Czech Republic

ÚOHS: Tendr na veřejnou dopravu na jihu Čech byl v pořádku

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) definitivně zamítl stížnost společnosti Autobusová Doprava Louny na tendr na zajištění autobusové dopravy na jihu Čech. Jihočeský kraj tak může podepsat smlouvu s vybraným dodavatelem, rozhodnutí je pravomocné. Úřad jej zveřejnil na svých internetových stránkách.

Tendr na zajištění veřejné linkové osobní dopravy na území kraje měl mít hodnotu přibližně 4,5 miliardy korun bez DPH. Autobusová Doprava Louny (ADL) napadla u antimonopolního úřadu zadávací podmínky tendru, podle ní je Jihočeský kraj jako zadavatel vymezil nepřiměřeně, diskriminačně a netransparentně. ÚOHS proto Jihočeskému kraji předběžným opatřením zakázal uzavřít smlouvu s vítězem tendru, dokud jeho podmínky neposoudí.

ÚOHS už v první instanci námitky ADL odmítl, firma proti jeho rozhodnutí podala rozklad. V něm předseda úřadu Petr Rafaj rozhodnutí první instance potvrdil, rozhodnutí je tak pravomocné. Zároveň pominul zákaz uzavřít s vybraným dodavatelem smlouvu.

správa doprava Jihočeský autobusy ÚOHS

Football news:

Anton Ferdinand on the racist scandal with Terry: I was sent a bullet in the mail. Insults in social networks came every hour
Manchester City have offered 19 million euros including bonuses for 17-year-old Argentine midfielder Sarmiento
Rehagel is a bandit from whom I will not accept an apology. The story of the worst injury in the history of the Bundesliga
Barcelona's presidential election will be held on January 24
Koke: to beat Bayern, you need to play a nearly perfect match. I hope their unbeaten streak ends tomorrow
Loew can return Muller, Boateng and Hummels to the German national team if there are a lot of injuries
Nacho about the Real Madrid game: That's not how titles are won. Working to get better