Czech Republic

V noci hrozí na jihu Čech a na Moravě náledí

Praha - V jižní polovině Čech, na Vysočině a na celé Moravě hrozí od dnešního podvečera místy vznik náledí, varují meteorologové. Opatrní by měli být hlavně řidiči, ale i chodci. Varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do sobotního dopoledne.

Za studenou frontou, postupující přes střední Evropu k jihu, proudí do Česka studený vzduch od severu. "Při poklesu teplot pod bod mrazu se bude lokálně vytvářet náledí nebo zmrazky," uvádí ČHMÚ.

Varování platí od dnešních 18:00 pro jižní okresy Plzeňského kraje, Jihočeský kraj, Vysočinu a pro celou Moravu včetně Slezska. Platnost výstrahy je do sobotních 10:00.

Kvůli riziku náledí vyzývají meteorologové řidiče ke zvýšené opatrnosti, zejména při jízdě po neošetřených silnicích. "Hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost," varuje ČHMÚ. Opatrnější by měli být také chodci, kterým hrozí uklouznutí. Starší nebo méně mobilní lidé by raději měli omezit vycházení ven.

počasí náledí

Football news:

Super League does not give up: they promise to revise the format in order to return and save football further
Football belongs to the fans. Today, more than ever. Tweet of the day by Gerard Pique
AC Milan and Inter are withdrawing from the Super League
It turns out that Barcelona was not formally part of the Super League. Laporta is against her - and everything was planned in advance
Premier League clubs have abandoned the Super League under threat of suspension from national tournaments (The Guardian)
Juventus is not giving up on the Super League. Roma demands that Juve, AC Milan and Inter withdraw from the project
We made a mistake and we apologize. We heard you. Arsenal's open letter of apology for Super League