Czech Republic

Už se to valí. Pravice nebude štěpit síly. Ke Klausovi, Vondráčkovi a Bajerovi se přidávají další

Sotva Trikolóra, Svobodní a Soukromníci oznámili, že uzavřeli dohodu o dlouhodobé spolupráci a půjdou do letošních sněmovním voleb spolu, začali získávat podporu od dalších politických stran. Jako první vydala své prohlášení Strana nezávislosti České republiky, která se rozhodla vzniklé uskupení podpořit.

Už se to valí. Pravice nebude štěpit síly. Ke Klausovi, Vondráčkovi a Bajerovi se přidávají další
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brífink k představení spolupráce Trikolóra – Svobodní – Soukromníci
reklama

„Strana nezávislosti České republiky se rozhodla netříštit síly v historicky důležitých volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2021, nezúčastnit se samostatně volebního klání, podpořit kandidátku koaličních pravicových stran v těchto volbách a společně prosazovat potřebnou změnu,“ uvedl v prohlášení Richard Hartmann, předseda Strany nezávislosti České republiky.

„Dlouhodobě zastáváme stanovisko, že vstupem do EU a přistoupením k Lisabonské smlouvě jsme jako občané ztratili kontrolu nad velkou částí zákonů, podle kterých musíme s našimi rodinami žít, pracovat a podnikat. Tyto zákony tvoří lidé za hranicemi České republiky, které jsme nevolili a kteří nemají náš mandát. V demokratické, suverénní, nezávislé a svobodné zemi mají zákony přijímat legitimně volení zástupci občanů, tedy poslanci a senátoři Parlamentu ČR, a mají tak činit svobodně a ze své vůle, nikoliv pouze formálním stvrzením unijních norem pod hrozbou sankce za jejich odmítnutí,“ dodal Hartmann s tím, že situace v naší zemi je velmi neutěšená. 

Podle Strany nezávislosti jak vládní, tak opoziční politická reprezentace projevuje neúctu k vlastním občanům, k demokratickým pravidlům politické soutěže a celkově nekompetenci při řešení současných výzev.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

hlasovalo: 5939 lidí

„Patříme k těm, kdo chtějí zásadně změnit způsob vládnutí v České republice. Strana nezávislosti České republiky a strany koalice Trikolóra, Svobodní, Soukromníci vyznávají shodné či podobné hodnoty. Chceme podpořit společný politický cíl, kterým je základní obnova demokratického systému vládnutí v České republice,“ vysvětlil Hartmann, proč se Strana nezávislosti rozhodla nejít do voleb a podpořit Trikolóru, Svobodné a Soukromníky. 

V kuloárech se přitom již dlouhou dobu mluví o tom, že by nemuselo jít zdaleka o poslední stranu, která nově vzniklé uskupení podpoří. Krystalizuje se z něj totiž silná formace, která odmítá lockdown a přitom hájí tradiční pravicové zásady i euroskeptický postoj k EU. Navíc i Václav Kalus ml. ukončil čtvrteční tiskovou konferenci výzvou k integraci směrem k dalším subjektům a osobnostem. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Karel Výborný

Football news:

Super League does not give up: they promise to revise the format in order to return and save football further
Football belongs to the fans. Today, more than ever. Tweet of the day by Gerard Pique
AC Milan and Inter are withdrawing from the Super League
It turns out that Barcelona was not formally part of the Super League. Laporta is against her - and everything was planned in advance
Premier League clubs have abandoned the Super League under threat of suspension from national tournaments (The Guardian)
Juventus is not giving up on the Super League. Roma demands that Juve, AC Milan and Inter withdraw from the project
We made a mistake and we apologize. We heard you. Arsenal's open letter of apology for Super League