Czech Republic

Útočník pobodal u bývalé redakce Charlie Hebdo dva lidi, policie ho dopadla

Při útoku nedaleko bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli zranění dva lidé a zranění obou jsou vážná. Původně se hovořilo o čtyřech zraněných a dvou útočnících, nyní pařížská policie oznámila, že byl jenom jeden útočník a dva zranění. Podezřelého útočníka policie chytila. Podle francouzských médií použil sekeru nebo mačetu.

"Byl jsem ve své kanceláři, na ulici jsem uslyšel výkřiky. Podíval jsem se z okna a uviděl ženu jak leží na zemi a do obličeje dostala ránu něčím, co vypadalo jako mačeta," cituje Reuters jednoho svědka.

Útočník nejprve uprchl do metra. Policie metro v oblasti uzavřela a vyzvala obyvatele, aby se jí vyhnuli. Později útočníka zadržela u operního domu Opera Bastila, informují francouzská média. 

Podle agentury Reuters francouzská policie našla nedaleko redakce podezřelý balíček a bezpečnostní složky kolem něj utvořily bezpečnostní koridor. Žádnou výbušninu v něm ale policisté nenašli.

Ministerstvo vnitra vytvořilo krizovou skupinu a do úřadu v rychlosti přišel ministr Gérald Darmanin. Na schůzku míří také premiér Jean Castex. 

Úřady uzavřely školy v širším okolí útoku a děti nesmějí ven. Týká se to několika tisíc dětí.

List Le Figaro napsal, že zranění jsou jenom dva lidé, oba potřebovali naléhavě ošetření, ale jejich životy nejsou v ohrožení. Zadržený podezřelý měl na oblečení krev. 

Zda útok souvisí s děním kolem Charlie Hebdo, zatím není jisté. Redakce časopisu se stala v roce 2015 terčem teroristického útoku, při kterém zahynulo 12 lidí.

Na počátku září začal v Paříži proces se skupinou 14 lidí obžalovaných z podílu na tomto atentátu a na souvisejícím teroristickém útoku na židovský obchod s potravinami. Satirický časopis v den začátku procesu znovu otiskl karikatury proroka Mohameda, které jako první v roce 2005 zveřejnil dánský deník Jyllands-Posten.

Ředitelka personálního oddělní Charlie Hebdo Marika Bretová dostala nyní nové výhrůžky, kvůli kterým musela odejít z domova do úkrytu.

Football news:

Atalanta scored 2 goals for Liverpool in 4 minutes. The Reds missed out for the first time in this Champions League
Mike Tyson: Maradona was my hero and friend. We were compared. I will miss him
Lewandowski scored his 71st goal in the Champions League and shares third place with Raul. Ahead-Ronaldo and Messi
Vidal was removed for arguing with the referee in the game with Real Madrid. He received two yellow cards in a minute
Koke first played 100 games for Atletico in European competitions
Pep on Maradona: Saw the banner: it doesn't matter what you did with your life. It is important that made for our
Pep Guardiola: Manchester City have reached the knockout stages of the Champions League and can focus on other tournaments