Czech Republic

V Praze přibývá vloupání do aut, lidé nechávají uvnitř cennosti, které lákají zloděje

V hlavním městě v posledních měsících meziročně přibylo o desítky procent případů vloupání do aut. Policie varuje majitele, aby nenechávali na viditelných místech ležet cenné věci. Ve vazbě skončilo 11 podezřelých.

Policisté v uplynulých 30 dnech zadrželi a poslali do vazby 11 lidí podezřelých z vloupání do aut v Praze. Policejní mluvčí Hana Křížová potvrzuje, že v hlavním městě v posledních měsících meziročně přibylo o desítky procent případů vloupání do aut, přičemž nejexponovanější je v tomto ohledu centrum a městské části 6 a 7.

Podle kriminalistů k nárůstu uvedené trestné činnosti přispívají i řidiči, kteří nechávají v autě ležet na viditelných místech různé věci, které pachatele lákají. "Není výjimkou, že řidiči nechávají ve svých vozidlech doklady a platební karty. Většinou je schovají do úložného prostoru pod loketní opěrkou nebo pod koberečkem. To jsou ale pro zloděje jedna z prvních míst, kam koukají po vniknutí do vozidla," uvedla mluvčí a doplnila, že v jednom případě zloději ukradli ve voze i klíče a čip od domu s napsanou adresou. Díky čipu se pak dostali do domu a následně i do bytu, kde spal nájemník. Ten je ale vyrušil a zloději utekli.

Ze zkušenosti policistů podle mluvčí plyne, že do aut se vloupávají většinou muži kolem 30 let s bohatou trestní minulostí a závislostí na drogách. Například jeden z posledních zadržených podle Křížové strávil ve vězení uplynulých 14 let. Před měsícem byl propuštěn a nyní je opět ve vazbě kvůli podezření z krádeže vloupáním.

Všem obviněným hrozí za tento trestný čin minimálně dva roky vězení. Vzhledem k tomu, že většinou jsou to ale recidivisté, týká se jich tříletá sazba.

Football news:

Guardiola's father: I do not rule out that Pep will return to Barca as a coach or adviser
Greenwood is playing his 100th game for Manchester United in 19 years, 217 days. This is a record for the English and the 3rd result in the history of the club
Eden Hazard: I'm sorry. I didn't want to offend the Real Madrid fans. I came here to win
Edouard Mendy was out of work 7 years ago, and now he has taken Chelsea to the Champions League final. When it was tight, a year of training for free
Koeman insists on signing Depay, the Barca management is not sure about the forward
Kroos told Mount I'm sleeping fine. Good luck in your first Champions League final
Mkhitaryan due to Mourinho may refuse to extend his contract with Roma