Czech Republic

V Moskvě navzdory koronaviru otevřeli velké veřejné kluziště

Moskva - Moskva navzdory vysokému tempu šíření koronavirové nákazy v Rusku otevřela pro veřejnost obří kluziště. Nachází se v rozsáhlém areálu Výstavy úspěchů národního hospodářství (VDNCh) na severu ruské metropole. V zemi přitom během pátku, kdy bylo možné ledový ovál poprvé vyzkoušet, přibylo více než 27.000 potvrzených infekcí koronavirem, z toho 7320 v Moskvě.

Podle provozovatelů je ovšem atrakce s ohledem na vážnou epidemiologickou situaci v provozu za zvláštních podmínek. Především vstupné lze koupit pouze přes internet, což umožňuje zajistit přítomnost stanoveného počtu návštěvníků a rovněž rovnoměrné využívání čtyř vstupů.

Areál má i s příslušnou infrastrukturou rozlohu 53.000 čtverečních metrů. Led je na ploše kolem 20.000 metrů čtverečních, což představuje zhruba 12 hokejových kluzišť. K objetí celého okruhu potřebují bruslaři přibližně čtvrt hodiny. Pobyt na kluzišti prý není časově omezený pro děti ani pro dospělé a hostům jsou k dispozici stánky s prodejem teplých nápojů, samozřejmě bez alkoholu, a také fastfoody.

K bezpečnostním opatřením patří také povinnost nosit rukavice a roušky a nařízení ohledně rozestupů u občerstvení. Návštěvníci dál podle agentury TASS musí při vstupu projít speciálním rámem, který každému změří teplotu a vydezinfikuje oděv. K dispozici jsou rovněž prostředky pro dezinfekci rukou.

Rusko zábava bruslení koronavirus

Football news:

Arsenal have terminated their contract with Sokratis
Miranchuk will make his debut for Atalanta in the Serie A match against Udinese. He came on as a substitute 9 times
Rummenigge on the Euro: UEFA President thinks it would be wiser to host the tournament in one country
Nacho will not play with Alcoyano. Real Madrid defender has been in contact with a coronavirus infection
Cuadrado has recovered from covid and can play with Napoli
Inter have offered to rent Origi from Liverpool
Messi, Ronaldo, Neymar, Lewandowski and Ramos-in the symbolic team of the year from the UEFA website