Czech Republic

V USA se koronavirem nakazilo už více než sedm milionů lidí

Washington/Brasília/Berlín - Ve Spojených státech se nákaza koronavirem prokázala už u více než sedmi milionů lidí, covidem-19 v zemi zemřelo 203.000 lidí. V Brazílii za posledních 24 hodin přibylo 31.911 potvrzených případů nákazy a 729 mrtvých. Počet nakažených v Německu se dál drží nad hranicí dvou tisíc. Za poslední den se infikovalo 2507 lidí, podle agentury DPA nejvíce od konce dubna.

V USA se koronavirem nakazilo už více než sedm milionů lidí

Ve Spojených státech se od počátku epidemie nákaza koronavirem prokázala už u více než sedmi milionů lidí. Informovala o tom dnes americká Univerzita Johnse Hopkinse (JHU). S covidem-19 v nejpostiženější zemi světa zemřelo přes 203.000 infikovaných.

Hranici šesti milionů nakažených překonaly Spojené státy 31. srpna. Další milion tak přibyl za méně než měsíc. Bilance mrtvých s covidem-19 během září vzrostla zhruba o 20.000.

V posledních dnech USA, které mají asi 328 milionů obyvatel, hlásí kolem 40.000 nově nakažených za den. Denní počet úmrtí se podle agentury AFP v posledním týdnu pohybuje mezi 700 a 800. V Evropské unii, v níž žije asi 447 milionů lidí, je to zhruba 300 mrtvých denně.

Rekordní denní přírůstek nakažených v pátek ohlásily hned tři americké státy: Minnesota, Oregon a Utah. Ve čtvrtek vlastní rekordy v denním počtu nakažených měly také Montana a Jižní Dakota, uvedla agentura Reuters.

Počet případů roste také ve Wisconsinu, kde místní guvernér v úterý vyhlásil nouzový stav a rozšířil povinnost nošení roušek. Naproti tomu na Floridě, kde rovněž případů přibývá, republikánský guvernér Ron DeSantis některá omezení zrušil. Podle něj hrozba šíření koronaviru polevila.

Celosvětově se podle JHU nakazilo koronavirem již 32,4 milionu lidí. S covidem-19 jich přes 985.000 zemřelo. Po Spojených státech je nejvíce nekažených v Indii, Brazílii a Rusku, nejvíce mrtvých v Brazílii, Indii a Mexiku.

V Brazílii přibylo 31.911 nakažených koronavirem, v Mexiku 5401 

V Brazílii za posledních 24 hodin přibylo 31.911 potvrzených případů nákazy koronavirem. S covidem-19 v zemi zemřelo dalších 729 lidí, informovala dnes s odvoláním na místní ministerstvo zdravotnictví agentura Reuters. Mexiko za poslední den zaznamenalo 5401 nakažených a 405 úmrtí.

Celkem se od počátku epidemie v Brazílii infikovalo již více než 4,6 milionu lidí. S covidem-19 zemřelo celkem 140.537 nakažených.

V Mexiku se letos infekce virem SARS-CoV-2 potvrdila už u 720.858 lidí. Bilance mrtvých s covidem-19 vzrostla dnes na celkových 75.844.

Agentura Reuters připomněla, že v obou zemích je počet nakažených i počet mrtvých s covidem-19 pravděpodobně vyšší, než udávají oficiální statistiky. Důvodem je i nedostatečné testování.

Brazílie, která má 210 milionů obyvatel, je po Spojených státech co do počtu mrtvých druhou nejpostiženějších zemí světa. USA zaregistrovaly už více než 203.000 mrtvých s covidem-19. V počtu nakažených je Brazílie celosvětově na třetím místě. Na prvním jsou s více než sedmi miliony nakažených USA, na druhém je s 5,8 miliony infikovaných Indie.

Mexiko, které má přes 128 milionů obyvatel, je celosvětově co do počtu nakažených až na osmé příčce, má ale čtvrtou nejvyšší bilanci mrtvých po USA, Brazílii a Indii.

Denní počet nakažených se v Německu dál drží nad dvěma tisíci 

Počet nakažených koronavirem se v Německu dál drží nad hranicí dvou tisíc. Za posledních 24 hodin se infikovalo 2507 lidí, informoval dnes Institut Roberta Kocha (RKI). Podle agentury DPA je to nejvyšší denní přírůstek od konce dubna. V Česku, které má asi osmkrát méně obyvatel než Německo, přibylo za pátek 2946 případů.

Celkem se v Německu, které má asi 83 milionů obyvatel, od počátku epidemie nakazilo virem SARS-CoV-2 už 282.730 lidí. S covidem-19 zemřelo v pátek dalších devět pacientů, a celkem se tak bilance mrtvých vyšplhala na 9452.

Pod hranicí dvou tisíc byl v Německu denní přírůstek naposledy ve středu, kdy RKI za předchozí den hlásil 1769 potvrzených případů nákazy.

Viru se po nakažení zbavilo již asi 249.700 lidí. Prokazatelně infikovaných je tak v Německu nyní přes 33.000 lidí.

Nejrychleji nakažených přibývalo na přelomu března a dubna, kdy jich denně bývalo více než 6000. Denní počty infikovaných se v následujících měsících snižovaly, od konce července ale zase rostou.

Nejvíce zasažené zůstávají nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko (přes 67.900 potvrzených případů a 1863 mrtvých) a druhé nejlidnatější Bavorsko (přes 67.000 nakažených a 2657 mrtvých). Sasko, které stejně jako Bavorsko sousedí s Českem, zaregistrovalo od počátku epidemie přes 7000 infikovaných. S covidem-19 tu zemřelo 233 lidí.

Německo v pátek kvůli vývoji epidemické situace zařadilo na seznam rizikových oblastí celé Česko. Do pátku se omezení netýkala Ústeckého a Moravskoslezského kraje.

Svět koronavirus

Football news:

Manchester United's debt increased by 133% in the 2019/20 season, while revenues fell by 19%. Loss - 23.2 million pounds
Liverpool, Manchester United, Real Madrid are preparing the European Premier League project. It seems that everything is serious now: they are supported by FIFA
Lampard on Cech in the Premier League bid: it will be good for Our goalkeepers to train with one of the best goalkeepers. He is relatively young
Coach Salzburg had a problem with being an American. And I came up with a game style while watching the Princeton rowers
Ozil on not being included in Arsenal's Premier League bid: Very disappointed. Loyalty is rare today
Ronaldo has a bald haircut: Success is measured by the obstacles you overcome 😉 💪 🏽
UEFA on the European Premier League: She's bound to get bored. The Champions League is the best tournament in the world