: Fedun personally helped them financially