Czech Republic

V pondělí přibylo v ČR 1287 případů covidu

Praha - Počet potvrzených případů nemoci covid-19 se v pondělí, kdy byl státní svátek, zvýšil o 1285, podobně jako v neděli. Třetí den za sebou tak byl denní nárůst případů pod 2000. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Ve volné dny se ale testuje méně než v pracovní. Dnes zatím laboratoře odhalily 910 nakažených. Od 1. března, kdy se v ČR objevily první případy koronaviru, bylo zaznamenáno 66.788 nakažených. Aktuálně nemocných je 33.460.

U většiny lidí má nákaza lehčí průběh, počet zemřelých ale roste. Dnes do statistik přibylo dalších 17 obětí. Dosud s covidem-19 zemřelo 635 lidí. Počet zemřelých s koronavirem za září převýšil počet úmrtí za duben. V dubnu jich bylo 206, za září dosud 210. Na dnešek zatím připadá osm úmrtí, v pondělí zemřelo devět lidí. V sobotu a v neděli ale ministerstvo eviduje po 16 obětech, minulou středu jich bylo dokonce 20.

Počet lidí, kteří skončili s koronavirem v nemocnici, se podle údajů ministerstva zvýšil od začátku září zhruba pětinásobně na 825. Na více než pětinásobek stoupl i počet hospitalizovaných ve vážném stavu, je jich 187.

V ČR je podle Lékařské komory aktuálně také už skoro 1700 nakažených zdravotníků, z toho 400 lékařů a 700 sester. Podle zdravotnických odborů je třeba omezit zbytnou péči. Nemocnice, hygienické stanice a sociální služby by měly oslovit bývalé zaměstnance, pomoci by měli i studenti lékařských fakult a zdravotnických škol.

Případů covidu-19 původně přibývalo nejvýrazněji v Praze a okolí. Podle aktuálních údajů byl ale největší růst za posledních sedm dní na Pelhřimovsku, více než 247 nových případů v přepočtu na 100.000 obyvatel. Následuje Uherskohradišťsko s 236 případy. V okrese Praha-západ bylo za uplynulý týden případů na 100.000 obyvatel 220, v Praze 213 a v okrese Praha-východ přes 208.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) dnes řekl, že nouzový stav kvůli koronaviru by mohl začít platit od pondělní spolu s novými opatřeními, která budou na dva týdny. O vyhlášení stavu nouze bude ve středu rozhodovat vláda. Od pondělí také zřejmě zavře střední školy v regionech s vyšším rizikem nákazy, další omezení se budou podle Prymuly týkat zejména volnočasových aktivit. Na rozdíl od jara se ale neplánuje uzavírání státních hranic.

statistika koronavirus

Football news:

In 2010, Pirlo negotiated with Barca. The main playmaker of the generation was ready to go to Pep even in the rotation
Chugainov about Loko in the Champions League: there are Chances to get out of the group. The team looks confident and worthy
Bayern and Alaba failed to agree a new contract for the third time
Atalanta and Ajax showed smart football: a lot of traps and subtle changes on the move
Vadim Evseev: I liked the locomotive for its boldness. Not afraid to play football, well done
Barcelona may sign PSV forward malen if the deal for Depay fails
Pickford hired bodyguards because of fan threats after van Dijk's injury