Czech Republic

V Římě demonstrovali proti opatřením, lidé zapalovali auta

Dva policisté pøi øímskıch potyèkách utrpìli zranìní a nejménì deset demonstrantù bylo zadrženo. Nepovoleného protestu, kterı podle DPA svolala neofašistická strana Forza Nuova (Nová síla), se podle italskıch médií zúèastnily stovky lidí.

„Italové ukazují, že omezení a ekonomickou eutanazii ve jménu pseudopandemie nemohou dále tolerovat,“ napsal v nedìli na twitteru Roberto Fiore, pøedseda strany Forza Nuova, která v posledních parlamentních volbách v roce 2018 získala necelıch 0,4 procenta hlasù. Strana organizovala násilné protesty i v pátek veèer v Neapoli.

Od pondìlí budou v Itálii platit nové restrikce, které mají pomoci v boji s covidem-19. Uzavøou se kina, divadla, posilovny i plovárny. Bary a restaurace budou muset pøestat obsluhovat hosty úderem šesté hodiny veèerní. Nová opatøení mají zatím platit do 24. listopadu.

Vláda premiéra Giuseppe Conteho je nucena opatøení zpøísòovat vzhledem k rostoucím poètùm novì nakaženıch. V Itálii, která má asi 60 milionù obyvatel, v sobotu za posledních 24 hodin pøibylo rekordních 19 644 potvrzenıch pøípadù nákazy. Od poèátku epidemie covidu-19 se tak v zemi nakazilo nejménì 504 509 lidí, z nichž 37 210 zemøelo.

V nìkterıch italskıch regionech platí už nyní noèní zákaz vycházení a jsou v nich zavøené i školy. V Piemontu a Lombardii zùstala o víkendu zavøená nákupní centra. Jinak mají Italové napøíklad povinnost nosit roušky mimo domov.

Proti opatøením protestovali i Poláci

V souvislosti se sobotními protesty proti novım opatøením, která mají zpomalit šíøení koronaviru, zadržela varšavská policie skoro 300 lidí. Uvedl to v nedìli policejní mluvèí. Polské ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo 11 742 novì potvrzenıch pøípadù koronaviru. Zemøelo podle nìj dalších 87 lidí.

Do sobotních protestù se zapojily tisíce lidí. Demonstranti podle policie útoèili na policisty, na které házeli kameny, lahve a petardy. Policisté v nìkterıch pøípadech proti demonstrantùm použili slznı plyn, napsala agentura Reuters.

Football news:

Jurgen Klopp: Maradona is the best player in my life. Meeting him was like meeting the Pope
Chalhanoglu will move to Manchester United as a free agent in the summer of 2021 (Christian Falk)
Benzema, Carvajal, Ramos and Valverde will not play with Alaves due to injuries
Ronaldo will not play against Benevento. Pirlo gave him a rest
Zidane on Real Madrid's downturns: Stability in football is the hardest thing to achieve. The problem is not in relation
Alaba's agent wants to start talks with Chelsea and PSG in January
Klopp on the Premier League calendar: No matter what I say, it won't help. Waste of time